Jump to content

Porez na nekretninu


azzie83

Preporučene objave

Moji roditelji su nedavno kupili stan (46,2 m2) s pripadajućom konobom (22,75 m2). Nakon urednog uknjižavanja i svih ostalih pripadajućih pravnih zavrzlama, dobili smo rješenje porezne uprave (cca 2 god od kupovine nekretnine) kojim smo dužni paltiti porez na kupljenu nekretninu. Problem je u tome što je porezna, nekretninu procijenila na 35% veću cijenu nego što smo mi dosita i platili. Stan i konoba su bili u dosta derutnom stanju te smo mi cijelu unutrašnjost i instalacije "porušili" i sve nanovo izgradili. naravno da ćemo se žaliti na porezno rješenje. Ima li tko neki savjet ili

možda primjer kako bi ta žalba trebala izgledati. Nažalost bili smo dovoljno glupi da nismo slikali početno stanje. Stan je već skoro potpuno uređen...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za potrebe razreza poreza procjenu vrijednosti nekretnine vrši porezna uprava.

procjenu su trebali obaviti u roku od 60 dana od prijave poreza.

porez se plaća prema vrijednosti objekta na dan sklapanja kupoprodajnog ugovora.

 

ako ste objekat slikali prije uređenja i posjedujete rapčune za ugrađeni materijal i rad tada uz žalbu priložite i račune a i kopije slika.

mislim da bi postupak mogao doći i do Upravnog suda ter proučite praksu Upravnog suda

 

www.upravnisudrh.hr

porezi na nekretnine ili

propisi iz financijskog prava/porezi na nekretnine

 

Zakon o porezu na nekretnine

IV. POREZNA OSNOVICA

Članak 9.

(1) Osnovica poreza na promet nekretnina je tržišna vrijednost nekretnine u trenutku stjecanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija