Jump to content

izračun mirovine


brko73

Preporučene objave

Prvo bih se želio ispričati jer sam pogrešio i pobrkao otpremnine tako da otpremnina za mirovinu po 6.a će ti biti 6 x bruto plaća tvog osobnog čina ( sukladno Odluci o visini otpremnine za djelatne vojne osobe kojima sluŽba prestane zbog preustroja ili smanjenja snaga s pravom na mirovinu); dakle negdje oko 43200 kuna. Mirovinu kao što sam već navodio ne mogu izračunati bez podataka o plaćama za deset godina! Naveo sam vam i podatak o procjeni kolika bi mogla biti! Jednostavnije po meni ne može.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Djelatnim vojnim osobama kojima služba prestane zbog ostvarivanja prava na mirovinu u skladu s čl. 6.a. Zakona, a u svrhu novog zapošljavanja u drugoj karijeri pripada otpremnina u visini šest mjesečnih bruto plaća osobnog čina, a za djelatnu vojnu osobu koja ima priznat status hrvatskog branitelja ovaj iznos otpremnine se uvećava za iznos od 525 kuna za svaki puni mjesec sudjelovanja u Domovinskom ratu. Djelatnoj vojnoj osobi koja ispunjava uvijete za mirovinu u skladu s čl. 6.a. Zakona, a koja se pismeno izjasni za dragovoljni prestanak službe u skladu s kvartalnim planom izdvajanja u MORH-u, otpremnina u visini od šest mjesečnih bruto plaća osobnog čina uvećava se za 50%.

 

Ovo je svojevremeno bilo objavljeno nas stranicama MORH On-line, a koliko znam, nije bilo promjena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

radi se o mom prijatelju umirovljenom policajcu ..nema komp pa me zamolio za pomoć

 

imao je 29g mirovinskog staža kada je otišao u policijsku mirovinu (sve vrijeme je radio u policiji)..

prošao cjeli Domovinski rat i umirovljen je prije nekih pet do 7 gg.(otišao u neku nepovoljnu pol. mirovinu koliko sam shvatio)..

 

U međuvremenu si je riješio status RVI..i sad je u postupku za dobivanje vojne mirovine..

bio je viši policijski inspektor i koliko sam shvatio dodjeljen mu je ili preveden u čin satnika..

Ima status dragovoljca.

Dakle da rezimiram da temelju Vašeg upita:

 

čin satnik...

ima status dragovoljca

išao je iz državne službe u mirovinu (policija sad mu se prevodi u vojnu)

ima 29 g mirovinskog staža..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim pomoć.Stvarno je hitno i bitno.

Pripadnik sam gardijske brigade od 91.god (do danas), čin natporučnik,ukupan radni staž 35 godina, nemam status HRVI.prije nekoliko dana saznao sam da sam na listi za izdvajanje iz sustava.U vrlo kratkom vremenu moram se odlučiti između mirovine "6a" i "6".Pokušao sam se obratiti i vojnim i civilnim ustanovama ali to predugo traje.

Molim nekoga kompetentnog da mi odgovori:

1.razlika u iznosu jedne i druge mirovine

2.razlika u otpremnini

3.ostale razlike između jedne i druge mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kvaka je u tome što treba vidjeti u HZMO-u je li za njih mirovina po čl. 6 starosna ili prijevremena starosna. Ako je starosna tada je po čl. 6 sigurno veća 25% od 6.a (iste godine staža, iste godine života...). Ako je za njih to prijevremena strosna tada se za svaki mjesec koji ti fali do 65 godina života odbija određeni postotak, pa ako si mlađi to umanjenje zna biti velko. Vidi s pravnikom u HZMO-u (to se riješi za pet minuta). Po meni je mirovina po čl. 6 prijevremena starosna, ali ... Ponavljam vidi s pravnikom u pravnim savjetima pri HZMO-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija