Jump to content

koliko sati dnevno učite?


NATA24

Preporučene objave

uf, ljudi moji ja dnevno kad sve skupa zbrojim jedva tri ure učin, ujutro mi niski tlak, neda mi se, priko dana čekan večer jer ću navečer, a onda kad dođe večer meni se spava... užas, ne znam više...samo da nešto moram prominit jer imam tri miseca za naučiti... kako vama ide, kada i sati dnevno učite, uzimate li neš za koncentraciju, ja sam probala guaranu al čini mi se da ništa to puno ne pomaže... poooooz svima :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne brini se. Tako je to na početku. Treba mozak opet utrenirati. Ne može se od početka odmah učiti 10 sati.

 

Recimo, kad sam počela, prvih dva tjedna sam samu sebe natjeravala (doslovce) i nekako sam jedva jedvice zbrajala u prosjeku 4-5 sati kvalitetnog rada, nakon toga prosjek mi je bio 6-8 sati, a sad varira. Nekad je 7, nekad 8, a nekad i 10. To kažem jer čak i kad se ufuraš intenzitet nije svaki dan isti. Nekad možeš odvaliti i 9 sati, a nekad ti je i 6 puno, uz svu discipliniranost. Meni je i danas tako iako vrijeme leti i datum se približava.

 

Ako te uhvati frka jer taj dan baš ne možeš, preporučam da ostaviš sve i odi, ne znam, prošeći. Ja sam nedavno samu sebe izludila. Nije mi išlo, sjedila sam u sobi, sama sebi išla na živce, podivljala sam skroz. Na kraju sam shvatila da se moram malo odmaknuti od svega. Jednostavno je došlo do zasićenja. Otišla sam i napravila par krugova oko zgrade i opet je sve bilo u redu. :-) Da sam to odmah napravila, sigurno ne bih izgubila skoro pa cijeli dan.

 

Jednostavno, to je proces, a na početku je zaista teško. Izaberi si metodu, napravi plan učenja, i ako vidiš da ne funkcionira, ništa zato. Mijenjaj dok ne nađeš pristup koji ti odgovara. Ako zapneš jedan dan, posustaneš, nema veze, nadoknadi drugi dan. To je sve normalno.

 

Recimo, ja sam osoba koja se lako zabavi, i zato sam sama sebi doskočila. Čim ustanem, kava, soba, otvaraj zakone i kreni. Ne dam si niti pomisliti na bilo što drugo jer da radim drukčije, ne bih krenula do 6 popodne. :smijeh:

 

Eto, najvažnije je da napraviš plan (ako treba zalijepi ga na zid tako da ti je stalno pred očima - meni je pomoglo) i da ga se držiš. Naravno, u cijelom postupku ćeš ga možda morati malo i revidirati - na početku smo malo nerealni, barem ja, pa treba smanjiti doživljaje. :smijeh: Što ne ide, ne ide...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Dragi moji kolege,

 

kad sve čitam ovo na forumu...počnem se pitati....

hoće li mi 2 mjeseca biti dovoljno za spremanje pravosudnog ispita???

Naime, idem na učenje tek početkom 5 mjeseca, a nadam se da će me staviti početkom 7.mjeseca!!!

 

Vidim da ljudi uče i po 4 mjeseca.....

I već me lagano hvata panika!!!!!

Ne mogu dobiti više slobodnih dana...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

može se, može. samo treba paziti da se ne ide u širinu. ja sam prvih mjesec i pol učila sve i svašta-gubljenje vremena, a nisam ništa naučila.

uči po skriptama (baci oko malo na zakone, da eventualno znaš koliki je zakon i izmjene) to i malo sreće.

 

jedini zakon iz kojeg sam učila bio je kazneni zakon (što mi nije bilo ni potrebno, budući da mi je ispitivač bila gđa.garačić pa sam učila i iz njene skripte)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Mora biti dosta vremena!

 

Ja idem na učenje tek početkom Lipnja, a do sada odrađeno Građansko pravo. Kažu da od toga treba krenuti, jer je najopširnije.

 

Nešto treba učiti po skriptama (kažu da je skripta od Garačićke dovoljna za kazneno, ali je teška za učenje - iako ima samo 40-ak stranica!?), a nešto po zakonima.

 

Ima još nade za nas.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je iz početka učenje bilo noća mora, ludila sam, imala sam osjećaj da radim stvari koje nisam ni u srednjoj radila, sjednem za knjigu, pa sam žedna, gladna, pa zvjerkam okolo, zurim u sunce ili tako nešto :-) ...

Ali krene to, meni je najbolji poticaj razmišljanje o tome da ću ako padnem morati sve ponovo...a da ne govorim o novom zakonu...

Još uvijek radim tako da je moj tempo učenja relativno mali, nakoliko sati popodne ili naveče.

Nadam se da će to biti skroz druga pjesma kada prestanem raditi, a za što se nadam da će biti polovicom petog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nesto smo svi zamrli - pa jel se to uci da se sve pusi ili se panicno okolo trazi tamiflu il kak se vec zove onaj lijek protiv gripe :-D

 

evo bas gledam suceviceva pitanja i ipak je dobro proci po pitanjima ispitivaca - naime, neke stvari koje on pita, ne bih se nikad sjetila niti pogledat, tipa prijelazne i zavrsne odredbe zoo-a :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Što kažete, može li se naučiti za pravosudni uz učenje od ukupno mjesec dana vremena????? Naime, mislila sam da ću imati 2 mjeseca, ali eto izjalovilo se....

Naime, ne mogu dobiti više, uzela sam cijeli godišnji!!!

Izlazim na rok od 15.06.-15.07.

 

Učit ću valjda 12h dnevno, samo nekako mislim da neću stići...previše je toga...

 

 

Postoji li netko od vas kolega tko je položio uz mjesec dana učenja?ajde kolege, trebam poticaj :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo nešto za utjehu...Ako ne probaš sigurno nećeš proći.Ja evo razvukla na više od 3 mj, skoro pa 4, učim sve i svašta i izgleda da ništa ne znam tj. bar ne znam osnove.A osim toga presudu ne da nikad nisam napisala , nisam je još nikad ni vidjela i tog me dijela najviše strah.

Pa tako, probaj, imaš uvijek šanse.Uglavnom probaj učiti iz skripti, što kraćih po mogućnosti.A što se tiče toga je li netko položio ili ne nakon mjesec dana, ipak ne slušaj previše druge, jer svako ima svoj sistem i svakome ide drugačije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija