Jump to content

Prekoracenje brzine u Austriji


VesnaCoza

Preporučene objave

Dobila sam nalog za placanje kazne zbog prekoracenja brzine u Austriji. Dokaz: slika automobila straga - na kojoj se vide tablice. Vozila je moja mama koja zivi u Hrvatskoj. (Ja zivim u Njemackoj i kazna je dosla na moju adresu, jer sam vlasnica automobila) Moram li platiti tu kaznu, tj. postoji li ugovor izmedju Austrije i Hrvatske o tome?

Puno pozdrava

VesnaCoza

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
I meni je stigla kazna za prebrzu vožnju u Austriji, također na njemačkom, bez slike, poslano nepreporučeno (ostavljeno u sandučiću).

 

Hvala!

 

ono što je ostavljeno u sandučiću kao da nisi primio.

pošiljatelj mora dokazati da si pismeno primio. ako nije poslanao preporučeno i nema potpisa primatelja kako će dokazati priitak pismena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Ništa nije potpisano, zato bi i ja to najradije izignorirao.

Jedini problem je što kazna glasi na mamu jer je ona vlasnik vozila, pa ne bi htio da kojim slučajem ona ima neugodnu situaciju kad dođe u Austriju.

 

I volio bi, ako netko zna, da napiše jesu li stvarno dužni kaznu dostaviti na hrvatskom jeziku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Meni je također stigla kazna na njemačkom jeziku. Ne razumijem da li me je kamera snimila ili nije ali jedino što razumijem je datum kad je bilo 22.08.2015 u 16.40 na A12 bei 133,133 e sad jesu li to km/h ili kilometri gdje je stajala kamera-ne znam. Pošto ne znam njemački..a nemam novaca plaćati prevoditelja..ne znam šta da napravim? Cifra je 120 eura??? Uglavnom ja sam odgovorila na hrvatskom da ne razumijem šta piše i da mi izvole poslati sve to na hrvatskom. Naravno da nisu..nego mi šalju preporučeno pismo da se očitujem tko je vozio toga i toga dana ( sad šalju na njemačkom i engleskom).Molim pomoć da mi kažete da li mi se moraju obratiti na hrvatskom jeziku? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Molim Vas da mi odgovorite na pitanje da li ja kao vlasnik vozila(ne poričem) sam dužna odgovarati i upisivati podatke na obrazce koji nisu na hrvatskom jeziku ( ne mogu tako dobro znati strani jezik i pravne zakučke) i na taj način sebe inkriminirati po tom pitanju. Da li su austrijanci duži poslati mi prevedenu hrvatsku inačicu upita o identifikaciji vozača ili nsu. Da li su ''dužni''poslati fotorafiju koja bi razjanila tko je u tom trenutku vozio ( jer je događaj bio 22.08.2015). Bilo nas je troje u autu, a kako ne znam gdje je kamera snimila ne mogu ni odgovoiti tko je u tom trenutku vozio(jer smo se mijenjli u vožnji). Ako mi možet pomoći-hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po Direktivi moraš odgovorit jer kaže

 

"3. Ako država članica u kojoj je počinjen prekršaj odluči pokrenuti postupak u odnosu na prekršaje vezane uz sigurnost prometa na cestama iz članka 2., kako bi osigurala poštovanje temeljnih prava, država članica u kojoj je počinjen prekršaj šalje obavijest na jeziku registracijskog dokumenta vozila, ako je dostupan, ili na jednom od službenih jezika države članice u kojoj je vozilo registrirano"

 

U prilozima imaš obrasce kakve bi trebali koristit

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/HR/TXT/?uri=celex:32011L0082

 

Sliku ne šalju jer je upitno vidi li se vozač.Kod ovakvih procedura počinjenih istih prekršaja i kod nas kad je u pitanju drž RH ne šalje se slika kod traženja podataka o vozaču nego kad osoba dobije prekršajni nalog može se žalit na njega i tek onda tražit sliku.

 

A kako se radi o austrijskim propisima ne znam da li postoji kazna za nedavanje podataka o vozaču.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno Vam hvala na odgovoru i linku. Koliko sam ''shvatila'' trebali bi poslati upite,tražiti podatke,objasniti zašto me žele kaznti,dati mi točnu situaciju,sliku mene kao vozača ili sliku vozila sa oznakom prekoračenja brzine - na jeziku gdje je auto regitriran (RH). Ovo što su meni poslali je tako napisano(njemački i engleski) da odgovarajući na tražene podatke direktno inkriminiram sebe (vozila ja ili ne vozila u tom trenutku).Poslat ću im ovu Direktivu, sebe ću staviti kao vlasnika vozila sa svim podacima ( ne bježim od toga), ali ne mogu znati tko je na toj dionici vozio..Put je bio od Zagreba do Feldkircha,na Autobahn-u A-12 i nešto spomnju A-13 Brenner Autobahn. Glavno da mi žele naplatiti 120 eura za ŠTA? Kada traže tako nešo-onda neka se i potrude to isto DOKAZATI.Hvala vam..a kako se bude situacija razvijala..napisat ću (kako bi i drugi koji se nađu u sličnoj situaciji-mogli si pomoći na ovim živim primjerima)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Austrijanci su poslali sliku vozila precrtanih tablica(zabijeljene), sliku vozača koja nisam ja(kako to dokazati osim da im šaljem svoje slike?i osobnu što ne želim), sliku registracije kao posebnu fotografiju te ogromno ograničenje brzine koje može biti bilo gdje. Uglavnom,ovo što naše zakonodavstvo dopušta razmjenu podataka,a ne pruža nikakvu pravnu zaštitu je grozno.Uglavnom nude i zatvorsku kaznu za to prekoračenje brzine od 36 sata (nisu naveli jeli uračunato spavanje ili gulim krumpire 8 sati dnevno što bi odgovaralo cca 4,5 radna dana koja bi trela biti gore i iz svojeg džepa plaćati spavanje). No šalu na stranu, znam da se ne smiju reklamirati odvjetnici,ali ako imate neko ime (na mail)koje ima znanja vezano za promet i kamere i fotograije (sumnjam da je foto shop) bila bih vam zahvalna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Poštovani čitatelji foruma. Želim Vas samo obavijestiti da je moj slučaj završio kod sudskog vještaka za promet. Želim reči da austrijanci koriste ''prekoračenja'' brzine za veliko punjenje državnog proračuna jer se ''hrpi tranzicijskih putnika'' koji koriste njihove ceste-ne da zezat sa dokazinjem.Znaju oni da je potrebno potrošit ''hrpu'' love za dokazat DA NISI KRIV jer te oni u startu PROGLASE KRIVIM. Ispadne smiješna rečenica da ''si nevin dok ti se ne dokaže krivnja'' :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...

Dobila sam kaznu od 50 eura za prekoračenje brzine u Austriji. Došla je ispisana na hrvatskom i njemačkom jeziku, no poslana je običnom poštom. Trebam li to platiti obzirom da nije stigla preporučenom pošiljkom? Također, piše da protiv poziva na plaćanje nije dopušten pravni lijek.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije važno kako je poslana, nego da je na hrvatskom jeziku. Medjutim, taj prijevod je podosta loš i postoji mogućnost žalbe, jer se radi o obavijesti, i još nije započeo prekršajni postupak, ali ako se želite trebate angažirat sudskog tumača, dakle još skupljka varijanta. Za takav manji iznos ne bih puno kalkulirao, nego bih platio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, stradivari je napisao:

nije važno kako je poslana, nego da je na hrvatskom jeziku. Medjutim, taj prijevod je podosta loš i postoji mogućnost žalbe, jer se radi o obavijesti, i još nije započeo prekršajni postupak, ali ako se želite trebate angažirat sudskog tumača, dakle još skupljka varijanta. Za takav manji iznos ne bih puno kalkulirao, nego bih platio

To me malo zbunilo, što nije preporučeno. Ma nikako se ne bi ni žalila jer sv i podaci o prekršaju štimaju, kriva sam :). Budem platila, samo me malo taj način dostave zbunio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 50 minuta, stradivari je napisao:

samo je bitno da bude na jeziku osobe koja je počinila prekršaj. Nažalost, koliko sam vidio te obavijesti,  koriste google prevoditelje, i onda se ljudi zbune kad čitaju (i naši spadaju u to). Platite i dostavite im dokaz o plaćanju (ako su priložili nekakav mail). 

Hvala budem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija