Jump to content

Kupovina nekretnine od više vlasnika (kamene kuće i sl. nekretnine)


Jethro

Preporučene objave

čovjek ima nekretninu na kojoj je valjda 20 vlasnika, kako kaže prodavač.

u biti i zna da ne može prodat, jer neće kupiti nitko, ali sve ima svoju cijenu.

nekretnina je, naravno, na moru i naravnije, stara kamena kuća.

 

sve mi je jasno osim sljedećeg:

 

p: ne znam kako stoji inače stanje u knjigama: da li je moguće da su redom

imenom i prezimenom

svi nasljednici u knjigama, ili tek treba provesti ostavinske rasprave

generacijama/koljenima?

 

znam da je svaka kuća priča za sebe, no čisto me interesira ako se netko

sreo sa time.

 

ideja: kupiti nekretninu od 1/n vlasnika, s tim da apsolutno svi ostali nisu dostupni i gdje je mala vjerojatnos da će se ipak pojaviti, a ako se pojave, nema problema...

 

hvala na odgovoru...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

Najprije idite u katastar i tražite izvod iz katastra za tu nekretninu , tamo ćete vidjeti tko je registriran kao posjednik . Registrirana osoba u katastru je zakoniti posjednik i najčešće vanknjižni vlasnik.

 

U gruntovnici ćete izvaditi posjedovni list i usporediti podatke iz katastra i zemljišnih knjiga .

 

Često su osobe uknjižene u gruntovnici samo formalni vlasnici .Zemljišne knjige nisu ažurne promjene vlasnika se često nisu provodile iz ekonomskih razloga ,vlasnici nisu imali sredstava za poreze kod prijenosa vlasništva , a osim toga nekad je riječ bila jača od današnjih kod bilježnika ovjerenih ugovora i pokoljenja su znala što je čije .

 

Prodavatelj može biti posjednik , vanknjižni vlasnik i u tom

slučaju utužuju se sve osobe iz vlasničkog lista koje su žive , upisane a mrtve osobe, umjesto njih utužuju se posljednji živi nasljednici .

 

Ako se za pojedine osobe iz vlasničkog lista nezna adresa i nije ju mogoće nači tada će sud tražiti da centar za ss imenuje skrbnika koji će štititi interese odsutne osobe nepoznata boravišta .

 

2.

Ukoliko ima više suvlasnika tada se može sklopiti jedan uguvor sa svima utvrditi cijenu

i iz cijene svakom pripada iznos ovisno o udjelima ,

ili sa svakim suvlasnikom sklopiti pojedinačni ugovor .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija