Jump to content

Zaštićeni najmoprimac


gigom

Preporučene objave

Poštovani molim da mi netko pojasni ovo.

Vlasnik sam stana u 100% vlasništvu sa urednim papirima i vlasničkim listom.

U stanu imam najmoprimca s kojim nemam ugovor jer se sudimo oko iseljenja i sada najmoprimac prijeti upisivanjem sebe kao vlasnika na moju nekretninu.

Kako je to uopće moguće ili je u našem sudstvu sve moguće!??

Hvala na svim odgovorima ! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gigom je napisao:

Poštovani molim da mi netko pojasni ovo.

Vlasnik sam stana u 100% vlasništvu sa urednim papirima i vlasničkim listom.

U stanu imam najmoprimca s kojim nemam ugovor jer se sudimo oko iseljenja i sada najmoprimac prijeti upisivanjem sebe kao vlasnika na moju nekretninu.

Kako je to uopće moguće ili je u našem sudstvu sve moguće!??

Hvala na svim odgovorima ! :-?

 

Da li se radi o zaštičenom najmoprimcu?

Neznam po kojoj osnovi bi se on mogao upisati kao vlasnik nekretnine? Na temelju kojeg dokumenta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gigom je napisao:

Radi se o zaštićenom najmoprimcu koji radi u stanu što hoće;

ruši,pregrađuje dovodi u stan na stanovanje djelove svoje obitelji, a sud i suci se prave ludi već 14 godina.

 

Sa zaštičenim najmoprimcima je situacija vrlo nezgodna ali nemože se upisati u ZK izvadak kao vlasnik ali vi nemožete doči u posjed svog stana. Uglavnom to je pat pozicija. Da li vam barem plača neki simbolični najam?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam i ja problem sa zasticenim najmoprimcem pa me interesira ako netko zna na koji nacin bi on mogao nekog prijaviti kod sebe u stan tako da mogu navrijeme reagirati i to sprijecitim.Molim da se obrazlozi na koji je nacin to moguce da se spremim za sve moguce scenarije.

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Zakon o najmu stanova govori da je pravo zaštićenog najmoprimca neprenosivo. Da li zaista postoji neki način da ga još netko dobije?

 

Pravo žaštičenog najmoprimca je neprenosivo međutim pretpostavimo da nakon smrti zaštičenog najmoprimca u stanu ostanu živjeti njegova djeca koja su se naknado prijavila na toj adresi. Npr. zaštičeni najmoprimac im je za života potpisao i ovjerio izjavu da na njih prenosi svoje pravo zaštičenog najmoprimca nakon svoje smrti. Iako nema nikakve pravne osnova za to. Kako ih istjerati? Dugogodišnjim sudovanjem za nešto što je vaše a nemožete doči u posjed istoga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj najmoprimac nema djecu ali ima necaka koji zivi snjim a me ja zivim u Njemackoj tako da nemam pravi uvid u cjelosti sto se dogadja,a odvjetnik me voza samo trazi novac.Kako na koji nacin se necak moze prijaviti na adresu najmopimca dali mu je dovoljno ici u policiju i prijaviti se preko osobne karte najmoprimca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

zaštićeni najmoprimac je bivši nositelj stanarskog prava na društvenom stanu koji nije konzumirao svoje pravo na otkup stana(u zakonskom roku)a ostao je živiti u istom stanu.

 

stanar u privatnom stanu/kući je samo podstanar sa ugovorom o najmu stana ili najmoprimatelj.

 

najmoprimatelj nesmije bez odobrenja najmodavca vršiti nikakve preinake u stanu bez odobernja vlasnika stana.

u stano mogu boraviti duže vrijeme jedino članovi najmoprimčeva kučanstva koji su navedeni u ugovoru o najmu.

 

Zakon o najmu stanova NN 91/96

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija