Jump to content

Isključivanje struje i plina


Jethro

Preporučene objave

vlasnik sam stana kojeg sam kupio od sadašnjih stanara. dogovor usmeni je bio da ostanu još par mjeseci i da idu van. malo su prekardašili... oni ne žele napustiti stan ("nemamo kamo!") i to se mene ne tiče. gruntovni sam vlasnik.

uredno mi nabijaju troškove struje i plina. ne puštaju elektru i plinarce u stan, kao ni nikog drugog. divlji zapad.

da li mogu zatražiti od elektre i plinare da plombiraju brojilo i na taj način spriječiti daljnje troškove?

što mi je činiti?

 

hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj savjet:

Uzmite dobrog odvjetnika/cu , 'fajtera', napišite opomenu pred tužbu, i porazgovarajte sa neželjenim stanarima. Dajte kratki rok za iseljenje (7-15 dana) i ponudite da će te oprostiti stanarinu i režije koje nisu platili. Vaš odvjetnik će ih upoznati sa postupkom koji slijedi (tužbe za sve živo,iseljenje, režije, stanarinu,razne štete, sudski i odvjetnički troškovi, itd., itd.).

Isplatili ste im stan, dakle imate se od kuda naplatiti. A oni ne mogu tvrditi da nemaju kamo - imaju novac za najam stana, dok nešto drugo ne riješe.

 

Oni su se malo 'zanijeli', a Vi se niste odmah odlučno postavili (a vjerojatno bi pomoglo i da ste sve detalje unijeli u kupoprodjni ugovor!). Kada se međutim suoče sa izborom da odu odmah bez troškova, ili da ostanu još koji mjesec uz trošak od nekoliko desetaka tisuća....

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

od HEP-a traži iskopčanja struje (pismeno preporučeno i sapovratnicom ili da na kopiju zahtjevapotvrde primitak istog)

da te nebi mogli teretiti za potrošenu struju.

za plin isto.

 

To može ići samo ako priključci nisu preneseni na novog vlasnika.

Komunalce boli neka stvar tko je napravio račun... oni isključe, i ne uključuju dok se dug ne plati.

 

Naravno, odmah treba tražiti isključenje ako stanari nisu spremni na dogovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija