Jump to content

smjenski rad


Elisabeth

Preporučene objave

Elisabeth je napisao:

Molim , pomoć , gdje se može pročitati definicija smjenskog rada , dakle što se smatra smjenskim radom ,

Kada se radi dvokratno jutro pa popodne , kolika mora bit pauza između smjene da li je to propisano , ja radim od 08.-15 i ponovo od 17.00-20.00.

 

Smjenski i dvokratni rad je precizno definiran podzakonskim aktima poslodavca za odredenu djelatnost najcesce kolektivnim ugovorom i tu su definirana i prava koja proizlale iz takvog smjenskog odnosno dvokratnog rada

 

propisano je ZOR-om da radnik izmedu dva radna dana ima pravo

na odmor od najmanje 12 sati naprekidno

 

ukoliko radite od 8-15 i ponovno od 17-20

tada to je dvokratni rad

 

medutim ukoliko nemate kolektivni ugovor ili pravilnik o radu

ili vam u vasem ugovoru o radu ne stoji nista o pravima, tada za taj dvokratni rad se podrazumijeva da je to vase redovno radno vrijeme

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hvala na odgovoru , i dalje me zaninma između dvije smjene kolika je Zakonom propisana pauza 3 sata ili manje. Imamo Parvilnik o radu a li to nije definiranoo pravilnikom ,ni Ugovorom o radu . Na koji se način može tražit da se to definira , član sam Sindikata ali do pravnika sindikata je teže do doći nego do predsednika RH . Na koji način doći do prava.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Elisabeth je napisao:

Na koji način doći do prava.

Obratiti se sindikalnoj središnjici uz naznaku da je nemoguće doći do sindikalnog povjerenika.

 

Svi sindikati su dostupni na internetu.

 

Rad u drugoj smjeni je obično od 06-08 i 16-22 ili 06-07 i 15-22 ili 14-22.

 

Smjenski rad ili rad u turnusu je kontinuirani rad u kombinaciji sa noćnom smjenama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija