Jump to content

za veterana i uda,pitanje!?


milica28

Preporučene objave

Poštovana !

O prethodnom pismu detaljno je rečeno u ZPP-u članu 12. st. 3 .

 

Vama je dat i primjer prethodnog pitanja .S obzirom da niste dali baš nikakav podatak osim "Prethodno pitanje i što sad ".?

 

Sada čete čekati odluku suda .

 

Bilo bi dobro da angažirate odvjetnika .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ispričavam se što se petljam, ali čini mi se da je došlo do omanjeg šuma na vezama, predhodno pitanje koje je Milica postavila objavljeno je u postu naslova "Što sad", a glasi ovako:

 

Evo ovako,pozdrav svima.

Zanima me ovo 31.03.2009 otvorene su mi komplikacije,

15.o5.09 imala sam spontani pobačaj u 17tj trudnoče bila sam na komisiji i odobrili mi do 30.06.09 valjda bolovanje ili šta?Pošto sam ja privatnik(slobodno zanimanje),zanima

me kako oni to sada obračunavaju,jer ja sam prijavljena na 4600kn,a isplatili mi 3170kn,koliko če onda iznos biti ako je ovo po njihovom 100%,vrlo rado bih se vratila na posao ali ovo mi je več 3 izgubljena beba i trebat če dosta vremena da napravim sve pretrage.

Prošle godine je bio prijevremeni porođaj u 23tj trudnoče

nisam bila na komplikacijama ni na bolovanju,tako da sada

moram obaviti sve pretrage u svim gradovima al,ako mi ovi budu isplačivali neki minimum ili u najgorem slučaju ništa

morat ču se vratiti raditi jel kao što svi več znate sve to dosta košta.Molim za pomoč!milica28

 

ukoliko sam i ja nešto spetljala ili krivo shvatila, svima se, još jednom, najdublje ispričavam. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

Sada kada imam više podataka "a ne radi se o prethodnom pitanju iz ZPP-a" odgovor bi bio slijedeći :

 

 

Kada koristite pravo na bolovanje zbog bolesti i komplikacije u svezi s trudnoćom, imate pravo na naknadu plaće u skladu s odredbama Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju.Naknada je 100% od utvrđene osnovice za naknadu plaće . Morate imati prije toga 12 mjeseci neprekidnog staža ili 18 mjeseci s prekidima u posljednje dvije godine. To se zove prethodni staž.Ako nemate taj uvjet

onda imate pravo na naknadu koja se utvrđuje u svakom konkretnom slučaju prema uvjetima koje ćete ispuniti neovisno o tome koje pravo budete koristili.

No, pravo ćete koristiti i dalje ( i zbog bolovanja i komplikacija u vezi s trudnoćom), pa čak i u slučaju nezaposlenosti i uredne prijave Zavodu za zapošljavanje .

 

Od o1.siječnja 2009. primjenjuje se odredba Zakona o rodiljnim i roditeljskim potporama ( N.N. .85./08 i 110/08), pa će se i Vaše pravo prosuđivati po odredbama navedenih zakona .

 

Najbolju informaciju možete dobiti na šalteru HZZO -a

Kada procijene Vaš konkretni slučaj .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija