Jump to content

ponistenje ugovora o darivanju nekretnina


makarona

Preporučene objave

moj brat je bio na lijecenju od droge u komuni skoron tri godine,kad je se vratio nazalost je darovao svojoj zeni kucu zbog kako ona kaze nekih dugova ,bi bilo bolje da je je sve na njoj .Nakon par dana slijedi i rastava. Kao ako oni vise nisu u braku drzava od nje nemoze nista trazit a Brat i tako nema nista.(sporazum je bio usmen nitko nije ni razmisljao da ga zeli prevarit).

U stvari je bilo sve izmisljeno kako bi on sve na nju prepisao.Par dana poslije ona ne zeli zivit vise s njim ako zeli kucu treba da joj isplati cijelu vrijednost kuce.

 

Mi trenutno neznamo sta nam je raditi posto je to inace imovina mojih djedova ,a u kucu je ulozio vecim dijelom moj otac koji je cak digao kredit da bi njima pomogao ,i stavio svoju kucu na hipoteku.Kredit su trebali oni islacivat a kad kuca bude gotova staviti njihovu kucu na hipoteku.Nazalost Gospoda je uvijek imala nekih izgovora tako da moj otac i dalje placa kredit i njegova kuce je pod hipotekom, njezina je sad cista i cak je zeli prodat, ali ima nesto i dobrog u svemu tom kad su s brat i nevijesta rastavljali brat ima poseban ugovor u kojem se nalazi da ako bi doslo do nesporazuma ima dozivotno pravo stanovanja u toj kuci.

Tako da ona nemoze tako lako da proda kucu ali terorizira da mu isplati vrijednost kuce.Sve u svemu to je bila cista prevara .

Mozemo li tuziti Gospodu za prevaru? :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ! Zakon o obveznim odnosima članak 493. predviđa mogućnost Opoziva zbog osiromašenja .

 

 

ČL. 493 Darovatelj koji nakon ispunjenja ugovora o darovanju toliko osiromaši da više nema sredstava za svoje nužno uzdržavanje, a nema ni osobe koja ga je po zakonu dužna uzdržavati , može opozvati darovanje i od obdarenika zahtjevati povrat dara .

st. 2 Darovanje se može opozvati samo ako se dar ili njegova vrijednost nalazi u imovini obdarenika

 

st. 3 obdarenik nije dužan vratiti stvar ako darovatelju osigura sredstva koja mu nedostaju za uzdržavanje

st. 4 Darovatelj ne može opozvati darovanje ako se grubom nemarnošću dove u oskudicu .

 

 

Članak 494 ZOO

 

 

Darovatelj može opozvati darovanje zbog grube nezahvalnosti ........

 

 

Vašem rođaku, bratu ili sl. potreban je odvjetnik .

 

Prema novom Zakonu o besplatnoj pravnoj pomoći takva osoba ima pravo na besplatnog odvjetnika .

 

Besplatna pravna pomoć : formulari i upute se dobivaju kod organa uprave :

 

potrebna je domovnica ,

potvrda o imovnom stanju ,

potvrda o nezaposlenosti

Pri organu uprave potpisuje se izjava , . Sami birate odvjetnika koji pružaju besplatnu pravnu pomoć.

 

Sretno ! Ude

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija