Jump to content

Darovni ugovor i stambeni kredit


John12

Preporučene objave

Srdacan pozdrav svim posjetiteljima foruma,

 

Zelio bi Vas ovim putem zamoliti za pomoc kod konkretnog problema, nazalost nisam u Hrvatskoj, na brodu sam pa mi je izuzetno tesko kontaktirati na drugi nacin nekoga tko bi mi mogao pomoci u mom problemu.

Radi se o tome da bi zelio podignuti stambeni kredit u stambenoj stedionici. Pitanje je da li je moguce Darovnim ugovorom darovati stan uz odredjenu naknadu koju bi financirao kroz gore navedeni nacin.

Jos konkretnije : otac bi mi darovao stan uz naknadu ( 30 % vrijednosti stana ) a ja bi zelio to financirati putem stambenog kredita stambene stedionice. Da li netko ima saznanja da li je to legalno i u praksi moguce?

 

Svim dobrim ljudima unaprijed zahvaljujem,

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

notarica je napisao:

Čim je u pitanju naknada, ne može se raditi o darovnom ugovoru, nego o kupoprodajnom ugovoru.

Kupoprodajnu cijenu možete isplatiti kešom ili iz kredita.

 

Zahvaljujem na odgovoru, najvise me to i mucilo, znaci cim je u pitanju naknada ne moze biti rijec o darovnom ugovoru a u slucaju kupoprodajnog ugovora obaveza je placanja poreza na promet nekretnina , zar ne ?

Vidim da poznajete tematiku pa bi Vas upitao da li znate na koji iznos se placa taj porez , da li na cijelokupnu vrijednost procijenjene nekretnine ili samo na tih 30 % vrijednosti koju cu nadoknaditi ili u novcu ili kroz kredita ?

Jos jednom hvala na pomoci,

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija