Jump to content

imam srednju stručnu spremu a radim prijavljena kao nkv


Gabrijela19

Preporučene objave

Molim vas da mi netko odgovori na moje pitanje.Htjela bih promjeniti radno mjesto imam 12 godina radnog staža ali prijavljena kao nkv radnik . Završila sam dvije srednje škole međuti u prijavama traže uvijek radno iskustvo s sss. Dobila sam uputa da bi mi poslodavac mogao napisati izjavu da obavljam poslove u kojemu je potrebna sss ali zbog lošeg financiskog stanja poduzeća nije u mogućnosti plaćati veće doprinose za mene. Da li je to točno i ako je da li postoji poseban obrazac koji poslodavac treba ispuniti i ovjeriti.Unaprijed se zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gabrijela19 je napisao:

Molim vas da mi netko odgovori na moje pitanje.Htjela bih promjeniti radno mjesto imam 12 godina radnog staža ali prijavljena kao nkv radnik . Završila sam dvije srednje škole međuti u prijavama traže uvijek radno iskustvo s sss. Dobila sam uputa da bi mi poslodavac mogao napisati izjavu da obavljam poslove u kojemu je potrebna sss ali zbog lošeg financiskog stanja poduzeća nije u mogućnosti plaćati veće doprinose za mene. Da li je to točno i ako je da li postoji poseban obrazac koji poslodavac treba ispuniti i ovjeriti.Unaprijed se zahvaljujem.

 

Po mom misljenju točno je samo to da Vas je poslodavac prijavio na nkv zato da plaća manje doprinose a to je vrlo čest slučaj kod nas u privatnom sektoru

 

Što se potvrde o radu tiče poslodavac je dužan napisati vam potvrdu sa opisom poslova koje ste radili ali koliko znam nije duzan navesti koja je stručna sprema potrebna

a kod privatnih poslodavaca uopće ne postoji zakon koji propisuje koja je potrebna stručna sprema za određeni posao

odnosno radno mjesto

to postoji kod državnih i javnih službi u sistematizaciji radnih mjesta ili nekom drugom internom aktu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možda imate srednju stručnu spremu koja ne odgovara opisu posla koji obavljate pa se zato vodite nkv.Pitam iz razloga jer znam djevojke koje studiraju na učiteljskom fakultetu,ostalo im je 2-3 ispita ili samo diplomski,rade u školi na mjestu učitelja i ne vodi im se vss nego sss.

U prijavama se najčešće traži radno iskustvo i sss,istina, ali da li se konkretno traži radno iskustvo u struci ili je dovoljno i to što imate 12 godina radnog staža neovisno jeste li bili u tih 12 godina prijavljeni nkv ili sss

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija