Jump to content

Ravodni postupak


cs2011rijeka

Preporučene objave

Postovani , gledajuci sve te forume zelio bi ipak dobiti koji konkretni odgovor a odnosi se na razvod braka , koji je postupak , supruga i ja smo u braku 11 godina od toga imamo dvoje maloljetne djece od 10 i 7 godina, ja sam dosta jednostavan oko toga i mislim da se mogu dogovoriti oko razvoda , jedino imam pitanje koji je sljed kod razvoda u opcini a koji u crkvi , hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Razvod braka se pokreće tužbom jednog od supružnika ili zajedničkim sporazumnim zahtjevom za razvod koji se podnosi nadležnom općinskom sudu.

Obzirom da imate zajedničku malodobnu djecu potrebno je da prođete postupak posredovanja pri CZSS.

Sud obično na prvom ročištu upućuje supružnike nadležnom CZSS.

Kada primi nalaz i mišljenje CZSS sud zakazuje sljedeće ročište/ročišta kako bi odlučio o sljedećem:

 

1.da će brak razvesti,

 

2.da će djeca nastaviti živjeti s jednim od roditelja uz zajedničku roditeljsku skrb

 

3.odlučuje o pravu djece na susrete i druženje s drugim roditeljem,odnosno sud će odrediti način mjesto i vrijeme tih susreta i druženja,

 

4.obvezi uzdržavanja zajedničke malodobne djece i novčanom iznosu koji će biti dužan snositi roditelj s kojim djeca neće nastaviti živjeti, a uplaćivat će ga u mjesečnim obrocima (alimentacija).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija