Jump to content

kako dati ugostiteljski lokal u podnajam


gitara2009

Preporučene objave

imam ugostiteljski(-vlasništvo ) lokal koji je u obrtu koji vodi moja žena , kako ga dati nekoj trečoj osobi u podnajam, kako ta treća osoba nebi trebala registrirati lokal iz početka ,odnosno kako bi samo počela sa radom te kako rještit pravne stvari sa tom trećom osobom , najam , odgovornost prema poreznicima , plačanje obaveza i sl. tko mi može pomoći .???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi kao vlasnik lokala možete dati lokal u najam sa svom opremom osobi koja želi otvoriti ugostiteljstvo.Ta osoba mora ishodovati sve potrebne dozvole za rad (atest buke,sanitarne ateste i sl.)a ne mora vaditi novi MTU-obzirom da je već izdan za isti lokal.

Radite klasičan Ugovor o najmu,ovjeravate kod JB,nosite u poreznu jer tada Vi imate prihode od najma.

Vaša supruga mora prije toga zatvoriti obrt jer nikako ne možete dati obrt s lokalom u najam, kako bi treća osoba bila "vlasnik" i plaćala za Vašu suprugu doprinose i poreze.

Postoji i institut zajedničkog obrta, kada druga osoba kao ortak ulazi u isti obrt,te se Ugovorom o ortakluku definiraju međusobna prava i obveze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ultra je napisao:

Vi kao vlasnik lokala možete dati lokal u najam sa svom opremom osobi koja želi otvoriti ugostiteljstvo.Ta osoba mora ishodovati sve potrebne dozvole za rad (atest buke,sanitarne ateste i sl.)a ne mora vaditi novi MTU-obzirom da je već izdan za isti lokal.

Radite klasičan Ugovor o najmu,ovjeravate kod JB,nosite u poreznu jer tada Vi imate prihode od najma.

Vaša supruga mora prije toga zatvoriti obrt jer nikako ne možete dati obrt s lokalom u najam, kako bi treća osoba bila "vlasnik" i plaćala za Vašu suprugu doprinose i poreze.

Postoji i institut zajedničkog obrta, kada druga osoba kao ortak ulazi u isti obrt,te se Ugovorom o ortakluku definiraju međusobna prava i obveze.

 

 

ako sam dobro shvatio MINIMALNI TEHNIČKI UVJETI ostaju ,ne znam kako ti uvjeti mogu ostati ?, pa što u MTU ne spadaju i svi ti atesti što napominjete ?? pozz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija