Jump to content

Privremena odluka koja regulira susrete i druženja s djetetom tijekom postupka razvoda


sven

Preporučene objave

Prije dvije i pol godina, razišao sam se od supruge. Još se nismo pravno rastali.

Otkad sam ušao u novu vezu, počinju problemi oko susreta s kćerkom (8g).

Kako nemam službeni dokument koji regulira susrete i druženja s djetetom odlučio sam,konačno, podnijeti tužbu za razvod braka. Svjestan dužine trajanja istog, lovi me strah od budućeg ne-viđanja sa kćeri (majka mi je jasno dala do znanja, da dok sam u vezi, dijete mogu jedino viđati kod nje doma ili kod baka).

 

Čitajući "Vodić za roditelje u razvodu - A DIJETE?" izdan od Udruge Dijete-razvod (toplo preporučam svima), saznajem za "Odluku koja regulira susrete i druženja s djetetom tijekom postupka razvoda".

 

Konačno, slijede pitanja...

 

Da li da na sud uputim:

- zahtjev za reguliranjem susreta s djetetom tijekom postupka rastave do donošenja pravomoćne odluke suda,

ili

- zahtjev za donošenje privremene odluke s kojim će roditeljom dijete živjeti, a koja bi ujedno sadržavala i privremenu odluku o susretima i druženjem s djetetom?

 

Možda pitanje djeluje priglupo, ispričavam se, ali ne bi želio da radi nekog pravnog lapsuza odužim donošenje sudske odluke. Novaca za odvjetnika nemam, nažalost.

 

Također me zanima i slijedeće:

Uvažava li sud "zahtjeve" pisane laički ili

postoji "špranca" za gore navedeno i, u tom slučaju, ima li je netko?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega razmislite dobro dali djetetu možete osigurati sve potrebno i upustiti se u borbu za povjeravanje djeteta ili želite dobiti sudsku odluku o susretima i druženju koja može, a i nemora nešto puno značiti ako će vam se djetetova majka inatiti.

Ako želite ovo prvo nemojte odmah u početku zauzimati podređeni položaj, niti nasjedati na kojekakve ucjene. U ovom trenutku dok nema sudske odluke vaše dijete je zajedničko i imate jednako pravo i obveze prema njemu kao i majka. Nadam se da shvaćate o čemu govorim, ali morate obavezno i angažirati odvjetnika. Dobro je da ste uzeli taj vodič pa ćete iz njega neke osnovne informacije naučiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija