Jump to content

stan


dezire

Preporučene objave

Poštovanje svima braniteljima.

nedavno sam krenuo u potragu za stanom pa me interesira kakve i kolike su mi mogučnosti i šanse da dobijem stančić. kome se obratiti koga pitati i kolika su mi uopće prava da ga dobijem.

inače umirovljeni sam branitelj 50% rat 50% mir. Hrvi 40% zasada privremeno no kazano mi je da ću vjerojatno za koji mjesec 2 dobiti trajno rješenje invalidnosti. umirovljen 2005godine. oženjen sam supruga zaposlena, živimo u podstanarskom stanu prijavljeni kod njezinih roditelja.stan je naravno malen i potpuno neodgovarajuća kvadratura. Nemamo djete(zasada). Pretpostavljam da to što imam u vlasništvu 17 kvadrata stana kaj mi je ostavljeno na ostavinskoj raspravi od pokojnog oca problem. Polovina mami pola meni. Majka živi u tom stanu od 34 m/k. Dečki zahvaljujem vam pa ako tko zna zna.

Mislim i da gospon Mrljavac zna puno o tome pa ako je u mogučnosti neka mi javi. Naravno i drugi mi javite. još jednom fala vam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po ZOPHBDR HRVI koji nema odgovarajući stan ili kuću ima pravo na stambeno zbrinjavanje.

stan je neodgovarajuči i za tebe neuseljiv jer ga koristi drugi suvlasnik.dakle ne koristiš stan.

u svakom slučaju imaš pravo na kredit na razliku kvadrata.

odgovarajući stan za dvije osobe je 48 m2

 

ZOPHBDR N.N. 174/04

uz zahtjev za stambeno zbrinjavanje priloži i ugovor o najmu stana(podstanar)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imaš dio stana od 17m2 a za tebe i ženu po zakonu pripada 48m2.

imaš stan neodgovarajuče površine a osim toga nisi u posjedu istog stana(ne koristiš ga).

 

odgovarajuči stan je :

sa samca -38m2

za 2 člana -48m2

za 3 člana -60m2

za 4 člana -70m2

za 5 i više članova domačinstva odgovarajuča kvadratura se povečava za 10m2 za svakog člana domačinstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija