Jump to content

gradjevinska dozvola za rvi-a


grgica

Preporučene objave

grgica je napisao:

postovano zanima me dali rvi imaju bilo kakva prava po zakonu o hr-branitelja da dobiju građevinsku dozvolu..povoljnije ili sa drugacijim kriterijima ..

 

Imaš pravo samo na oslobođenje od plaćanja komunalnog doprinosa prilikom izdavanja građevinske dozvole i to ukoliko imaš trajan status HRVI. Pravo na navedeno oslobođenje možeš ostvariti samo u površini prema broju članova uže obitelji (supruga i djeca). Za navedeno moraš zatražiti potvrdu od MOBMS-a. To ti je ukratko. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

Također imate pravo i na besplatnu prenamjenu zemljišta iz recimo poljoprivrednog u građevinsko gdje postoje uvijeti za to!

 

Da ali prije toga mora imati građevinsku dozvolu. Znam jer sam to prošao 2007 godine. Glupo ali je tako. A za prenamjenu ne treba status hrvi-dovoljan je status branitelja ( potvrda o istome ne starija od 6 mjeseci ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

Plemeniti je napisao:

Također imate pravo i na besplatnu prenamjenu zemljišta iz recimo poljoprivrednog u građevinsko gdje postoje uvijeti za to!

 

Da ali prije toga mora imati građevinsku dozvolu. Znam jer sam to prošao 2007 godine. Glupo ali je tako. A za prenamjenu ne treba status hrvi-dovoljan je status branitelja ( potvrda o istome ne starija od 6 mjeseci ).

 

Ma da može i sa statusom branitelja ali to sam mu naveo onako usput možda čovjek nezna.

 

A kako češ dobiti građevinsku dozvolu za polje ili livadu-pa u tome i jest bit prenamjene,znači prvo polje prenamjenuješ u gradilište naravno ako se polje uklapa u u rbanistički plan te na temelju toga zatražiš građevinsku za tu parcelu da bi mogao nešto graditi ne?

Neznam kako si ti morao imati prije građevinsku dozvolu-ako si je dobio znači da imaš gradilište i nevidim šta se onda prenamjenuju "gradilište u gradilište" :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

Kompa je napisao:

Plemeniti je napisao:

Također imate pravo i na besplatnu prenamjenu zemljišta iz recimo poljoprivrednog u građevinsko gdje postoje uvijeti za to!

 

Da ali prije toga mora imati građevinsku dozvolu. Znam jer sam to prošao 2007 godine. Glupo ali je tako. A za prenamjenu ne treba status hrvi-dovoljan je status branitelja ( potvrda o istome ne starija od 6 mjeseci ).

 

Ma da može i sa statusom branitelja ali to sam mu naveo onako usput možda čovjek nezna.

 

A kako češ dobiti građevinsku dozvolu za polje ili livadu-pa u tome i jest bit prenamjene,znači prvo polje prenamjenuješ u gradilište naravno ako se polje uklapa u u rbanistički plan te na temelju toga zatražiš građevinsku za tu parcelu da bi mogao nešto graditi ne?

Neznam kako si ti morao imati prije građevinsku dozvolu-ako si je dobio znači da imaš gradilište i nevidim šta se onda prenamjenuju "gradilište u gradilište" :misli:

 

Zato sam i napisao da je glupo - ali je bilo tako. 2007. godina - prvo sam morao napraviti idejno riješenje objekta ( obiteljska kuća ) da bi dobio lokacijsku dozvolu, kada sam dobio lokacijsku onda sam sa konačnim riješenjem tražio građevinsku dozvolu. Naravno prije svega sam kada sam kupio zemljište za isto platio porez u visini 5 % cijene istoga. U poreznom riješenju je pisalo da sam platio porez za građevinsko zemljište.

 

E sada kada sam dobio i građevinsku dozvolu, stiže meni poziv na kučnu adresu da se javim u nadležnu općinu u tu i tu kancelariju kako bi platio prenamjenu poljuprivrednog u građevinsko zemljište. Ja se javim i objasnim dotičnom gospodinu da sam branitelj i da sam kao takav osobođen plačanja prenamjene zemljišta, a on meni kaže dobro ali da mu donesem potvrdu ne stariju od 6 mjeseci da sam branitelj. Ja ga pitam pa šta će mi potvrda ako imam građevinsku dozvolu, a on meni kaže e baš zato i baš sada kada ste dobili građevinsku dozvolu ide prenamjena, ne prije. Kaže on meni da je i njemu to glupo , ali da je tako. Radi se o općini Vrbovec.

 

Kasnije sam još morao platiti i geodeta da mi iskolči mjesto gdje će biti kuća i nadzornog organa pa tek onda mogu započeti radovi. Do sada sam napravio temelje, nadtemelje sa stepenicama i mrtvom pločom ( 110 m kvadratnih ).

 

I uz sve ovo što sam napisao da sada imam od riješenja i dozvola na sudu mi izdaju vlasnički list u kojemu se zemljište i dalje vodi kao oranica a ne kao građevinsko zemljište. I rekli su da će se tako voditi kod njih sve dok ne završim kuću i ista ne prođe tehnički pregled da je mogu onda upisati u vlasnički list a zemljište nazvati građevinskim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

Ajde neka ti je onda sa srečom,samo gradi-kad si se več toliko napatio s papirologijom.

 

Sretno :palac:

 

Hvala, trenutno sam u fazi skupljanja novaca. Pa ako sve bude po planu za 4 do 5 godina mogao bi se useliti ( ne želim kredite - guše ). Ovi papiri do sada su me koštali toliko da sam mogao za taj novac napraviti pod prvu ploču.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

poz.mrljo,

iz osobnog iskustva mogu reći da su me već iz nekoliko pokušaja odbili kod javnog bilježnika u svezi plaćanja pristojbi i tražili su trajno rješenje (a najčešće "žutu iskaznicu")...za oslobođenje od davanja za komunalno opremanje kuće (gradski vodovod, plin, telefon) ne znam ali mislim da trebaš probati i možda upali?

Ono što mogu također potvrditi je da za popust kod pretplate za npr. fiksni telefon, t.com uvažava sve vrste rješenja (privremeno, trajno, prvostupanjsko, drugostupanjsko, baš sve)...eto bar nešto premda to baš i nije odgovor koji si tražio i očekivao :namiguje:

...nadam se da će netko od kolega znati više...

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Može dva pitanja :

 

1.Kad pošalješ papire na MOBMS i kad uđeš druge godine na listu za dodjelu kredita (ja konkretno tražim građev. zemljište od općine), koji je postupak. Dali moram palalerno slati općini zahtjev za dodjelu zemljišta i da li su kad mi već jednog dana odobre taj kredit potrebni jamci (ako jesu koliko) za iznos cca 49 000 eura (za četveročlanu obitelj).

 

2.Kako taj novac dobivam, u građev. materijalu ili u gotovini, i koja bi mi cirka rata bila na 15, odnosno 20 godina.

 

Inače sam 20% HRVI trajno (mirovina 6 700,00 kn).

Nadam se da nisam bio puno naporan.

 

Pozdrav Kompa i molim te za stručan odgovor!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ACDC je napisao:

Može dva pitanja :

 

1.Kad pošalješ papire na MOBMS i kad uđeš druge godine na listu za dodjelu kredita (ja konkretno tražim građev. zemljište od općine), koji je postupak. Dali moram palalerno slati općini zahtjev za dodjelu zemljišta i da li su kad mi već jednog dana odobre taj kredit potrebni jamci (ako jesu koliko) za iznos cca 49 000 eura (za četveročlanu obitelj).

 

2.Kako taj novac dobivam, u građev. materijalu ili u gotovini, i koja bi mi cirka rata bila na 15, odnosno 20 godina.

 

Inače sam 20% HRVI trajno (mirovina 6 700,00 kn).

Nadam se da nisam bio puno naporan.

 

Pozdrav Kompa i molim te za stručan odgovor!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ACDC je napisao:

Može dva pitanja :

 

1. Kad pošalješ papire na MOBMS i kad uđeš druge godine na listu za dodjelu kredita (ja konkretno tražim građev. zemljište od općine), koji je postupak?! Dali moram palalerno slati općini zahtjev za dodjelu zemljišta i da li su kad mi već jednog dana odobre taj kredit potrebni jamci (ako jesu koliko) za iznos cca 49 000 eura (za četveročlanu obitelj).

 

2.Kako taj novac dobivam, dali u građev. materijalu ili u gotovini, i koja bi mi cirka rata bila na 15, odnosno 20 godina.

 

Inače sam 20% HRVI trajno (mirovina 6 700,00 kn).

Nadam se da nisam bio puno naporan.

 

Pozdrav molim za stručan odgovor!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija