Jump to content

novi zakon i hrvi


planina

Preporučene objave

eto maloprije sam gledao emisiju veterani mira i to je takva sramota što ministar ni jednim svojim osvrtom nije rekao šta če biti sa hrvi koji su u postupku..koji nemaju trajno...ni telefon nisu dali da ga možeš pitati..a tri su se gledaoca javila sa pitanjima koja nemaju veze sa temom....vješto skrivaju odgovor na to pitanju....samo da prođe saborsku proceduru..da zakon stupoi na snagu..vidjet čemo onda kako če znati odgovor na to pitanje..ali na štetu hrvi-a.....nemogu vjerovati.neču više ni gledati tu emisiju...vidi se da je cijela bila namještena,samo da se ne postave prava pitanja..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitam li vas čitam i ne mogu, al stvarno ne mogu da šutim i da nešt ne kažem.

Pa jel vi gospodo draga ne vidite šta se dešava???

Ajmo redom...

Kad su uvodili krizni porez nametnuli su ga samo dijelu pučanstva, a samostalne djelatnosti su " kao " zaboravili

( da, moš mislit... ) Kad su se organizirali prosvjedi koji su propali, svi oni koje taj zakon nije kačio nisu ni prstom mrdnuli za druge. Naravno da su oni koji su bili pogođeni, uvidjevši da ništa ne mogu, počeli prozivati da zakon nije jedak za sve i tražili da se krizni porez uvede i za ove druge. I onda su se naši dragi političari sjetili da su jednu skupinu zaboravili ( hahaha...il su samo čekali da se prvi pobune...). Pa sad svi fino lijepo plaćamo krizni porez...

 

Ja sam mislila da ste vi drugačiji, zbilja jesam !!! Mislila sam da stojite jedan uz drugog i da vas nitko ne smije dirati..očigledno sam se prevarila.

Razdjelili su vas, kao što su nas i kod kriznog poreza.

Samo da moje ne dira, samo da moje ne dira.... to je jedino na šta mislite....

 

Ma dirat će vam svima, dio po dio...

 

Ovaj prijedlog izmjene zakona je takva nebuloza da je to strašno. A ove braniteljske udruge kupe pare iz državnog proračuna na svoje projekte, isplaćuju si ogromne naknade po ugovoru o djelu za organiziranje i obilježavanje obljetnica ( ne kažem da ih ne treba biti, ali ako ste već u nekoj udruzi, pitajte svog voditelja projekta, koliko novaca je dobio za to... ako uopće znate da za takve stvari dobijaju pare ) da je ovim hrvatskim mentalitetom sasvim normalno da će stati uz našu dragu nam Jacu, a ostalima okrenuti leđa. Samo da naše ne dira...ponavlja se opet.

 

Svi oni koji ste svoja prava ostvarili, i koje ovaj zakon ne kači...neću vam soliti pamet da će zakačiti kad-tad i vas ( mislim da bi to trebali samo shvatiti ), ali ću vas pitati: Kako vas nije sramota ??? Braća po oružju ?? Tako se nazivate, zar ne? Brat bratu nebi okrenuo leđa...

 

Optužuju vas za Oluju, danas jedne...sutra druge...napravili su od vas propalice, pijanice, drogeraše, kradljivce...to je ono što javnost i naši mladi hrvati na kojima svijet ostaje, misli o vama. A vi se sramite, šutite..zaboravili ste kako je to stajat jedni uz druge, kad vam nitko ništa ne može...

 

Pa dajte shvatite već jednom. Žele vas posvađati, žele vas podijeliti na nekoliko skupina jer znaju da samo tako mogu manipulirati vama i to jako dobro rade...

 

Možete me pljuvati, možete me hvaliti, možete se smijati, možete ništa ne komentirati...kako god bilo, ja ću i dalje ostati vaš najveći fan, netko tko vas izuzetno poštuje i zahvalan vam je do groba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu samo reci BRAVO BLANKA!!!

U pravu si 100% i ovo je sada prvi text na ovom forumu na kojeg sam se opet najezio i u neku ruku rastuzio...i bar na tren se u meni opet probudilo nesto prekrasno nesto sto je ostalo negdje izgubljeno daleko unazad...

Mozda sam i sam postao jedan od takvih koji vise ne razmisljaju o drugima...tj.svi mi imamo neke svoje razloge...mozda nepovijerenje mozda prezir prema svemu pa i sebi... ne znam... zbilja ne znam...

U svakom slucaju hvala ti na ovakvom razmisljanju i hvala ti za ovaj predivan osijecaj koji si probudila/io... zbilja HVALA :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tako je Blanka...sve potpisujem što si rekla...mi hrvati smo najnesložniji narod...katastrofa..a sada nakon 14 godina od završetka rata jugonostalgičari i svi kojima ova država hrvatska neodgovara,jer su navikli vladati i biti povlašteni u jugoslaviji..a to su izgubili ovim ratom svim svojim sredstvima umanjuju rat i branitelje...da.da...izašli su oni iz svojih rupa..izvanredno se skrivaju iza antifašizma..prozirna im je ta demaagogija..ali ide...guraju..svakim danom su jači..nas su zavadili..a oni su složni..grupirali su se u ljevicu i dobro udaraju....oni znaju cilj..a mi...zavist..kao je on u mirovini a ja nisam..i slično..malo kada pogledam mjesto gdje sam odrastao u gradskom viječu nema branitelja,sve neki liberali i ljevo orjentirani...u upravnim i nadzornim odborima su ljudi koji dok smo mi bili na frontu završavali fakultet..i sada oni lagano dolaze na vlast...i njima neodgovara braniteljska populacija...jer on nije nigdje bio..pa branitelje treba prikazati kao štetočine društva...nažalost i vladajuči su si natrpali đepove pa su i nas ljudi stavili u istu kapu sa njima..to su njihovi branitelji............to je tek početak...kada haški sud proglasi oluju zločinom..braniteljska prava če doči u pitanje,jer europa neče imati zločince a da imaju neka prava...sve če nam oduzeti i svesti na minimalno...da..istina je to..dolaze još težA VREMENA....a naši predstavnici udruga trebaju skupa sa nama izači i nešto napraviti da se promjeni slika..ali dobro kaže blanka..đepovi su nekima puni,pa nije zgodno privlačiti pozornost...........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svaka čast Blanka.slažem se sa tobom,podijelili smo se na velike"prave"branitelje i one obične.ti predstavnici udruga koji u ime nas branitelja podupiru vladu,rade samo za svoje interese jer samo oni imaju interes od tog svega.oni su se zbrinuli a mali"obični"branitelj neka crkne.ulizuju se vladi i gospođi premijerki,sram ih može biti.pozdrav svim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpisujem Blanku i sve kolege na forumu koji su rekli pravu istinu, ali ima tu i ali, činjenica je da imamo previše Udruga iz domovinskog rata koje smo nažalost osnivali maltene po svakom malo većem selu, automatizmom su one postale faktor remećenja jedinstva hrvatskih branitelja u cjelini.Te udruge također imaju i svoje predsjednike tj. upravne odbore po zakonu o udrugama u RH. i naravno financiraju se iz proračuna lokalne samouprave i državnog proračuna.Novcem raspolažu odbori i oni djele lovu, dok mogu, tj. dok im mi dozvolimo.Jedini način da se taj cirkus od udruga ukine bio bi Novi zakon o udrugama proizašlim iz Domovinskog rata kao jedna udruga, i amen.Onda bi svi bili pod istom kapom i u istim problemima.Svoja pitanja rješavali na istom mjestu i jednim vodstvom kojeg bi izabrali.Zato se moramo potruditi , ali svi zajedno izvršiti pritisak svako u svojoj udruzi da se to napravi, jer ovo što se radi prešlo je svaku mjeru. Treba također tražiti i reviziju poslovanja svake udruge pojedinačno, i vjerujte oni koji su krali i mešetarili sa lovom će sami otiči.Mislim da nije daleko dan kad će mo svi morati stati zajedno, kao i 91.i reći sad je dosta,idemo napravit reda.

A to mogu samo oni pošteni koji neće žaliti niti vremena niti truda da daju svoj doprinos u ostvarivanju ovog cilja.Još jednom ponavljam jedna udruga Hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata za sve u RH.Tada smo jaki, i zastupamo prava svih branitelja, bilo oni RVI ili ne.Ali će svaki znati kome se treba obratiti za pomoć, a ne ovako kad se ništa nezna.Petstotina komentara o zakonu, a nitko nezna pravu istinu.Lutamo kao guske u magli, dođimo k svjesti, i nedajmo se više povlačit za nos, niti da nas još više razjedine,jer onda smo stvarno prepušteni svatko sebi a to nije dobro.Nadam se da imam Vašu podršku u svojim razmišljanjima. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada cu ja bubnuti nes...pa kak kazu ostati ziv :-D

Mislim nevezano za ovu temu a opet na neki nacin vezano ;-)

Stvar je sljedeca:

Kako se nitko nije sijetio osnovati neku stranku ajmo reci "stranku branitelja" ili sl. :misli:

Kaj Vi mislite kaj bi se desilo na nasoj politickoj sceni kada bi se skupila prava ekipa ljudi ali da nisu zeljni lopovluka :zao: koju bi oni glasacku masineriju imali :smijeh: 500.000 glasova :namiguje:

Joj sorry na ovom blentavom promisljanju ali opet :misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako se nitko nije sijetio osnovati neku stranku ajmo reci "stranku branitelja" ili sl

 

Ha,ha,ha,ha ha....nemogu se prestat smijati......o čemu pričamo....

 

Dva Hrvata dvije stranke, Dva Branitelja tri stranke....dajte se uozbiljite više jednom...pa niti ovdje na forumu se nemožemo usaglasiti oko nekih bitnih stvari a kamoli u iole ozbiljnijoj politici..... društvo moje....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

*KOSKE* je napisao:

...Kako se nitko nije sijetio osnovati neku stranku ajmo reci "stranku branitelja" ili sl. :misli:

Kaj Vi mislite kaj bi se desilo na nasoj politickoj sceni kada bi se skupila prava ekipa ljudi ali da nisu zeljni lopovluka... blentavom promisljanju ali ... :misli:

poz.Koske,

ma i meni je ovako nešto palo ne pamet:-D ali to čak i nije toliko "blentavo" promišljanje kako ti kažeš :misli::namiguje: ali ...toliko smo "uspjeli" postati razjedinjeni ili su nas uspjeli ini razjediniti a previše tu upliva ima i silna apatija uslijed još silnije depresije a nakon svih silnih stresova što u ratu , što poslije...pa je upravo tužno kako većina pokušaja okupljanja nekog većeg broja branitelja (bilo na izvjesnoj lokaciji, bilo oko izvjesne ideje i sl.)jednostavno završava neuspjehom...više nam polazi od ruke onako: "okupljanja na sitno" ali bar i to ima neke vrijednosti, ako ništa a ono terapeutske DA...

:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

Kako se nitko nije sijetio osnovati neku stranku ajmo reci "stranku branitelja" ili sl

 

Ha,ha,ha,ha ha....nemogu se prestat smijati......o čemu pričamo....

 

Dva Hrvata dvije stranke, Dva Branitelja tri stranke....dajte se uozbiljite više jednom...pa niti ovdje na forumu se nemožemo usaglasiti oko nekih bitnih stvari a kamoli u iole ozbiljnijoj politici..... društvo moje....

 

 

Tko kaže da se nitko nije sjetio:http://hr.wikipedia.org/wiki/Stranka_hrvatskih_branitelja

 

http://www.necenzurirano.com/index.php?option=com_content&task=view&id=236&Itemid=1

 

Dva Hrvata dvije stranke, Dva Branitelja tri stranke....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ha,ha,ha,ha ha....nemogu se prestat smijati......o čemu pričamo....

Da bas...da nije zalosno mozda bi jos i bilo smijesno ;-)

 

Pa mene bas i ne cudi previse sto se na ovom forumu ne mozemo usaglasiti oko "nebitnih stvari"

A i ova teza o ozbiljnoj politici u nas Hrvata je malo smijesna mislim ta rijec "ozbiljno" kod nas na politickoj sceni ne postoji :smijeh:

 

Tko kaže da se nitko nije sjetio:http://hr.wikipedia.org/wiki/Stranka_hrvatskih_branitelja

http://www.necenzurirano.com/index.php?option=com_content&task=view&id=236&Itemid=1

 

Kada samo malo pogledamo tko je bio od vodecih ljudi u toj stranci tj.ko se sve kretao oko tog gospodine treba biti jasno koliko je to sve uopce ozbiljno bilo :smijeh:

Opet ponavljam ljudi koji nisu zeljni LOPOVLUKA vec ljudi koji su zeljni pravde za citav Hrvatski narod a ne samo odredene grupacije :-D (samo je pitanje gdje takve naci :-? )

I kako je - fruitcake - napisao najveci problem nase braniteljske populacije je razjedinjenost e sada da li smo sami tome krivi ili netko treci ne bih znao ali u 90% slucajeva smo si sami krivi za sve :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je to u redu kako razmišljate,a dali bi tako i javno pričali,recimo na kakvom skupu,vi koji ste ostvarili svoja prava,koji imate ljepe mirovine,dali bi se bojali da vas uzmu na zub.Osobno nisam ostvario nikakvo pravo kao branitelj dragovoljac,dobio sam profesionalnu invalidsku bjednu mirovinu od 1890 kuna sa 30 godina staža,a pojedinci koji imaju 2,3,5 godina staža po 5000 tisuča kuna i sada se smiju.Dao bog da svima skinu mirovine na 2000 tisuče kuna pa da vidimo dali bi se onda udružili kao i 1990.Pričate o stranci branitelja,i da se osnuje stranka opet bi izbirali nekoga guzonju koji se okitio sa ordenjima a bio tko zna gdje,mi smo takav narod prodane duše i zato nam je tako a i neka je da vidimo koliko čemo i to trpjeti.Zašto partizančinama ne diraju njihova prava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čitam i baš si nešto mislim kako je slijedeći potez politike linearno smanjivanje braniteljskih mirovina na minimalne razine i drastično smanjivanje proračunskih davanja za razne udruge i udrugice proizašle iz domovinskog rata...

i naći će veliku podršku u javnosti za to. čak i u velikoj većini branitelja koji ne ostvariše ništa osim časti. zapravo ni čast jer ionako smo već danas paraziti, palikuće, zločinci i što sve ne... sutra ćemo biti i po zatvorima...

no... nije sve tako crno. jedna stara kineska kaže : dao bog da živiš u zanimljivo doba! ovo je nevjerojatno zanimljivo vrijeme puno preokreta i skrivenih zavjera, izdaja i herojstva... na žalost, guštaš jedino ako promatraš sa strane, što više ne ide...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo bih se nadovezao..nebih da me se krivo shvati..ali bio sam djelatna osoba radio u mupu...i šta se desilo..kada sam 2005 godine krenuo u mirovinu,jer nisam više mogao raditi taj posao...previše stresa..nisam uopče funkcionirao..intrvencije svaki dan,natezanjasa budalama..tko je radio zna šta pričam...živci su mi bili gotovi i krenuo sam za mirovinom...i tada mi se dobar broj mojih kolega koji če se prepoznati u ovom postu podsmijavalo..rekli su mi..mi čemo čekati i vidjeti kako češ ti proči pačemo i mi onda krenuti....pa dobro samo vi čekajte..ja sam bolestan pa odlazim..a vi važete šta je bolje....danas ih čitam na ovom postovima svi su im krivi samo oni nisu........zapamtite za ubuduče..u nijednoj državi nema prava nekim automatizmom....ako nešto hočeš moraš to tražiti i boriti se za svoja prava...kalkilirali su i sada je ovako kako je...a budimo realni vlada je stvarno ovim zakonom o pravima hrvatskim braniteljima omogučila svima koji su bili u ratu da dobiju nešto..ali ne automatizmom..nego si ssvoja prava trebao tražiti..da podsjetim u mirovinu vojnu se moglo i još uvijek se može da nemaš status hrvi-a..znači ako si bio i 5 dana..vještak ti je mogao dati vojnu mirovinu...pa onda za ptsp..prolongirali su taj rok do 31.12.2005..znam da je to ništa...ali koliko se branitelja zbrinulo na taj način..a naročito djelatnog sastava mup-a i morh-a..to je bilo zadnje od države prije ulaska u eu da se u nekoj mjeri zbrinu branitelji...puno njih nije htjelo..nije mu se dalo..on je lovac neče izgubiti oružje..i sada je izgubio prava..pa tko je onda kriv..on što mu se nije dalo ići tražiti svoja prava ili država što ga nije čekala još 20 godina....i znam da če mnogi reči nemogu ja birati kada če me bolest napasti....nemojmo se na to izvlačiti...svi znate da to nije odgovor......onaj tko je bolestan sigurno nije funkcionirao ni prije 2005..ja sam se lječio od ptsp-a kontinuirano od 1998 godine...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

planina je napisao : puno njih nije htjelo..nije mu se dalo..on je lovac neče izgubiti oružje..i sada je izgubio prava..pa tko je onda kriv..on što mu se nije dalo ići tražiti svoja prava ili država što ga nije čekala još 20 godina....i znam da če mnogi reči nemogu ja birati kada če me bolest napasti....nemojmo se na to izvlačiti...svi znate da to nije odgovor......onaj tko je bolestan sigurno nije funkcionirao ni prije 2005..ja sam se lječio od ptsp-a kontinuirano od 1998 godine...

 

Potpuno si u pravu :palac: svi su imali šansu u ostvarivanju svojih prava ali su bili neodlučni a sad pljuju po nama kao da smo si sami pisali dijagnoze . Dijagnozu vučem od 96.g.i lječim do danas. Socijalna nestabilnost u zemlji dodatno doljeva ulje na vatru :kavica::namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

he..he..dragi moj kolega zar ti misliš da je za ovo stanje u državi odgovorno 20000 branitelja koji primaju vojnu mirovinu..jer 36000 je bilo hrvi-a korisnika vojnih mirovina..koliko je novaca oprano kroz autoceste,brodogradnje...da nenavodim ostalio..najmanji su problem te mirovine...to je samo skretanje pozornosti i bacanje kosti među ljude da za sve budu krivi branitelji...a milijarde i milijarde novaca su oprane i otišle iz ove države..a kredite morat če otplačivati naša unučad..to je problem...a nikada nitko nebude za to odgovarao..hodite malo na necenzurirane stranice.net pa si malo čitajte...mrak če vam pasti na oči.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad bih i ja pošto imam trajno HRVI mogao osnovati četvrtu stranku(mala šala).Blanka,zadivljen sam tvojim razmišljanjem kao i ostalih dečkiju,ali izgleda da se iza dimne zavjese stvarno nešto ružno događa,a to je po svoj prilici da će nam drastično ukunuti prava.Lupeže koji kupuju firme i zarađuju masnu lovu na dionicama,dok smo ih mi čuvali u ratu,koji su u desetak kojekakvih nadzornih odbora zaobilaze porezni zakoni (namjerno nedorečeni)a sirotinju koja je obranila ovu državu gule na svakom koraku.Jedan lupež ošteti državu više nego što košta podmirenje puno nas branitelja. Izgleda da smo stvarno socijalna država (država guli samo socijalu).Nakon svega sve sam više uvjeren da sam 91.trebao biti u minhen bojni.Ne bih imao opću nesposobnost ,već bi bio radno sposoban,danas bi mi djeca normalno studirala i ne bi bio na socijali u "državi znanja".Kuda sve ovo vodi pojma nemam,ali jedno je sigurno.Biti će nam sve teže i teže,a socijalno raslojavanje sve veće i veće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nardo je napisao:

Status HRVI na ptsp tek se počeo priznavati 2002 godine,a nikako od 1996-2000,još će nas proglasiti da smo sa njime i ušli u vojsku!!!

 

Nisam spominjao status HRVI več da dijagnozu PTSP vučem od 96.g. a zahtjev sam predao u "roku "znači među zadnjima .Vodim spor zbog napriznavanja RVI . U SJP sam od poćetka 91g -94.g. znači imao sam gdje navuči tu opaku bolest taj famozni PTSP :misli::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bravo Blanka.....ništa drugo......trebalo je izbaciti uljeze koji primaju nagrade za tuđu krv....i svaki istinski branitelj bi bio jednako nagrađen...dokle god se to nenapravi neče biti pravde...samo oni se boje dirati u to...a neboje se dirati u nas koji svoja prava recimo nismo tražili ili ih dovršili......a zašto....samo zato što nismo složni....a to koriste ratni profiteri i p.....e,koje koriste ponavljam krv i znoj istinskih branitelja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ljudi sve je to ok.ali kad smo kod toga imam ja jedno pitanje za sve vas.žalosno je to što branitelji mogu samo na jedan način ostvariti svoja prava i to preko ptsp-a,ali ja sam jedan od onih koji je bio mlad u ratu i od samih početaka.nisam da moram tako ružno reći imao sreće da budem malo ranjen pa da iskoristim sve mogućnosti kao invalid.nisam htio ići zdrav u bolnicu i praviti se lud da bi opet neka prava izganjao.ostao sam u sustavu radim u vojsci i šta da nakon svega ovoga ja kažem.koja su moja prava?normalno nemam ih jer sve i jedan zakon kao za branitelje tiče se samo invalida.blanka je u pravu razjedinili su nas samo zato što je netko odnekuda nekom nešto sredio pa ga ovaj podržava.takva nam je nažalost cijela država a takvi smo i mi nakon sveka što smo prošli u ratu poslije njega a i dan danas prolazimo zato me ništa ne čudi samo boga molim za još jednim ratom pa da se obračunamo ali ne sa vanjskim neprijateljima nego onima domaćima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dečki moji eto sjedim doma i tako mi je svejedno šta če biti samnom....i tako godinama..bez volje za životom...ništa me neveseli...živim u prošlosti..između dva svijeta...onog što je bilo nekada i danas..i ja hodam negdje između ni na nebu ni na zemlji....a što se tiče osječaja tako mi je svejedno da sada pogubim 100 ljudi ili nijednog..to ništa nedopire do mene..neprimječujem obitelj koo sebe..bojim se samo da namene netko ne naleti i da nepuknem u tom trenu i završim na robiji..ali i to mi je svejedno...sa psihičkim pboljenjem počeo sam imati i fizičke tegobe..probava i slično...i sada ako netko misli da je oštečen što je zdrav izašao iz rat i nemamirovinumkao ja 3300 kuna...e ja bih se rado mjenjao sa njim..eto njemu moje mirovine i hrvi i povlastice..daj ti meni samo da se ja vratim u normalu i da nepropadam više...slušajte me dobro..nemojte pisati gluposti i stavljati sve u isti koš..budi sretan da si zdrav...ja samo čekam kada če od toliog stresa i depresivnog života doči neka boleština i pokupiti me...sve bih dao na ovom svijetu samo da opet mogu biti onaj stari....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e prijatelju planina -imaš pravo ,fučkaš "povlastice",mirovinu i sve slobodno vrijeme .....kad nema zdravlja ,psiha je gadna stvar uz koju se lako krpaju i druge boleštine-jednostavno podložni smo boleštinama.Sve bi mjenjao za bilo kakav posao i kakvo-takvo zdravlje,bez razmišljanja,Ali treba se borit za djecu ,samo neznam kako kad djeci ne dajemo baš uzoriti primjer ,aaaaaahhhhhhh,ne mogu više ,sory :-? :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

legionar je napisao:

Sve je to u redu kako razmišljate,a dali bi tako i javno pričali,recimo na kakvom skupu,vi koji ste ostvarili svoja prava,koji imate ljepe mirovine,dali bi se bojali da vas uzmu na zub.Osobno nisam ostvario nikakvo pravo kao branitelj dragovoljac,dobio sam profesionalnu invalidsku bjednu mirovinu od 1890 kuna sa 30 godina staža,a pojedinci koji imaju 2,3,5 godina staža po 5000 tisuča kuna i sada se smiju.Dao bog da svima skinu mirovine na 2000 tisuče kuna pa da vidimo dali bi se onda udružili kao i 1990.Pričate o stranci branitelja,i da se osnuje stranka opet bi izbirali nekoga guzonju koji se okitio sa ordenjima a bio tko zna gdje,mi smo takav narod prodane duše i zato nam je tako a i neka je da vidimo koliko čemo i to trpjeti.Zašto partizančinama ne diraju njihova prava?

:kavica: pozdrav legionar,

kako ste se nastavili na niz nekoliko postova a među kojima je i moj, te se kao prvo suglasili sa načinom našeg(ne znam tko sve spada u ovu grupu?) razmišljanja, ne mogu izbjeći postaviti Vam pitanje: na temelju čega ste tako "generalizirali" zaključak da smo svi mi ostvarili svoja prava, da imamo lijepe mirovine a također moram Vas pitati od kuda također "generalna" sumlja u našu hrabrost javnog istupa na nekakvom skupu uslijed straha da nas netko ne bi uzeo na zub??? :-? I zašto ne bi pričali o stranci branitelja ali to nikako ne treba značiti da je itko od nas prozvanih (za sebe mogu garantirati)ikada ili da bi opet izabrao nekoga guzonju koji...

Osobno mi je Vaš post uvredljiv a iz razloga koji ću Vam sada navesti a nalazi se na mom avataru (obratite pažnju na te 12 cm potpetice)a u prijevodu znači: "Prošećite u mojim cipelama prije nego me ocijenjujete"!

Molim Vas da ne hitrite sa generalnim zaključcima jer ne znate našu povijest i sadašnjost (moju zasigurno ne)

:no-no::jok::vjeruj:

ah, da i Vaša želja je da svima skinu mirovine na 2000kn (tada bi bile približne Vašoj) a ja želim da sve mirovine podignu kako bi bile kao "njihove", 5000kn...

:zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E to vam je moji ljudi hrvatski jal, zavidni pokvareni i što ja znam što još, nemam riječi stvarno. Gospodo moja imali ste ovaj forum i prije i tu su vam ostali iznosili svoje postupke i puteve i vaša prava koja ste imali i koja imate vaše je bilo da se samo nađete u svemu tome.Koliko znam i oni sa 6a su se mogli prebaciti u invalidsku kada je bilo vrijeme a osobno znam nekolicinu koji su to uspijeli i šta sada kukate.Da je sve ovo nepravedno je ali ruku na srce na spisku nas ima previše, nije trebalo ovako, trebalo je samo malo nadopuniti zakon.Dobro možda je meni sada lako srati ovdje kada sam svoje ostvario ali nikad nikog nisam ovdje kunio to je ono zadnje govnarski čin.Redovno obilazim ovaj forum i čitam probleme i vidi se da svakakvih ima ali nije moje da komentiram čovjeka jel nikad ne znaš kako mu je bilo onda i šta je prošao ili nije prošao to je na komisiji da procijeni.Ako neću pomoći neću ni odmoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidi zemo, ja baš nisam mogao posjećivati ovaj forum godinama prije. Nisam ni znao za njega jer sam kompjuter kupio tek prije 10 mjeseci. Vjerujem da sličnih slučajeva ima dosta, a mnogi branitelji imaju kompjuter, ali se faktički i ne služe s njim, već to čine njihova djeca-osobno znam takvih primjera. Ja sam samouk, kupio kompjuter, nisam išao na nikakav tečaj, već se pomalo snalazim i usavršavam. Tako sam slučajno čuo za ovaj forum, uspio se registrirati u travnju i evo, dam poneki savjet, ali uglavnom tražim pomoć. Što se tiče broja branitelja u registru i onih (većinom davnih dana), pardon, nekih koji su ostvarili mirovine na nemoralan, odnosno sramotan način, tu se slažem s tvojim razmišljanjima, ako sam dobro razumio. S druge strane, "nigdar ni bilo da nekak ni bilo" - borba protiv vjetrenjača. Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

Nisam ni znao za njega jer sam kompjuter kupio tek prije 10 mjeseci.

 

Ja sam svoje prvo računalo kupio još davne 1999 na 2000 godinu i koristio se onim prvim skupim internetima.

 

Ali tada u to vrijeme nisam naletio na ovaj forum ili neki slićan njemu ali ipak vidi čuda i bez "pomoći" ovog foruma imao sam zdravstvenih psihičkih problema koje se vidjelo i doma i na poslu i na nagovor svoje supruge zatražio sam stručnu liječničku pomoć ( psiholog - psihijatar ) iako sam radio u krim. policiji ( mogučnost gubljenja ovlaštenja a samim time i posla ako se na poslu sazna za PTSP ).

I tako je započelo moje liječenje kada mi je dijagnosticiran PTSD ( danas PTSP ) a koje traje do dana današnjega iako sam već skoro 3 godine u mirovini.

 

Nema veze ovaj forum ili posjedovanje računala s time da li je netko bolestan i treba pomoć ili ne, ako si bolestan zatražit ćeš pomoć kada ti treba a ne kada to trebaš u nešto ukalkulirati. Bitno je da ti pomoć bude na verijeme pružena !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sar je napisao:

Danas sam dobio poziv PLP Stara Trešnjevka za HRVI,jer mi je isteklo riješenje prije više od deset mijeseci. :palac:

 

Tako dugo 10 mjeseci od isteka 2. stupanjskog !?

 

Meni je 2. stupanjsko isteklo krajem 6. mj ove god., a poziv sam dobio za 9 mj. ove godine - bio sam i sada čekam rješenje ( isto stara trešnjevka ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

Forrester je napisao:

Nisam ni znao za njega jer sam kompjuter kupio tek prije 10 mjeseci.

 

Ja sam svoje prvo računalo kupio još davne 1999 na 2000 godinu i koristio se onim prvim skupim internetima.

 

Ali tada u to vrijeme nisam naletio na ovaj forum ili neki slićan njemu ali ipak vidi čuda i bez "pomoći" ovog foruma imao sam zdravstvenih psihičkih problema koje se vidjelo i doma i na poslu i na nagovor svoje supruge zatražio sam stručnu liječničku pomoć ( psiholog - psihijatar ) iako sam radio u krim. policiji ( mogučnost gubljenja ovlaštenja a samim time i posla ako se na poslu sazna za PTSP ).

I tako je započelo moje liječenje kada mi je dijagnosticiran PTSD ( danas PTSP ) a koje traje do dana današnjega iako sam već skoro 3 godine u mirovini.

 

Nema veze ovaj forum ili posjedovanje računala s time da li je netko bolestan i treba pomoć ili ne, ako si bolestan zatražit ćeš pomoć kada ti treba a ne kada to trebaš u nešto ukalkulirati. Bitno je da ti pomoć bude na verijeme pružena !

Ne znam što bi sad to trebalo značiti. I ja sam nakon rata sve teže funkcionirao i 2000g. prvi put bio kod psihijatra. Ali ovakva mogućnost međusobne pomoći (često, nažalost i odmoći) putem interneta, tj.LEGALIS foruma nije mi bila dostupna. Nije dobro što mnogi razmišljaju na negativan način i jedva čekaju kako će nečiji post protumačiti na njemu dopadljiv način (iritantan,sarkastičan način), jer tako će s vremenom i postojanje i sama svrha ovog foruma izgubiti svoj smisao. Ništa zlonamjerno! :vrti:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija