Jump to content

pitanje za Zemira molim savjet


robi65

Preporučene objave

poštovani,prateči ovaj forum,puno toga mi postaje jasnije u vezi ostvarivanja naših prava.I ja se nalazim u mirovini po članku 6 a. Sada bi pokušao preči u invalidsku zbog opče nesposobnosti. Kako ste vi riješili svoj slučaj ,to jest kako ste pokrenuli postupak,ako mi možete odgovoriti i to korak po korak ,putem kojeg obrasca se podnosi zahtjev i sve ostalo,da ne zabrljam nešto,pa da ispadne još gore po mene.Inače konstantno se liječim PTSP,i status HRVI 20%,potvrđen od DLP.Naravno i status HB (od 91-96 ).unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav kolega robi!Sad sam tek vidio tvoje pitanje upućeno meni pa ću ti pokušati odgovoriti.Ja sam ti u 6a otišao poćetkom 2006.godine,prije toga sam se lijećio i predao sam svu dokumentaciju u roku za priznavanje hrvi.Na plp sam dobio 30% hrvi,dlp je to potvrdio.Vještak mi je poslao prijedlog u Zg za 100% opću a gos.T mi je smanjio na 60/40,tako da sad očekujem riješenje.Medicinska dokumentacija mi je ponovo poslana na plp tako da očekujem poziv od njih.Evo to bi bilo ukratko,ako te još nešto zanima pitaj pa ću ti odgovoriti.Pozdrav i sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zemir je napisao:

Pozdrav kolega robi!Sad sam tek vidio tvoje pitanje upućeno meni pa ću ti pokušati odgovoriti.Ja sam ti u 6a otišao poćetkom 2006.godine,prije toga sam se lijećio i predao sam svu dokumentaciju u roku za priznavanje hrvi.Na plp sam dobio 30% hrvi,dlp je to potvrdio.Vještak mi je poslao prijedlog u Zg za 100% opću a gos.T mi je smanjio na 60/40,tako da sad očekujem riješenje.Medicinska dokumentacija mi je ponovo poslana na plp tako da očekujem poziv od njih.Evo to bi bilo ukratko,ako te još nešto zanima pitaj pa ću ti odgovoriti.Pozdrav i sretno!

 

 

 

Što ti je DLP?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav kolegi Zemiru.Hvala na javljanju ,evo još bih te nešto pitao,ako možeš, objasni mi slijedeče:ja sam otišao u 6.a krajem 2003. godine, i tada nisam imao niti bolovanja a niti status HRVI. Tek nakon što sam završio u mirovini kao neperspektivan, počeo sam sa liječenjem ,te sam status HRVI-a ,od DLP dobio prije par mjeseci.Zanima me jeli i kod tebe bilo slično , a ako jest, dali si trebao od doktora opče prakse tražiti da ti popuni zahtjev za invalidsku mirovinu po ZOPHBDR, (to je ona tiskanica IN-1)te da ponovo ideš u tvrtkovu to predavati ,ili je postupak bio drugačiji.Meni pravnica iz Tvrtkove tako objašnjava,i još da uz tu liječničku dokumentaciju treba i potvrde o statusu HRVI i još o statusu HB.Jer kaže ona ,to vam je sasvim novi postupak kojim vi tražite invalidsku mirovinu po ZOPHBDR.Eto ,lega, toliko za sada, pa ako nešto nisam skužio ,molim te ispravak ,ili pojašnjenje.Pozdrav i hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

robi65 je napisao:

pozdrav kolegi Zemiru.Hvala na javljanju ,evo još bih te nešto pitao,ako možeš, objasni mi slijedeče:ja sam otišao u 6.a krajem 2003. godine, i tada nisam imao niti bolovanja a niti status HRVI. Tek nakon što sam završio u mirovini kao neperspektivan, počeo sam sa liječenjem ,te sam status HRVI-a ,od DLP dobio prije par mjeseci.Zanima me jeli i kod tebe bilo slično , a ako jest, dali si trebao od doktora opče prakse tražiti da ti popuni zahtjev za invalidsku mirovinu po ZOPHBDR, (to je ona tiskanica IN-1)te da ponovo ideš u tvrtkovu to predavati ,ili je postupak bio drugačiji.Meni pravnica iz Tvrtkove tako objašnjava,i još da uz tu liječničku dokumentaciju treba i potvrde o statusu HRVI i još o statusu HB.Jer kaže ona ,to vam je sasvim novi postupak kojim vi tražite invalidsku mirovinu po ZOPHBDR.Eto ,lega, toliko za sada, pa ako nešto nisam skužio ,molim te ispravak ,ili pojašnjenje.Pozdrav i hvala!

------------------------------------------------------------

Za ovo pitanje treba biti pravni expert, ali jednostavnije bi se moglo prevesti, odlazak u mirovinu pok čl.6a je riješevanje viška onih koji su ostali kao aktivni u brigadama a imaju god. starosti ili su proglašeni kao neperspektivni kadar, jer nemogu se doškolovati ili nemaju završenu SSS da bi mogli nastaviti školovanje.

Otišao si u mirovinu kao djelatna vojna osoba,bez obzira da li si imao čin ili si bio običan vojnik.Lječenje si započeo nakon što si otišao u mirovinu.Da bi ostvario pravo na mirovinu po ZOPHB iz Domovinskog rata trebaš novi postupak, tj. lječničku dokumentaciju i lječniku opće prakse da ti napiše zahtjev za novo vještačenje pri nadležnom MIORH-u.na obrascu IN-1.I nemoj se začuditi ako ti lječnica kaže da što bi htio pa Vi ste već u mirovini, oni neznaju postupak, koji je u tvom slućaju složen,traži da ti to napiše i podnesi zahtjev.Evo ako sam što pomogao dobro ako sam profulo, imaš pravnika pa pitaj ili netko će već odgovoriti.Sretno ti bilo. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

robi65 je napisao:

Zanima me jeli i kod tebe bilo slično , a ako jest, dali si trebao od doktora opče prakse tražiti da ti popuni zahtjev za invalidsku mirovinu po ZOPHBDR, (to je ona tiskanica IN-1)te da ponovo ideš u tvrtkovu to predavati ,ili je postupak bio drugačiji.Meni pravnica iz Tvrtkove tako objašnjava,i još da uz tu liječničku dokumentaciju treba i potvrde o statusu HRVI i još o statusu HB.Jer kaže ona ,to vam je sasvim novi postupak kojim vi tražite invalidsku mirovinu po ZOPHBDR.

Učinite kako vam je pravnica rekla.

Uostalom, glede postupka dobili ste isti odgovor i na Legalisu:

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503332071&forum=33

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija