Jump to content

mačka


kopi

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Susjeda ima mačke za koje tvrdi da nisu njezine, ali ih redovito hrani i druži se sa njima, što je očito i svi u susjedstvu to znaju.

Problem nastaje kada vidim mačke koje se elegantno šeću po automobilu, otiske šapa po autu, a da stvar bude još gora, krov auta mi je cijeli izgreban.

Sa susjedom nema smisla pričati.... Što učiniti i kome se obratiti?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razgovarajte sa susjedom (ako ona uopće želi razgovarati) te joj objasnite da Vam njene mačke čine štetu .

 

Ako ne želi razgovarati, pokušajte premazati stakla vozila ili mjesta gdje se mačke zadržavaju (oko vozila) nekim eteričnim uljem, mentom i sl. (pitajte u trgovinama kućnih ljubimaca-imaju tamo takva sredstva) odnosno mirisima koje mačke ne podnose, a pri tom pazite da ne oštetite lak automobila ili staklo.

 

Treća solucija je pištolj na vodu u koji nasipate naravno vodu (mačke vodu baš i ne vole previše) te ih poprskate u nekoliko navrata pa više neće dolaziti (postoje i puške na vodu sa većim kapacitetom odnosno spremnikom vode, a to je vrlo efikasno i provjereno sredstvo - kod mene je palilo dok sam stanovao u prigradskom naselju i imao slične nevolje sa mačorima).

 

AKO NI TO NE UPALI ONDA PREOSTAJE JEDINO OVO RJEŠENJE (uključite zvučnike):

 

http://tinypic.com/player.php?v=2r74u4p&s=3

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hehehe, zadnja opcija je vrhunska :palac:

 

... mislio sam na nešto što bi susjedu zbilja zastrašilo, jer tih mačaka ima ko u priči, kote se stalno, dolaze sa svih strana jer ih ona hrani... ne bi se to tek tako dalo riješiti...postoji li nešto zakonski (?) sa čim da je zastrašim, a ujedno i sebe riješim problema.. šinteri? policija? društvo za zaštitu životinja? :namiguje: .... itko/išta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije susjeda kriva što mačke skaču po autima.

 

Nikakve inspekcije neće niti mogu zaštiti Vaše vozilo.

 

Ako ozljedite neku životinju susjeda će Vas s pravom prijaviti i odgovarat će te po Zakonu o zaštiti životinja.

 

Smislite mačkama bolje sklonište, napravite im nešto na uzvisini gdje će radije boraviti nego na Vašem vozilu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne se puno eksponirati, nikakva priča ni prosvjed kod udomiteljice,#########################################

######################################################

 

 

 

 

________________________________________________________

Editirao Mrljavac.

 

Adokip, trovanje mačaka nije pravni (niti dobronamjeran) savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija