Jump to content

EU pravo - "posted workers"


frka1

Preporučene objave

dakle, zanimalo bi me nekoliko detalja vezano uz gore navedenu temu.

 

o čemu se radi; dobio sam posao za jednu irsku firmu, koja ima podružnice po cijeloj europi, ali je negdje u postupku nastao previd, nisam imao radnu dozvolu, pa je to zaustavljeno.

uspio sam dobiti radnu dozvolu za UK, i sad me zanima jel ja mogu na osnovu te radne dozvole, raditi u ostalim podružnicama te firme u drugim članicama EU?

mislim da bi to temeljem direktive europskog parlamenta o "posted workers" to bilo moguće, i ako to je moguće, na koji način i od koga bih mogao dobiti adekvatnu službenu potvrdu o tome (napismeno).

 

unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

U EU postoje agencije koje se bave pronalaženjem radnika za određene korisnike od NK do visoko -obrazovanih kadrova .To je privremeno zapošljavanje "trokutasto "-

 

Agencija - firma - radnik . Firma plaća agenciji a ova radniku .U UK u svibnju 2008 . Agencije , socijalni partneri i Vlada postigli su dogovor o jednakom tretmanu radnika,koji se zapošljavaju putem agencija i ostalih radnika .

Glavni ciljevi tog dogovora :

 

-jednako postupanje , što se tiče statusa zaposlenosti i sigurnost od prvog dana zaposlenja

 

- dopustiti državama članicama nakon konzultacije sa socijalnim partnerima, sklapanjekolektivnih ugovora -

 

-jednak tretman što se tiče plaća i uvjeta

 

- priznavanje rada putem privremenih agencija kao sektora ,kao legitiman i profesionalan posao

uklanjanjem nepotrebnih ograničenja ili zabrana i dozvole ( ČL: 4. direktive ) EP .

 

Iz te direktive proizlazi da ne bi trebalo biti ograničenja za rad u drugim filijalama iste firme ili zdravstvene ustanove putem iste agencije .

 

U članicama EU takve radnike nazivaju "posuđenim radnicima - unajmljenim " unajmljeni liječnik , inžinjer .

itd

 

To bi bila moja skromna informacija na tu temu .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija