Jump to content

Otrovao mi pse i mačke i smije mi se "u brk"


zmatij14

Preporučene objave

POštovani članovi foruma.

Molio bih Vas za savjet.

Unazad nekoliko tjedana primjetio sam da mi se psi i mačke čudno ponašaju.Počele su gubiti tek i teturati i strašno se derati (valjda od muka).

Nakon nekoliko dana počele su ugibati mačke i jedan pas.

Evo dok ovo pišem posljednji pas mi ugiba u strašnim mukama.

Njega mi je liječio veterinar ali se stanje opet pogoršalo unazad nekoliko dana.

Veterinar mi kaze da se protiv tih kumulativnih otrova teško boriti posebice jer je ovdje riječ već o drugom slučaju trovanja.

Prvi put smo ga spasili,ali sada su šanse jako male.

Vjerujem da će do večeri uginuti i taj pas.

Znam tko mi je to napravio i smije mi se "u brk" i veli mi susjed,neka dođu po još.

 

Imam li je kakvo pravo protiv njega?

Nisam vidio da mi je postavio otrov,ali mi je rekao to što sam naveo.Njegovi psi i mačke a i od ostalih susjeda nisu otrovani.

 

Moji su mu navodno zapišavali fasadu.

Što da činim?da ga tužim ili da šutim?

Čitao sam na netu da su kazne za namjerno uništavanje tuđe vlasništva tj trovanje pasa i mačaka od 10 do 15 tisuća kuna.

Pomozite.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem je taj što ste Vi dužni držati svoje pse i mačke "pod nadzorom" da drugima ne čine štetu ili predstavljaju prijetnju.

 

Pas ne smije biti bez nadzora, a očito jest kada može doći do susjedovog dvorišta po otrov.

 

Također je ovo vrlo nezgodno doba jer je veljača i mačke se pare, ali pri tom proizvode stravične zvukove koji smetaju ljudima.

 

Ne pravdam trovanje, ali kaznenog djela nema ako se otrovao u njegovom dvorištu. Bar je to moj stav.

 

Inače ako bi postojalo kazneno djelo, onda bi to bilo:

 

Uništenje i oštećenje tuđe stvari

Članak 222.

(1) Tko ošteti, izobliči, uništi ili učini neuporabljivom tuđu stvar,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do šest mjeseci.

(2) Tko ošteti, izobliči, uništi ili učini neuporabljivom tuđu stvar koja služi za vjerske

svrhe, kulturno dobro, posebno zaštićeni objekt prirode, umjetnički predmet, stvar od

znanstvenog ili tehničkog značenja, koja se nalazi u javnoj zbirci, zaštićenoj privatnoj zbirci ili je

izložena za javnost, ili stvar koja služi za javne potrebe ili koja uljepšava trgove, ulice ili

parkove,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

(3) Kazneni postupak za kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka pokreće se povodom

prijedloga, osim u slučaju kada je kazneno djelo iz stavka 1. i 2. ovoga članka počinjeno prema

zaštićenom kulturnom ili prirodnom dobru i u slučaju kada je prouzročena znatna šteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZAKON O ZAŠTITI ŽIVOTINJA

Članak 4.

(1) Zabranjeno je životinje ubijati, nanositi im bol, patnju i ozljede te ih namjerno izlagati strahu, protivno odredbama ovoga Zakona.

Članak 66.

(1) Novčanom kaznom od 50.000,00 do 100.000,00 kn kaznit će se za prekršaj pravna osoba ako:

1. ubija životinje, nanosi im bol, patnju i ozljede ili ih namjerno izlaže strahu (članak 4. stavak 1.),

(3) Za prekršaj iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se fizička osoba novčanom kaznom od 10.000,00 do 15.000,00 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima.

Da pojasnim.Nisu se moji psi otrovali kod njega,već ja pretpostavljam da je on ubacio otrov u hrani u moje stražnje dvorište.On ima također dva psa i nekoliko mačaka koje slobodno šeću po njegovom dvorištu a u posljednje vrijeme mi dolaze u moje dvorište.Čak je njegova kujica dolazila i jela hranu koju sam ja postavio svom bolesnom psu.Ovom koji mi je jučer na rukama uginuo.Jer da mi je otrovan samo jedan pas,pomislio bih da je našao nekakvog bolesnog miša ili štakora.No otrovani su mi dva psa i mačke.Mačke koje uopće nisu dolazile u prednje dvorište jer su relativno divlje.One su samo znale doči po hranu u staju ili u spremište za stočnu hranu (sijeno).Radi se o obiteljskom imanju di su nam životinje u dvorištu i gospodarskim zgradama.Ne idu nam u kuću.Nije mi toliko do mačaka već do pasa koji su bili meni jako privrženi i pametni.Rekao bi da nema takvih novaca koji mogu nadomjestiti takve pse.

 

 

Susjed je to učinio kao susjed jer mu je moj pas navodno zapišao fasadu kad je išao za njegovom kujicom dok se parila.

I to se nije desilo samo sada ,jer u više navrata bi mi se uvijek otrovala po dva psa,jednog bi uvijek spasili a drugi bi uginuo...već imam malo groblje svojih pasa koji su mi tako "u naletima" trovani.

 

Do sada nisam sumnjao na njega.

jer mi je on jedini susjed sa strane...sa druge strane nemam nikoga a preko ulice nitko nije imao trovanja životinja.

Eto,njegovi psi i mačke i dalje šeću dorištem.Što mi govori i da je postavljao negdje otrov za glodavce onda bi se valjda otrovali i njegovi psi i mačke,ali nisu.

 

Moj jedini grijeh je što je moj pas isao za njegovom kujicom.

 

Imam li osnove tužiti ga?Budući da nemam više pasa iskreno se i bojim zbog krađa,jer mi sada moze doči bilo tko gdje hoće.A strah me i za ostale životinje koje imam da mi ne otruje,jer je to inače jako ljubomorna osoba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zmatij14 je napisao:

Budući da nemam više pasa iskreno se i bojim zbog krađa,jer mi sada moze doči bilo tko gdje hoće.A strah me i za ostale životinje koje imam da mi ne otruje,jer je to inače jako ljubomorna osoba.

 

Postavite reflektore sa senzorima i kamere (može i lažne, ali nitko to ne smije znati). Najbolja je kombinacija lažnih i pravih- lažne da se vide, a prave su skrivene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija