Jump to content

pa ne bi poludioooo!


beni

Preporučene objave

ovih dana svaki put nakon posla provjeravam jel mi stigao poziv za treći put na liječničko povjerenstvo.

i danas nađem poziv ali da moram doći 2.7. odnosno jučer.

zacrnilo mi se.

nisam pametan jel nisam vidio kuvertu, ili je poštar donio kasno, a vadio sam poštu od 16.06. od kad je datum na pozivu. ne znam.

ali znam da u zakonu lijepo stoji da ako se ne odazovem da se postupak obustavlja.

i di sad kad bi najvjerovatnije trebao dobiti trajni status.

pa vas molim ima li netko ili zna za sličan slučaj kad se netko ne odazove, zvao sam odmah ali nitko više ne radi. sad sam na mukam ado ponedjeljka.

ajte me smirite ili ću puknut ova 3 dana. riječ je o povjerenstvu u splitu

pomagajte

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...do kojeg datuma je bilo privremeno ?...

 

...inače u ponedjeljak bi otišao u ured državne uprave i objasnio im situaciju sa pozivom, te ih zamolio da o istome izvjeste komisiju na vještačenju i da mi pošalju drugi poziv...

 

...u mom gradu to bi išlo tako nekako i to bez problema jer su ovi u državnom uredu i više nego pristupačni...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

beni je napisao:

...ali znam da u zakonu lijepo stoji da ako se ne odazovem da se postupak obustavlja.

 

Ne mogu vjerovati da je zakon tako slampavo napisan da se tako vazni pozivi - zbog neodazivanja na koje se postupak obustavlja? - nisu obavezni uruciti preporuceno i s potvrdom primitka!?!

 

Prosli tjedan su bili blagdani, valjda su i postari radili mostove i vijadukte preko neradnih dana do vikenda i tu je vjerojatno i poziv negdje zapeo.

 

Provjerite datum na zigu koverte. Sigurno ce se dati nesto napraviti tj. popraviti.

Ne moze se s tako ozbiljnim situacijama tako olako postupati.

 

Sigurno nije sve propalo, glavu gore i nemojte ocajavati, to ce se sigurno moci uspjesno rijesiti u ponedjeljak kao sto vam je Kompa savjetovao! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

beni je napisao:

ovih dana svaki put nakon posla provjeravam jel mi stigao poziv za treći put na liječničko povjerenstvo.

i danas nađem poziv ali da moram doći 2.7. odnosno jučer.

zacrnilo mi se.

nisam pametan jel nisam vidio kuvertu, ili je poštar donio kasno, a vadio sam poštu od 16.06. od kad je datum na pozivu. ne znam.

ali znam da u zakonu lijepo stoji da ako se ne odazovem da se postupak obustavlja.

i di sad kad bi najvjerovatnije trebao dobiti trajni status.

pa vas molim ima li netko ili zna za sličan slučaj kad se netko ne odazove, zvao sam odmah ali nitko više ne radi. sad sam na mukam ado ponedjeljka.

ajte me smirite ili ću puknut ova 3 dana. riječ je o povjerenstvu u splitu

pomagajte

pozdrav beni,

evo i ja ću Vas pokušati malo smiriti.

Kao prvo, malo je čudno da je ovaj poziv došao običnom poštom (a ne preporučeno kako inače stižu, koliko je meni poznato) a pogotovo jer je datiran sa 16.06. a Vi ste ga našli danas u kasliću. Sve i da ste ga previdjeli jedan dan (na što i sami sumljate), niste ga previdjeli prijašnjih dana.

Nešto tu ne štima, ili se je poziv nečijom greškom zadržao u pošti pa su ga sada samo "šušnuli" u kaslić ili Vam je netko od "prijatelja" nešto "čarobirao" po kasliću upravo 16.06. pa ga je sada uredno vratio u kaslić ali naravno sa danom zakašnjenja.

Pretpostavljam da u tom uzbuđenju nalaženja koverte niste niti obratili pažnju dali je ista već bila otvarana?

Iz osobnog iskustva sumljam na ovo drugo, premda se u mom slučaju nije radilo o pozivu na lp ali se radilo o službenoj koverti u svezi nečega od egzistencijalne važnosti...

Pokušajte se nekako smiriti ova tri dana i ne zaboravite:

kada sve izgleda totalno izgubljeno, vjerujte, uvijek se nađe neko rješenje, uvijek!

Zakon kaže da se po neodazivanju postupak obustavlja ali nije gotovo, imate punio načina kako ćete ispraviti dogođeno.

Mislim da bi kao prvo, u ponedjeljak najranije ujutro trebali otići ravno na povjerenstvo i osobno zatražiti da Vas prime mimo Vašeg termina, naravno objasnivši im cijelu priču upravo kako se dogodila.

Premda se najčešće ljutimo na te komisije, i oni su ljudi i nadam se da će uvažiti vaš razlog i primiti Vas (u neko vrijeme).

Netko od kolega forumaša je spomenuo državnu upravu. To je također odličan potez ali mislim da bi trebali prvo sami pokušati (da ne "časite više niti časa")a zatim (ukoliko bude potrebe) obratiti se za pomoć u državnoj upravi i preko njih poslati neku pretstavku ili zamolbu prema lp (oni će najbolje znati što).

U međuvremenu bi mogli i malo istražiti što se dogodilo na pošti ( da nije negdje ispala koverta ispod kojeg stola ili paketa i tamo ležala do pronalaska. Ma, sve je to sasvim moguće samo ukoliko se je i dogodilo,ne znam kako od pošte izmamiti nešto pisanog traga o događaju a što bi možda poslužilo Vama kao alibi zbog kašnjenja) ili čak da malo "prošnjofate" po susjedstvu???

U svakom slučaju držim Vam fige i iskrene želje da Vas u ponedjeljak primi lp i da dobijete trajni status!

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija