Jump to content

HRT pretplata


Ana410

Preporučene objave

Da li mi neko može pomoći, a ujedno i drugima. Ja kao vlasnik stana zajedno s stanom sam iznajmila i sve uređaje uključujući tv prijemnik. Cijelo vrijeme se na taj prijemnik plaća TV pretplata na moje ime. Ovih dana se pojavio inkasator i podstanaru naplatio pretplatu za prethodna 4 mjesece. Dotični gospodin se pozvao na zakon o HTR-u. Da li mi netko može reći kako se pretplata na nešto što je moje može prebacivati na drugoga.

Hvala svima koji mogu pomoći. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po Zakonu RTV pretplatu plaća vlasnik uređaja(radio ili tv)i to ako je privatna osoba plaća samo jednu pretplatu i ako posjeduje više prijemnika.

inkasator je lovio u mutnom .

nadležnima uložite prigovor na rad inkasatora.

nemojte platiti naredne rate pretplate i rješen problem.

 

N.N.25/03

IX. PRISTOJBA I DRUGI PRIHODI

 

Članak 53.

 

(1) Vlasnici radijskih i televizijskih prijamnika na području Republike Hrvatske dužni su HRT-u plaćati pristojbu.

 

(2) Vlasnik prijamnika dužan je HRT-u prijaviti prijamnik najkasnije u roku od 30 dana od dana nabave prijamnika, a promjenu adrese, mjesta stanovanja ili sjedišta, vlasnik je dužan prijaviti najkasnije u roku od 15 dana od dana promjene.

 

(3) Vlasnik prijamnika nije dužan plaćati pristojbu ako prijamnik odjavi.

 

(4) Visina pristojbe iznosi 1,5 % prosječne neto mjesečne plaće zaposlenih u Republici Hrvatskoj, na temelju statističkih podataka za prethodnu godinu.

 

(5) Kućanstva koja u vlasništvu imaju dva ili više radijskih i televizijskih prijamnika plaćaju mjesečnu pristojbu utvrđenu u stavku 4. ovoga članka kao da imaju jedan radijski ili televizijski prijamnik.

 

(6) Pravne osobe plaćaju pristojbu na svaki prijavljeni prijamnik u iznosu utvrđenom u stavku 4. ovoga članka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja sam vlasnik stana, koji je u drugom dijelu grada, kompletno opremljen, ali bez TV prijemnika i sa mrtvom telefonskom žicom.

 

U ugovoru o najmu stana nevedeno je da najmoprimac sam snosi sve troškove vanjskih pružatelja usluga.

 

Imaju svoj telefonski broj na svoje ime.

 

Imaju TV prijemnik koji nisu prijavili.

 

Na svojoj adresi pretplatu plaćam AMEX-om, a za tuđu u stanu u mom vlasništvu nisam odgovoran već onaj tko prijemnik koristi - provjereno u pravnoj službi HRT-a.

 

Rješenje za Vaš slučaj vidim u plaćanju zaostalih uplatnica, otkazivanjem TV pretplate na toj adresi i prijavljivanjem tog TV prijemnika na adresi na kojoj stvarno živite i to kao drugi prijemnik - na drugi prijemnik na Vašoj adresi ne plaćate pristojbu.

 

Isto vrijedi i za telefonski uređaj, sa time što Vaš najmoprimac može temeljem ugovora o najmu se prijavoti kao korisnik telefonske linije i obveznik plaćanja računa, ali mana je ukoliko nastane dugovanje nakon iseljenja broj će ostati isključen.

 

Za uspješno dugoročno iznajmljivanje stana preporučujem Vam da slijedite moj primjer.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija