Jump to content

očuh


eassy

Preporučene objave

izvanbračno sam dijete. kad sam napunila 4 godine majka mi se je udala za drugog covijeka. nikad nisam nosila njegovo prezime več mamino dijevojačko. očuh me osiguro preko sebe,tako da sam imala zdravstvo i sve preko njega. sad imam 24 godine i još uvijek živim na njegovoj adresi. on je umro u 6mj.kad je došo poziv za ostavinsku raspravu mene se nije nigdje spominjalo. moji polubrat je dobio dio kuce i moja mama drugi. nisam u kontaktu sa njima, pa me zanima dali sam i ja morala ic na ostavinsku a niko me nije zvao,možda i je ali mi niko nije reko i dali sam i ja trebala nesto dobit jer ja sam clan te kuce adresa mi je kod oca,a majka me izbacila iz kuče???'

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eassy je napisao:

hvala. a dali me majka ima pravo izbacit iz kuče kao višak jer je sebi dovela drugog muškarca??

 

Na ovako oblikovano pitanje teško da će vam itko moći dati odgovor.

Iz vaših prethodnih navoda se može zaključiti da živite s ocem i da sa majkom i polubratom već neko vrijeme niste u kontaktu, te je nejasno temeljem čega tvrdite da vas je majka izbacila iz kuće (i kada?).

Ako želite dobiti neke pravne smjernice potrebno je da navedete više podataka i pojasnite svoju situaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Vi kažete adresa mi je kod oca , a majka me izbacila iz kuće .Da li ste mislili na oćuha ?

 

Ako niste bili posvojeni onda niste nasljednik ,međutim provjerite temeljem čega ste Vi bili osigurani preko oćuha možda je ipak nečega bilo .

Vaša majka kao udovica ima pravo organizirati si život kako joj odgovara a Vi to trebate respektirati .

Punoljetnu osobu nitko nije dužan imati sa sobom ili uzdržavati.Nakon 18 godina svatko se mora osposobiti za samostalan život ako je zdrav . U koliko ste bolesnik nesposoban za rad i brigu o sebi tada je dužnost Vaše majke da Vam pomaže u skladu sa svojim mogućnostima .

Potporu za Vas može tražiti i u CZSS.

 

Što se nasljeđivanja tiče , Vi ste nasljednik svojih roditelja.

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija