Jump to content

ovršni prijedlog t-mobile


markoprk

Preporučene objave

Ajmo ponoviti sve što je vjerovatno negdje već rečeno.

Javni bilježnici hanžeković živković i škaričić-sinčić su mi poslali 28.04.2006. ovršni prijedlog u ime T-mobile-a.

kako sam u to vrijeme bio u"banani" nisam ništa poduzimao po tom pitanju.Nikakvu žalbu ili slično.

Dug je iznosio na taj dan 2.859,81 kn,u ovom trenutku mi je žiro račun (poduzeće) blokiran od strane t-mobilea na iznos od 7.200,00 kn.

Vjerovatno se radi o kamatama.

Dug je nastao(dospijeće plaćanja)

20.06.2005. 431,75 kn

20.07.2005. 324,10 kn

25.08.2005. 191,00 kn

20.11.2005. 1.912,96 kn

 

Zanima me postoji li neka zakonska odredba koja mi omogućuje da nakon proteka određenog perioda ovo potraživanje ode u zastaru.Te da mogu neplatiti račun,a odblokirati svoj žiro račun.

Vjerovatno je ovo već odogovoreno do sada,stoga hvala na razumijevanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rok zastare u slučaju prekida

Članak 245.

(1) Nakon prekida zastara počinje teći iznova, a vrijeme koje je proteklo prije prekida ne

računa se u zakonom određeni rok za zastaru.

(2) Zastara prekinuta priznanjem od strane dužnika počinje teći iznova od priznanja.

(3) Kad je prekid zastare nastao podnošenjem tužbe ili pozivanjem u zaštitu, ili isticanjem

prijeboja tražbine u sporu, odnosno prijavljivanjem tražbine u nekom drugom postupku,

zastara počinje teći iznova od dana kad je spor okončan ili završen na neki drugi način.

(4) Kad je prekid zastare nastao prijavom tražbine u stečajnom postupku, zastara počinje

teći iznova od dana okončanja toga postupka.

(5) Isto vrijedi i kad je prekid zastare nastao zahtjevom ovrhe ili osiguranja.

(6) Zastara koja počinje teći iznova poslije prekida navršava se kad protekne onoliko

vremena koliko je zakonom određeno za zastaru koja je prekinuta.

 

Dali je ovo članak zakona koji se odnosi na rečeno????

Ako je što to u stvari znači???? :kavica::kavica::kavica::kavica::kavica::kavica::kavica::kavica::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednogodišnji rok zastare

Članak 232.

(1) Zastarijevaju za jednu godinu:

1) tražbina naknade za isporučenu električnu i toplinsku energiju, plin, vodu, za dimnjačarske usluge i za održavanje čistoće, kad je isporuka, odnosno usluga obavljena za potrebe kućanstva,

2) tražbina radiopostaje i radiotelevizijske postaje za uporabu radioprijamnika i televizijskog prijamnika,

3) tražbina pošte, telegrafa i telefona za uporabu telefona i poštanskih pretinaca te druge njihove tražbine koje se naplaćuju u tromjesečnim ili kraćim rokovima,

4) tražbina pretplate na povremene tiskovine, računajući od isteka vremena za koje je tiskovina naručena.

(2) Zastara teče iako su isporuke ili usluge produljene.

Tražbine utvrđene pred sudom ili drugim nadležnim tijelom

Članak 233.

(1) Sve tražbine koje su utvrđene pravomoćnom sudskom odlukom ili odlukom drugoga nadležnog tijela javne vlasti, ili nagodbom pred sudom ili drugim nadležnim tijelom, odnosno javnobilježničkim aktom, zastarijevaju za deset godina, pa i one za koja zakon inače predviđa kraći rok zastare.

(2) Međutim, sve povremene tražbine koje proistječu iz takvih odluka ili nagodbe, odnosno javnobilježničkog akta i dospijevaju ubuduće zastarijevaju u roku predviđenom za zastaru povremenih tražbina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je lijepo napisano,ali ja kao laik baš i ne kužim sve te formulacije:) :-?:-?:-?:-?

Ovo što je napisano ja sam shvatio ovako:

Da nisu ništa poduzeli godinu dan od dan dospjeća računa na naplatu mogao sam se pozvati na zastaru.

Ovako mi preostaje čekati 10 godina da zastari odluka Suda o ovrsi temeljem koje je izvršena blokada.

I koliko piše još nešto u zadnjem članku što uopće ne razumijem.

Molim pojašnjenje za nas laike.

:misli::place::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija