Jump to content

Neovlašteno snimanje i prisluškivanje


nn2928

Preporučene objave

Molio bih da mi netko protumači članak 131. Kaznenog zakona:

 

"Tko neovlašteno i kriomice snimi drugoga filmski, televizijski, videokamerom ili fotoaparatom, kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine."

 

Znači li to da me susjed smije snimati na mome posjedu pošto to ne radi kriomice. Nije mi jasno pošto zakon kaže "neovlašteno i kriomice" a ne "neovlašteno ili kriomice". Znači to što on čini jest neovlašteno, ali isto tako nije kriomice. Što učiniti ukoliko on to konstantno radi i može li njegovo djelovanje proći kao kazneno djelo???

 

Molio bih nečije mišljenje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kvacica je napisao:

Naravno da može.

Nije važno radi li on to kriomice ili ne,važno je da radi protivno vaše volje

 

Mislim da ipak ne može.

U protivnom bi svaki turist koji hoda uokolo i nešto (uvijek i nekoga) snima, mogao biti kazneno gonjen.

 

Susjed ne snima kriomice, i time nije ispunjen uvjet kaznenog progona. On bi mogao tvrditi da snima ptice, biljke,oblake, ili što već.

 

Sigurno je međutim da on takvim postupcima uznemirava susjede, pa bi se u tom smislu moglo prijaviti policiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

kvacica je napisao:

Naravno da može.

Nije važno radi li on to kriomice ili ne,važno je da radi protivno vaše volje

 

Mislim da ipak ne može.

U protivnom bi svaki turist koji hoda uokolo i nešto (uvijek i nekoga) snima, mogao biti kazneno gonjen.

 

Susjed ne snima kriomice, i time nije ispunjen uvjet kaznenog progona. On bi mogao tvrditi da snima ptice, biljke,oblake, ili što već.

 

Sigurno je međutim da on takvim postupcima uznemirava susjede, pa bi se u tom smislu moglo prijaviti policiji.

 

Mislim da je navedeno u pitanju,ukoliko to susjed konstantno radi,dakle nije riječ o slučajnom prolazniku,niti da se on slučajno nalazi u kadru snimanja neke biljke :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija