Jump to content

Minisatrstvo obrane isplata Otpremnine


kira

Preporučene objave

ZA POŠTOVANOG MODERATORA "MRLJAVCA":

Pošto vidim da si alfa&omega na ovom forumu,a i online si trenutno, molim Te da mi odgovoriš na pitanje nevezano za ovu temu (tj. otpremnine): koliko se, okvirno, nakon obrade predmeta na komisiji kod dr. Taborskog čeka konačno rješenje o mirovini (uzevši u obzir i da status HRVI imam već duže od 15 godina i da je rješenje trajno)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što imate status HRVI ne ubrzava postupak umirovljenja.

Od podnošenja zahtjeva za umirovljenje pa do prve mirovine 4-5 mjeseci, kod obnove postupka i 7-8 mjeseci, a žalbe se rastegnu i do 9-12 mjeseci.

 

Ovo je informacija iz razgovora sa drugim braniteljima.

 

Prije je to išlo puno brže ali sada je ogroman broj predmeta i mora se sve duže čekati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala odgovoru..

Isto je kao i prije ali je ipak velika razlika, mislim da je obračun i isplata Otpremnine regulirana uredbama, te su se uredbe donosile gotovo svake godine a poglavito kada su se mijenjali ministri...

Meni nije poznato koji je tada(96 g) u to vrijeme bio zakon odnodsno uredba, budući su mi sada priznata nekakva prava iz tog vremena a mislim da bi mogla utjecati i na visinu otpremnine, koju sam također tada primo.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...hvala na odgovoru ali mislim da se nismo do kraja razumjeli...ja sam iz aktivnog sastava MORH-a (gardijska brigada) otišao u mirovinu 30. lipnja prošle godine i od tada sam na tzv. akontaciji mirovine od 1743 kune. Čekao sam na reviziju rješenja kod dr. Taborskog i ono je završeno u veljači. Mene je samo zanimalo koliko vremena treba proći od revizije u ministarstvu branitelja do izdavanja konačnog rješenja? I da li se razlike mirovine isplaćuju odmah nakon izdavanja konačnog rješenja ili se i na to čeka i otprilike koliko?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Konačno rješenje predhodi isplati mirovine i njenih izostataka. Kada dobiješ rješenje isplatu očekuj sljedećeg prvog u mjesecu (HPB), a kada će rješenje sve ti zavisi od brzine relacije HZMO-MORH-HZMO...

Po iskustvima iz protekle godine slični slučajevi su se rješavali najkasnije po principu "kada si otišao iz Morha onda dodaj 12 mjeseci i lova na računu".

Tvoj slučaj -odlazak i HV 30.06 - IZOSTATCI I MIROVINA 01.07.2009.

Nada uvijek postoji pa možda bude i prije , ali nažalost ovo ti je stvarnost.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To i mene zanima koji idem po čl.11..sve mi je jasno.

Jedino što su sad malo ubrzali sa rokovima za vještačenje,skidaju ili umirovljuju ljude koji su duže od 6 mjeseci na bolovanju,nekako to sve ide...

Vidjeću i sam.

Kaže mi personalni časnik da ću čekati mjesec-dva dok dobijem 3 bruto plaće...živ bio,pa vidio

eto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo moga primjera o brzini gospode REFERENATA

19.04.2008. raskid DVO s pravom na mirovinu po čl.11

22.05.2008. komisija u tvrtkovoj o procjeni sposobnosti

05.06.2008. privremeno rješenje 1789 kuna, papiri odlaze kod taborskog na pregled

U prvoj polovici 01.2009. vratili se od taborskog zaprimljeni u mirovinskom i od tada do dana današnjeg i ko zna koliko još dugo referentica preračunava, prepisuje, podpisuje... i tko zna šta sve ne radi ali konačnog rješenja nema a to znači ni prave mirovine , zahtjeva za otpremninom ( dobio sam profesionalnu pa makar otpremninu mogu tražiti) što kasnije dobijem rješenje sve mi se razvlači

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grabik je napisao:

Evo moga primjera o brzini gospode REFERENATA

19.04.2008. raskid DVO s pravom na mirovinu po čl.11

22.05.2008. komisija u tvrtkovoj o procjeni sposobnosti

05.06.2008. privremeno rješenje 1789 kuna, papiri odlaze kod taborskog na pregled

U prvoj polovici 01.2009. vratili se od taborskog zaprimljeni u mirovinskom i od tada do dana današnjeg i ko zna koliko još dugo referentica preračunava, prepisuje, podpisuje... i tko zna šta sve ne radi ali konačnog rješenja nema a to znači ni prave mirovine , zahtjeva za otpremninom ( dobio sam profesionalnu pa makar otpremninu mogu tražiti) što kasnije dobijem rješenje sve mi se razvlači

...a jesu li ti rekli zašto toliko čekaš? Ja sam ih zvao opet jučer i u HZMO-u su mi rekli da su sve pripremili i da je jedini podatak koji još nemaju onaj od personalne službe MORH-a o činu i ustrojbenom mjestu. Ne kužim, pa te podatke dobiju jednim klikom miša na moj osobnik...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma zvao sam puno puta ali teta uvjek ima neki izgovor te joj fali ukaz o činu, pa je bila na godišnjem , pa nema šefa da potpiše .... i to ti ide u nedogled uvjek nešto novo ali ljubazno i uvjerljio, pa i sam moram biti pristojan i čekati dok ne rješe, ako imate kaku ideju napišite pa da iskušamo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebao sam prije početi kukati po forumu LJUDI stiglo moje rješenje danas (nakon godinu i četiri dana od prestanka DVS): profesionalna, 100 % posljedica rat, zadovoljan sam s cifrom ( ne smijemo biti prokleti), Esadova tablica izbacuje preciznije cifre ako imate prave podatke

Budite mi veseli i zdravi moji branitelji POZDRAV

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trapavac je napisao:

...Bravo! Ne znam koji čin imaš? Ja sam isto dobio 100% profesionalnu (rat) na posljedice ranjavanja iz 1991., a umirovljen sam sa činom razvodnika i sad čekam konačno rješenje. Javi mi molim te o kolikoj se cifri radi jer obojica imamo 100% profesionalnu, tek toliko da znam čemu da se nadam...

 

 

 

Možete si slobodno računati na oko 5.200 kn uz navedene vrijednosti(možda i nešto više zavisi od oprezivog dijela)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moderatoru! Ovo mi je prvo javljanje iako pratim forum već mjesecima, vidim da daješ dobre vijesti braniteljima i ulijevaš im nadu u dobro razriješenje njihovih problema. Nadam se da bi mogao i mene ohrabriti u borbi sa birokracijom.

Pokušaj mi izračunati moguću mirovinu na osnovu ovih podataka:-dragovoljac

- HRVI 40%,opća nesposobnost 70% vojno-30%civilno

- zvanje, policajac

- 31 god. radnog staža (mirovinsko)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...štovani g. moderatore; policajci koji odlaze sa statusom HRVI u mirovinu dobivaju, dakle, odgovarajuće činove i sukladno tome mirovinu...nov sam na ovome forumu, nekada se pričalo da i pripadnici MORH-a, također HRVI, prilikom umirovljenja dobivaju čin - dva više i mirovinu suklado tome...varam li se ili to "ne drži vodu"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kira je napisao:

Hvala odgovoru..

Isto je kao i prije ali je ipak velika razlika, mislim da je obračun i isplata Otpremnine regulirana uredbama, te su se uredbe donosile gotovo svake godine a poglavito kada su se mijenjali ministri...

Meni nije poznato koji je tada(96 g) u to vrijeme bio zakon odnodsno uredba, budući su mi sada priznata nekakva prava iz tog vremena a mislim da bi mogla utjecati i na visinu otpremnine, koju sam također tada primo.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Plemeniti je napisao:

trapavac je napisao:

...Bravo! Ne znam koji čin imaš? Ja sam isto dobio 100% profesionalnu (rat) na posljedice ranjavanja iz 1991., a umirovljen sam sa činom razvodnika i sad čekam konačno rješenje. Javi mi molim te o kolikoj se cifri radi jer obojica imamo 100% profesionalnu, tek toliko da znam čemu da se nadam...

 

 

 

Možete si slobodno računati na oko 5.200 kn uz navedene vrijednosti(možda i nešto više zavisi od oprezivog dijela)

...evo, konačno! Gotovo si pogodio, dobio sam 5335 kn mirovine sa 100% uzrok nesposobnosti ranjavanje u domovinskom ratu (profesionalna). Zadovoljan i prezadovoljan!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...eh, još jedno pitanjce za Plemenitog (ili nekog drugog koji zna): jučer sam u personalnu službu MORH-a poslao zahtjev za isplatu razlike otpremnine. Uz zahtjev priložio sam: zadnju platnu listu s isplaćene 3 bruto plaće otpremnine, potvrdu ureda za obranu o vremenu provedenom u ratu, rješenje o prestanku djelatne službe, konačno rješenje o mirovini (profesionalna) i presliku bankovne kartice s brojem računa. Jesam li trebao poslati još kakav dokument i za koliko vremena, okvirno, mogu očekivati isplatu otpremnine? Lijep pozdrav i hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam uz zahtjev priložio slijedeće:

Prilog :

- preslika rješenja o časnom otpustu s

pravom na invalidsku mirovinu

- preslika rješenja HZMO-a

- potvrda o statusu branitelja

- broj tekućeg računa (preslika kartice )

-preslika osobne iskaznice

 

-Kontaktirajte Morh(personalnu službu)-pa vidite s njima u svezi preslike osobne isk.

 

-Na navedeni zahtjev za otpremninu kroz cca mjesec dana (možda i prije)dobit čete rješenje o pravu na razliku otpremnine....

-Za isplatu nakon rješenja kontaktirajte svoj POF preko kojeg ste primali plaću...

....ja sam 2007.čekao otprilike 45-60 dana i znam da je bilo krajem mjeseca ....a SADA iskreno- neznam -kak bu para,zovi samo ZOVI....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uz zahtjev ne treba NIŠTA slati. Sve "papire" ima PU, ne brinite. Ja sam samo nakon protoka žalbenog roka od 15 dana na rješenje o mirovini otišao osobno u Tvrtkovu, pravnik mi je udario stambilj da se na isto nisam žalio, prošetao 5min preko parka do PU MORH-a i tamo na urudžbeni predao vlastitom rukom napisani zahtjev i to rješenje. Dakle, da skratim, kao što sam i skratio vrijeme od rješenja do isplate otpremnine i razlike, od dobivanja rješenja o mirovini do novaca na mom računu - 35 dana. To je bilo lani, ove godine će se čekati 135, a možda i više...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ecwashere je napisao:

Uz zahtjev ne treba NIŠTA slati. Sve "papire" ima PU, ne brinite. Ja sam samo nakon protoka žalbenog roka od 15 dana na rješenje o mirovini otišao osobno u Tvrtkovu, pravnik mi je udario stambilj da se na isto nisam žalio, prošetao 5min preko parka do PU MORH-a i tamo na urudžbeni predao vlastitom rukom napisani zahtjev i to rješenje. Dakle, da skratim, kao što sam i skratio vrijeme od rješenja do isplate otpremnine i razlike, od dobivanja rješenja o mirovini do novaca na mom računu - 35 dana. To je bilo lani, ove godine će se čekati 135, a možda i više...

...ako si u metropoli, onda to i nije problem...znači li to da svatko tko nije iz Zagreba, primjerice mogu biti i sa otoka Visa, treba uzeti rješenje o mirovini, sjesti na brod, pa na autobus i otputovati u zagreb i potrošiti pola mirovine samo da bi mu udarili pečat na rješenje? :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je to "ubrzanje" postupka tada puno značilo, potrošio sam 200kn taj dan na povratnu autobusnu kartu, popio dvije kavice na trgu i zadovoljan se vratio doma....ali to ej bilo lani, kažem, moji prijatelji i bivši kolege s posla čekaju razliku i ostalo već 5 mjeseci, zbog općepoznatih razloga....BTW nadam se da će mirovine i dalje biti redovite...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svim braniteljima na ovom forumu!

Danas sam zvao i POF i MORH i Ministarstvo Financija i dobio svakakva objašnjenja u stilu da nemaju

novaca,da sad će to biti i tako dalje...

Sve je to neuvjerljivo i nespretno gospodo jer čekam puna 2 mjeseca da dobijem 10000 kn,a oni tvrde da nemaju!

Dosta je laži i zavlačenja,neću to da slušam više.

Lijepo piše 30 dana zakonski rok,a ovo je prešlo svaku mjeru!

Invalid sam i onda još moram toliko čekati?

Revoltiran sam i pozivam sve ostale da se ujedinimo i dignemo svoj glas ili dajte bar riječ podrške,

svi koji se nalazimo u sličnoj situaciji

i svi koji su prošli to.

Molim Vas,zar se više može vjerovati nekome tko svaki put kaže drugačije(u ovom slučaju MORH)?

Da,prozivam Vas i prozvaću MORH putem medija.

Ne bojim se i nemam zašto.

To je sramota velika za jednu članicu NATO-a da mi koji smo dali sve nemamo ni osnovne stvari,a onda nas

još ovako ignoriraju i odugovlače!!

Ja kažem samo jedno-dosta je bilo!

Prvi ću istupiti i dići glas protiv ovakve nepravde prema nama.

Pa nepravedno je da invalid dobije puno manju otpremninu isto tako,zar ne?

Nisam još dobio ni jednokratnu pomoć koja iznosi 3300 kn,a moji doma nemaju što jesti?!

Gospodo iz MORH-a,ma neka Vas bude stid ne samo zbog mene nego i zbog drugih ljudi koji čekaju

Vašu milost!

Nemam zašto više tolerirati ovakvo ponašanje niti ja niti mnogi drugi.

Ja sam već toliko očajan od Vaših obećanja toliko da vam ovo sigurno neću zaboraviti.

Znam da imate "crni fond" i molim lijepo isplatite ljudima što im dugujete.

Od sada,više ne čekam ni dana,prozvaću Vas po medijima i dati na sud.

Gotovo je,neću stati na ovome nego ću još tražiti odštetu za sve što smo pretrpili moja obitelj i ja.

A gdje su novci za ratne mjesece(525 kn po mjesecu)?

Zar se i toga moramo odreći?

Ima li još netko slično razmišljanje,može mi se slobodno javiti.

Morao sam si dati oduška,sve što sam napisao je istina.

Moja obitelj i ja smo u vrlo nepovoljnoj situaciji,ne tražim od nikoga milostinju nego ono što mi

pripada.Sin ima 3,5 godine,žena ne radi,ja imam ulc.colitis i ptsp a proveo sam više od 17 godina u

vojsci i sad mi oni(MORH)ovako vraćaju?

Što vi kažete ljudi na ovo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a šta ti misliš SOKOLiztigrova da si jedini kojemu se takove stvari dešavaju vrati se malo u nazad po forumima koji su se obavljivali protekle godine pa pogledaj odnosno pročitaj koje su naši kolege sudbine doživljavali pa je i to sve prošlo a ti sada govoriš na OVOME forumu kako ti je dosta svega što to ne napišeš Jadranki, Sanaderu ili Mesiću, sjeti se da ima onih koji su ostali bez svega u ovome ratu pa žive i dalje šta bi oni trebali reći na sve što se dešava u ovoj državi, da si ti kojim slučajem izgubio nekoga bližnjeg i da se sada isti taj okreće u grobu na sve ovo što se događa u državi, da li bi ti i dalje pucao po šavu što ti nije isplačeno ono što je trebalo, biti će kako ćekaju drugi i šute tako bi trebao i ti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina je što govoriš,ima dosta ljudi koji su prošli i puno gore.Sačuvao sam živu glavu i to je točno.

Trebam biti sretan zbog toga.Ok.,pisao sam već na MOBMS,pitao MORH,Ministarstvo Financija,pokušavam doprijeti do onih do kojih treba doći i koji bi trebali neke stvari

riješiti.Ja sam gospodine Mrljo danas dao izjavu za novine i potkrijepio to dokazima jer mi je dosadilo sjediti doma,čitati na internetu o tome,zvati tel.brojeve i dobivati svakakve odgovore,dosadilo mi je pisati zamolbe,mailove itd.

Ovako,nisam se bojao 91.,pa ne bojim se ni sada i hoću da se

izborim za ono što je moje.

Da li je ovo demokracija,ako mi se kaže da šutim ili tako nešto?Onda to nije demokracija,nažalost.

Ja Vas poštivam i sve to što ste rekli stoji,ali ja sam

odlučio zauzeti drukčiji stav i ne mislim poput Vas da treba samo šutiti i čekati.

Ovako,ja ću voditi svoju bitku i neću Vas ometati niti smetati sa svojim komentarima.Objaviću ono što izborim pa ćemo na kraju zbrajati rezultate.Možda griješim,možda ne.

Ima ljudi kojima sam pomogao i kojima pomažem i odvojim vremena pa i za njih idem po institucijama i nastojim da uspiju jer njihov uspjeh smatram kao svoj.

I meni drugi pomažu,ako treba.

Sa štovanjem i prijateljski pozdrav iz Karlovca

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:palac::palac::smijeh::smijeh:

Sve si nekako razmišljam da onaj loto nije napunio kasu tamo gdje nitko ne bi pomislio,hehe....

Drago mi je i zbog ostalih,ako je točno da su svima uplatili.

To i je bio cilj,nije bila moja namjera da samo ja uspijem.

Nadam se da jesu.Onda sam uspio djelomično donijeti preokret

tamo gdje treba.

Ne bi me nitko zaustavio,uporan sam ja.

Sad ostaje jednokratna i ono od HZZO i mirovina.

Nastaviću i dalje borbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidiš Sokole kako sve sjedne na svoje mjesto ssmo treba biti strpljiv, znam da je teško isto je tako bilo i meni pa je i to prošlo, a ono što si rekao da svatko vodi svoju bitku to je kod nas branitelja greška, trebali bi voditi zajedničku bitku protiv onih koji nas koji smo stvarali ovu državu koće i nedaju nam za pravo da ostvarimo ono što nas sljeduje, da se nevračam unazad ali stari partizani su svojevremeno bili dobro potkovani jer se je država brinula za njih (barem dobar dio njih) a zamisli da se ujedinimo koje smo mi glasačko tijelo ali naravno da će se to teško opet desiti kao 91g.

pozdrav i sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav tebi,prijatelju.

uspio sam,malo sam se zainatio i popustili su...

dobio sam otpremninu i prvu akontaciju(mirovinu) i to mi

odredilo profesionalnu u visini 1700 kn,ali nastaviću sa žalbom i zahjevati priznavanje rvi jer sam prije već imao to određeno zbog bolesti iz DR i tražiću da prebace u opću ako bude moguće.Oni meni tvrde da sa profesionalnom se ne dobije ona razlika otpremnine i kažu da ljudi svašta pišu po novinama i na internetu..ne znam kome više tu vjerovati,vidjećemo.Što da ti kažem,prekipjelo mi od njihove "finoće",vidim da njih nije briga da li naši ljudi i njihove obitelji imaju doma za jesti...možda sam bio previše emotivan u tom trenutku,ali i kamen bi se rasplakao da zna sve te sudbine ljudi i to što nam se događa.

Ovo je istina što kažeš za partizane da su bili složni,jednak sam prizor gledao na satelitskoj za ove druge veterane iz 2.svjetskog(englezi,francuzi i ostali...)poštivaju jedni druge i drže se skupa,a ne tako ko mi...možda jednog dana budemo stajali jedan do drugog i budemo objašnjavali ovim mlađim generacijama kako je to zapravo bilo,možda će nas ove mlađe generacije bolje cijeniti zbog onog što smo učinili kad smo SVI ko jedan stali u obranu domovine Hrvatske,još onako slabo naoružani ali sa srcem lava u grudima i herojstvom kakvo svijet nije do tada vidio.Biće sve dobro samo treba ustrajati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

SOKOLiztigrova je napisao:

pozdrav tebi,prijatelju.

uspio sam,malo sam se zainatio i popustili su...

dobio sam otpremninu i prvu akontaciju(mirovinu) i to mi

odredilo profesionalnu u visini 1700 kn,ali nastaviću sa žalbom i zahjevati priznavanje rvi jer sam prije već imao to određeno zbog bolesti iz DR i tražiću da prebace u opću ako bude moguće.Oni meni tvrde da sa profesionalnom se ne dobije ona razlika otpremnine i kažu da ljudi svašta pišu po novinama i na internetu..ne znam kome više tu vjerovati,vidjećemo.Što da ti kažem,prekipjelo mi od njihove "finoće",vidim da njih nije briga da li naši ljudi i njihove obitelji imaju doma za jesti...možda sam bio previše emotivan u tom trenutku,ali i kamen bi se rasplakao da zna sve te sudbine ljudi i to što nam se događa.

Ovo je istina što kažeš za partizane da su bili složni,jednak sam prizor gledao na satelitskoj za ove druge veterane iz 2.svjetskog(englezi,francuzi i ostali...)poštivaju jedni druge i drže se skupa,a ne tako ko mi...možda jednog dana budemo stajali jedan do drugog i budemo objašnjavali ovim mlađim generacijama kako je to zapravo bilo,možda će nas ove mlađe generacije bolje cijeniti zbog onog što smo učinili kad smo SVI ko jedan stali u obranu domovine Hrvatske,još onako slabo naoružani ali sa srcem lava u grudima i herojstvom kakvo svijet nije do tada vidio.Biće sve dobro samo treba ustrajati.

:pljesce: SOKOLiztigrova :palac::mase1:

:idemo::fajter::boksac:

imam :ideja::namiguje: , :vjeruj:

javi se imaš broj na PM

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

otisao sam u mirovinu sa 01. srpnjom ove godine po čl. 6a. U odluci o isplati otpremnine u NN br. 56/09 nije uopće naveden rok za njezinu isplatu, a rok od 30 dana naveden u prijašnjim odlukama je nevažeči, obzirom da su one stavljene izvan snage.

Čitajući ovdje na forumu prijašnje komentare, vidljivo je da su otpremnine isplaćivane najčešće izvan roka propisanog tom odlukom.

Kako je rok sada uopće ispušten iz odluke, a uzimajući u obzir i financijsko stanje države, zanima me koji je vremenski period u igri? :vrti:

Kada dođe, dobro dođe? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma još bi se mi i strpili sa tim "izvan roka" i zakašnjenjima isplata otpremnina i ostalih razno-raznih zaostataka (invalidnina, mirovina, razlika.....)samo kada bi država i sebi odrezala zatezne kamatice (u lepezi od 18-14%) upravo onako kako nas "ženi" po džepu za razno-razne ovrhe uslijed silnih neplaćanja i dugova nastalih kroz godine i godine naših, braniteljskih poslijeratnih bitki...

:-x:-(:place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Nakon što ste od mirovinskog zavoda (HZMO) zaprimili rješenje o mirovini, predočite ga poslodavcu tj. MORH-ovom područnom uredu koji je nadležan za kadrove (po mjestu prebivališta ili mjestu rada). Na temelju rješenja HZMO o stjecanju prava na mirovinu, poslodavac će donijeti rješenje kojim utvrđuje da 1.Vaš radni odnos prestaje i da 2. stječete pravo na otpremninu po čl.xy kolektivnog ugovora. Na temelju toga, otpremnina će Vam ubrzo i biti isplaćena, na Vaš tekući račun.

 

Iz ovog što ste iznijeli čini mi se da se ne radi o klasičnoj otpremnini koja je propisana zakonom o radu i na koju radnik ima pravo za slučaj (poslovno ili osobno uvjetovanog) otkaza. Vaša "otpremnina" biti će (prije) dodatno pravo jamčeno Vašim kolektivnim ugovorom (sindikat MORH je potpisao novi takav 2008.godine). U pogledu visine konkretne otpremnine radi se o 3 proračunske osnovice (točan izračun koje je posao svakog računovodstva), a to bi moglo značiti cca oko 10.000 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija