Jump to content

susjed nas terorom sili da napustimo naš stan


jureta

Preporučene objave

Poštovani,

 

Susjed je organizirao da njegov sin razbije vrata našeg stana i pokuša ubiti moju ženu. Razbijanje vrata je prošlo kako je zamislio uz stalne urlike "ubit ću je, ubit ću je". Nakon što smo podnijeli prijavu policiji susjedov teror se još i pojačao, tako da zbog straha za svoje zdravlje i za svoj život moramo bježati iz skupo plaćenog stana i pripadnog dijela vrta na jednoj od najboljih gradskih lokacija. Susjedi nas mrze jer su neobrazovani i smeta ih što mene kao 100 postotnog invalida i sveučilišnog profesora ne mogu natjerati da se na svom posjedu ponašam po njihovim pravilima. Sada se osvećuju za prijavu tako da nas stalno vrijeđaju i prijete nam, ometaju nam prolaz do stana i rad u našem vrtu (mene su polijevali vodom iz šmrka dok sam radio u vrtu), a na svom autu svakog jutra nailazim na nove ogrebotine i zareze koji su nastali po noći. Zbog pokušaja ubojstva, osvetoljubivo-prgave naravi naših susjeda i neučinkovitosti naše policije (ni razgovor s načelnikom policije našeg grada nije pomogao)susjedi će postići da nas protjeraju i dobiju potpunu kontrolu nad našim vlasništvom. Moguće je da već imaju kupca za naš stan kojem su obećali da će nas istjerati i što više smanjiti vrijednost stana i pripadne okućnice, jer su već prije terorizirali susjede kako bi se susjedni stanovi prodali prema njihovim zamislima.

 

U ovoj za nas iznimno teškoj situaciji nadamo se da nas netko sa više iskustva može uputiti kako da zaštitimo i svoje zdravlje i svoj posjed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jureta je napisao:

Poštovani,

 

Susjed je organizirao da njegov sin razbije vrata našeg stana i pokuša ubiti moju ženu. Razbijanje vrata je prošlo kako je zamislio uz stalne urlike "ubit ću je, ubit ću je". Nakon što smo podnijeli prijavu policiji susjedov teror se još i pojačao, tako da zbog straha za svoje zdravlje i za svoj život moramo bježati iz skupo plaćenog stana i pripadnog dijela vrta na jednoj od najboljih gradskih lokacija. Susjedi nas mrze jer su neobrazovani i smeta ih što mene kao 100 postotnog invalida i sveučilišnog profesora ne mogu natjerati da se na svom posjedu ponašam po njihovim pravilima. Sada se osvećuju za prijavu tako da nas stalno vrijeđaju i prijete nam, ometaju nam prolaz do stana i rad u našem vrtu (mene su polijevali vodom iz šmrka dok sam radio u vrtu), a na svom autu svakog jutra nailazim na nove ogrebotine i zareze koji su nastali po noći. Zbog pokušaja ubojstva, osvetoljubivo-prgave naravi naših susjeda i neučinkovitosti naše policije (ni razgovor s načelnikom policije našeg grada nije pomogao)susjedi će postići da nas protjeraju i dobiju potpunu kontrolu nad našim vlasništvom. Moguće je da već imaju kupca za naš stan kojem su obećali da će nas istjerati i što više smanjiti vrijednost stana i pripadne okućnice, jer su već prije terorizirali susjede kako bi se susjedni stanovi prodali prema njihovim zamislima.

 

U ovoj za nas iznimno teškoj situaciji nadamo se da nas netko sa više iskustva može uputiti kako da zaštitimo i svoje zdravlje i svoj posjed.[/quote

 

ako policija nece da pomogne onda se klin klinom izbija.palicu u ruke pa da vidimo tko ce koga koga zajebavat.podignite tuzbu zbog uznemiravanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jureta je napisao:

Poštovani,

 

Susjed je organizirao da njegov sin razbije vrata našeg stana i pokuša ubiti moju ženu. Razbijanje vrata je prošlo kako je zamislio uz stalne urlike "ubit ću je, ubit ću je". Nakon što smo podnijeli prijavu policiji susjedov teror se još i pojačao, tako da zbog straha ....

 

....i neučinkovitosti naše policije (ni razgovor s načelnikom policije našeg grada nije pomogao)...

 

... nadamo se da nas netko sa više iskustva može uputiti kako da zaštitimo i svoje zdravlje i svoj posjed.

 

- koliko godina ima susjedov sin?

- kada je bio taj događaj razbijanja vrata?

- tko je urlikao "ubit ću je!"?

- da li je ušao u kuću nakon razbijanja vrata i zašto nije, ako nije?

- kada ste o tom događaju izvijestili policiju? odmah? kasnije? da li su izašli na mjesto događaja?

- da li su vrata oštećena i koliko?

- koliko je koštao popravak vrata?

- da li ste podnijeli prijavu u policiji i potpisali ju? za oštećenje vrata? za prijetnju?

- ima li koga od susjeda da je bio prisutan tom događaju? da je to vidio? čuo? da je voljan posvjedočiti o događaju?

 

ako niste podnijeli kaznenu prijavu (potpisali ju!) u policiji i ako nije prošlo od toga događaja više od dva mjeseca, stavite na papir opis događaja, detaljno opišite što je bilo, dokumentirajte računom popravak vrata i nastala oštećenja i naslovite to pismeno kao kaznenu prijavu i pošaljite državnom odvjetništvu u mjestu gdje živite.

 

ako je sin maloljetan učinite isto

ako je dijete (ispod 14 godina) opet isto učinite

jer je očigledno da ova obitelj ne funkcionira kako treba i ako dijete/maloljetnik pokazuje takvu agresivnost, a roditelji ga u tome potiču, tu ima posla za Centar za socijalnu skrb..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da je prijava bila upućena policiji u pisanom obliku i potpisana i sa ovjerenim i datumom prijema od strane policije (urudžbeni)oni bi i reagirali.

 

na usmenu prijavu se ogluše kao da nisi prijavio.

 

sve pismeno ,preporučeno s povratnicom ili ovjerom zapriljene prijave(na kopiji)od strane urudžbenog ureda institucije kojoj podnosiš pismena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija