Jump to content

revalorizacija da ili ne


lotomatic

Preporučene objave

1986.g. podnio sam tuzbu za naknadu štete. S ortakom sam uložio sredstva za podizanje plastenika. Nakon sto sam potrosio znacajan iznos za gradjevinski materijal kako bi digli plastenik ortak me potjerao sa zemlje gdje smo podigli plastenik. Tužba je glasila na iznos od 650.000 tadasnjih dinara koliko sam ulozio za kupnju materijala za dizanje plastenika s kamatom od dana kad me tuženik potjerao sa zemlje.1992.g. radjena je ekspertiza po vjestaku gdje su ulaganja prikazana u HRD dakle revalorizirana pa je nakon tog vještva uređen ttužbeni zahtjev na način da se tražio iznos u HRD s kamatom od dana presuđenja. Kasnije je radjeno i vještvo iz 2008.g. u kojem je sutkinja na prijedlog tuzenika nalozila vještaku da izračuna vrijednost ukupno uloženog građevinskog materijala i to prema cijenama u vrijeme podnosenja tuzbe. Po tome mi izgleda da ona namjerava suditi prema tim cijenama pa će mi na kraju dosuditi cijelih 7 lipa. Moj odvjetnik pokusao je sudu prikazati kako je s obzirom na zatraženi tijek kamata po uređenoj tužbi razvidno da se radi o potrazivanju zbog neosnovanog obogaćenja pa je predlozio revalorizaciju ekspertize iz 1992. no sutkinja je naložila da se napravi vještvo po cijenama u vrijeme podnosenja tuzbe i na naš izričit zahtjev i u cijenama koje su danas. Vještak je to i uradio no kasnije se utvrdilo kako nije bilo potrebe u vještvu unositi i vrijednost radova budući smo na zemlji radili sami ja i tuženik pa je naložena ta dopuna po prijedlogu tuženika da se utvrdi samo vrijednost građevinskog materijala i to po cijenama u vrijeme podnošenja tužbe što je prihvatio sud i vještak napravio. tako sam dobio vještvo izraženo u ondašnjim dinarima koje kad preračunamm, vrijedi 7 lipa. Ima li kakvog načina da mi se dosudi ulaganje prema cijenama koje vrijede danas obzirom da sam se u pocetku pozivao na jednostrani raskid ugovora o ortakluku a kasnije kod uređenja tužbe na neosnovano obogaćenje tuženika. kako sad urediti tužbeni zahtjev koji još glasi na HRD i s kamatom od dana presuđenja? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija