Jump to content

joint...


ossa_ossy

Preporučene objave

Događaj se zbio negdje sredinom listopada 2007. Prijatelj je pušio "joint" na jednom parkingu i zatekla ga je policija. Priveden je, jonit mu je oduzet i pušten je bio u roku pola sata. Bilo je možda recimo pola grama marihuane u "jonitu".

 

Na policiji su mu rekli da će to biti prekršajna prijava. Poslan mu je poziv za sud dva puta, no on tada nije bio na području stanovanja. U međuvremenu se vratio te se obratio na sud i sad ponovo očekuje poziv za sud.

 

Krivnju će priznat i u obranu nema što reć osim da mu je žao. Do sad nije kažnjavan osim nekakavih kazni za parkiranje ili nešto sitno u prometu, tipa "crveno".

 

Kakva ga kazna čeka, da li zatvor, da li visoka novčana kazna??

 

Ima li kakve šanse za zastaru?

 

Ima li ko kakvih sličnih iskustava??

 

Hvala na bilo kakvim informacijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastara teško prolazi jer je eto i naša država uvela koliko-toliko reda u tome.

 

O zatvoru nema govora (osim ako ne plati određenu mu kaznu), već se u pravilu izriče novčana kana u prekršajnom postupku,a uvjetna ili također novčana u kaznenom postupku - po par tisuća kuna (2.000-5.000).

 

Dakle moguća su dva postupka jer policija MORA podnijeti i kaznenu i prekršajnu prijavu.

 

Ako se kazneni postupak prije završi, onda se prekršajni obustavlja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Zastara teško prolazi jer je eto i naša država uvela koliko-toliko reda u tome.

 

O zatvoru nema govora (osim ako ne plati određenu mu kaznu), već se u pravilu izriče novčana kana u prekršajnom postupku,a uvjetna ili također novčana u kaznenom postupku - po par tisuća kuna (2.000-5.000).

 

Dakle moguća su dva postupka jer policija MORA podnijeti i kaznenu i prekršajnu prijavu.

 

Ako se kazneni postupak prije završi, onda se prekršajni obustavlja.

 

Ok, hvala na informaciji.

 

Pitao bih još nešto.

Znači kad policija podnese i kaznenu i prekršajnu prijavu, da li sud može odbaciti kaznenu prijavu i da se osobu samo prekršajno tereti? Recimo da se ovo okarakterizira kao beznačajno kazneno djelo i da uslijedi samo prekršajna prijava i novčana kazna?

 

I da li se nakon okončanja ovakvog kaznenog postupka može dobiti potvrda o nekžnjavanju, u svrhu recimo zapošljavanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo ja sam danas dobio prekršajni nalog za 0,5g marice i 9 sjemenki nađenih u obiteljkoj kući prije 8 mjeseci

 

Nikad kažnjavan i mala količina(olakotna okolnost), pa je kazna novčana 2000kn + 100kn sudskih troškova (nikad bio na sudu.

 

 

Piše da se mogu žalit u roku 8 dana. Jel ima koristi (neki mi kažu da sam dobro prošao), jer mi se ne daje 2000kn u ovim kriznim vremenima...

 

Jel mogu pokušat osporit da je trava moja, jer je nađena u obiteljskoj kući?

 

Kakve su mi šanse?

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci djelo je pocinjeno u listopadu 2007. godine. Frend jos nije bio na sudu, ....

 

za kazneni postupak - nema još zastare, ali moguće da postupka i neće biti jer je prijava odbačena, pa najbolje da se provjeri u nadležnom drž. odvjetništvu što je sa predmetom

 

za prekršajni postupak - moguća zastara, ali ako je sud poduzimao kakve radnje u cilju pronalaska osobe, moguće da se zastara prekidala, pa taj dio baš nije definitivno točan..ovisi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jazz031 je napisao:

Znaci djelo je pocinjeno u listopadu 2007. godine. Frend jos nije bio na sudu, ....

 

za kazneni postupak - nema još zastare, ali moguće da postupka i neće biti jer je prijava odbačena, pa najbolje da se provjeri u nadležnom drž. odvjetništvu što je sa predmetom

 

za prekršajni postupak - moguća zastara, ali ako je sud poduzimao kakve radnje u cilju pronalaska osobe, moguće da se zastara prekidala, pa taj dio baš nije definitivno točan..ovisi..

 

je sud je poduzimao određene radnje, dobivao je pozive putem pošte, no nije mu osobno uručen niti jedan poziv. takoder policija je bila na adresi stanovanja kako bi utvrdila da li on tu stanuje, no on tada nije bio doma. Ali meni je sad nejasno ovo o prekidu zastare. Pa ne nastupa li apsolutna zastara nakon sto proteknu dvije godine od pocinjenja djela, okrivljeni ne dobije pravomocnu presudu?? koliko bi onda moralo proci vremena da nastupi zastara, iako sud poduzima odredene radnje?? recimo okrivljeni za prekrsaj ima dvojno drzavljastvo i ode u susjednu zemlju, i koliko onda tamo mora prvest vremena da bi nastupila aposlutna zastara unatoc sto sud poduzima neke radnje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

imam slican problem, pa molim pravnu pomoc. Prijatelj i ja uhvaceni smo na partyu prilikom konzumacije jointa. U trenutku uhicenja ja sam drzao joint (iz zapisnika: do pola pregorjeli joint tezine 0,5 g), dok je kod prijatelja pronadjen citav joint iste tezine.

 

Da li dobro pretpostavljam (iz citanja proslih postova) da svakog od nas ceka novcana kazna od najmanje 2000 - 5000 kn?

 

 

Intesira me:

 

1. da li me se tretira kao da sam uhvacen s 0,5 g marihuane ili za jos manje kolicine posto se radi o mjesavini duhana i marihuane ili je to potpuno svejedno?

 

1.1. prilikom vaganja dogorjelog jointa, vaga se "nije mogla odluciti" izmedju 0,3 i 0,4 g, pa su zaokruzili na 0,5 g. Da li bih trebao traziti novo vaganje ili je i to svejedno?

 

- idem s pretpostavkom da bi, kada bi se sve to uzelo u obzir, radilo o zbilja MALOJ kolicini marihuane

 

1.2. opcenito pitanje: kako se tretira kolicina pronadjene supstance? pretpostavljam da su odredjeni nekakvi "od do" opsezi na kolicinu, pa npr. ako je najblazi opseg izmisljam 0,1 g - 10 g, da li je onda svejedno za iznos novcane kazne da li posjedujem 0,1 g ili 5 g?

 

2. kada bi jedan od nas preuzeo krivnju za oba jointa, da li bi snosio vece posljedice nego za samo jedan (pitam zato, jer ako ne, lakse bi nam bilo platiti kaznu po pola)?

 

- svjestan sam da ovisno o ranijim odgovorima mogu sam zakljuciti, ali svejedno postavljam ovo pitanje da budem siguran

 

3. da li bih se mogao braniti da joint ne pripada meni, vec nekoj nepoznatoj osobi (posto se radilo o partyu joint je isao iz ruke u ruku)?

 

- iz prijasnjih postova zakljucio sam da se u slucaju kada se ne moze utvrditi kome pripada joint, posjedovanje pripisuje onome tko je zatecen s jointom, ali se nadam da sam krivo zakljucio.

 

4. da li je moguce prebaciti postupak na sud u mjestu boravka, obzirom da smo uhvaceni 300 km od kuce?

 

 

Hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija