Jump to content

neplaćeni doprinosi na plaću


soraya

Preporučene objave

imala bi pitanje ako mi može tko odgovoriti

radi se o slijedećem

10 godina sam radila u privatnoj firmi, prijavljena od 1 dana na neodređeno,

dogodilo se to da u zadnjih par mjeseci poduzeće došlo u financijske probleme, i došlo je do zastoja plaćanja zdravstva, mirovinskog ii stupa i ostalog. na kraju je proglašen stečaj i poduzeće je zatvoreno a to je ostalo nenaplaćeno ne samo meni nego i još ostalima.

dali postoji mogućnost da si ja to platim osobno jer sada imam "rupu " u mirovinskom zbog neplaćanja

nadam se da ste razumijeli moje pitanje

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postoji mogućnost da si sami platite staž i doprinose

ali ukoliko je otvoren stečaj

tada to nemojte činiti

 

kod stečaja stečajni upravitelj prvo mora iz stečajne mase isplatiti radnike i doprinose na plaću pa zato pričekajte jer ti porezi i doprinosi na plaću su prvenstveno dugovi vašeg poslodavca prema državnim fondovima mirovinskom i zdravstvenom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na platnim listama je evidentiran obračun plaće i doprinosa,one nisu dokument da je navedeno zaista i plaćeno.

 

Koliko je neisplaćenih doprinosa možete provjeriti u mirovinskom.

 

Nažalost,kod poslodavaca koji zaglibe u neplaćanju doprinosa najčešća rješenja su ovrhe od strane porezne uprave ali ni one nisu garant da će isti ikada biti i uplaćeni.

 

Probajte kod radne inspekcije i tražite novi posao.Godinu dana neplaćeni doprinosi obično su početak kraja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija