Jump to content

Zahtjev za izgradnju kuce, podrucje posebne drzavne skrbi


tkalactomo

Preporučene objave

Dobar dan svima!

Evo ovako molim Vas za pomoc!

 

Zivim na podrucju posebne drzavne skrbi, tocnije u Baranji.

 

I tamo postoji pravo da mladi bracni parovi(neznam tocniju definiciju) mogu dobiti materijal za gradnju kuce ako

imaju svoje zemljište.

 

E sada kupujem plac bas danas, i imam kupoprodajne ugovore

kod sebe, covjek je dugogodisnji prijatelj pa nije radjen predugovor i ostalo.

 

Pa me zanima jer mi mozete pomoci gdje da idem redosljedno ukratko barem sam da dobijem uvid u cjelokupnu situaciju okvirno koliko mi treba jos financijski gledano novaca.

 

Danas odlazimo kod javnog biljeznika ovjeriti kupoprodajni ugovor, onda koliko sam ja shvatio on sebi uzima dva primjerka,prijavljuje poreznoj, nakon toga se placa porez na 5% od procijenjene trzisne vrijednosti.

 

Kada se treba parcelizirati i kada se daje prijedlog za upis prava vlasništva na nekretnini?

 

Unaprijed Vam hvala!(nadam se da nije previse pitanja)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je plac prva nekretnina koju posjeduješ i nije veči od 600m2 oslobođen si plaćanja poreza na promet nekretnina ali kupoprodajni ugovor moraš prijaviti u nadležnu poreznu upravu i to u roku do 30 dana od sklapanja ugovora.(bez obzira na prijavu Javnog bilježnika)

ako je plac veči od 600m2 plaćaš razliku poreza (od 600m2 do ?

www.porezna-uprava.hr

 

sa potpisanim i ovjerenom kupoprodajnim ugovorom(koji sadrži izjavu prodavatelja da se kupac može uknjižiti kao novi vlasnik nekretnine iz ugovora) i kopijom potvrde o prijavi poreza + 250,00 kuna za sudsku pristojbu,podnesi zahtjev za uknjižbu vlasništva u nadležnom sudu u gruntovnici.

zahtjev za upis vlasništva dobiješ u gruntovnici.

i nakon 30 -ak dana tražiš vlasnički list.

 

sa vlasničkim listom ideš u regionalni ured za prognanike i povratnike i podneseš zahtjev za stmbeno zbrinjavanje .

u navedeni ured možeš i prije radi informacija.

mislim da parcelizaciju ,građevinsku dozvolu,uporabnu dozvolu odrađuje investitor ,ako dobiješ pravo na stambeno zbrinjavanje dodjelom materijala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija