Jump to content

i opet SNIMANJE


katapult

Preporučene objave

zaista se izvinjavam posto je tema relativno UOPCENA, a mozda i nije u pravom dijelu foruma...

 

1. Htio sam samo pitati, da li se kao DOKAZ moze koristiti SNIMAK razgovora (na nekoj bezveznoj lokaciji) izmedju dvije osobe u kojem je optuzena osoba priznala ucinjeni prekrsaj-djelo a da nije znala da se snima... ???

 

Procitao sam 100x K.Zakon i zaista mi nisu jasne one odredbe... U stvari, jasno mi je.. ali ne znam kako se TUMACE?

Koliko sam shvatio, prema Z. o KPOSTUPKU, audio-video snimci mogu biti dokaz samo za KRIVICNA DJELA... ???

 

2. Da li se kao DOKAZ moze koristiti usmena izjava optuzenog da je određeni prekrsaj pociniou (nekom bezveznom) razgovoru izmedju osobe-tuzioca i tuzenog? I tuzioc se pozove na svjedoka tog razgovora???

Znaci...rekla-kazala ???

 

 

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Video snimka može biti dokaz,a audio samo ako je na javnom mjestu (gdje se zna da se snima) ili ako je osoba znala da ju se snima ili ako je postojao nalog.

 

2.Nije mi jasno pitanje, ali osoba koje je prisustvovala prekršaju može biti svjedok, a također i osoba kojoj je osumnjičeni rekao da je počinio djelo. Druga je stvar kako će sud uzeti sve okolnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija