Jump to content

suvlasništvo-da li iseliti ili ne?


sanja23

Preporučene objave

situacija je slijedeća:sestra i ja živimo sa našim obiteljima u obiteljskoj kući naših roditelja.Vlasnički odnosi nisu nikad riješeni, tj. otac je vlasnik nekretnine, ali nikad nije prepisao kuću za nas dvije(nije bilo novaca za etažiranje, pa onda je smatrao nepotrebno jer to je ionako naše itd.)Sada je majka podnijela tužbu kod odvjetnika za diobu bračne stečevine, a zbog narušenih odnosa ne želi s nama nikakvu komunikaciju.Pitanje je slijedeće: da li majka kad se uknjiži kao suvlasnik nekretnine može istjerati iz kuće mene i sestru sa obiteljima???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otac je u potpunosti na našoj strani i ne podržava majčine stavove.Mi smo ulagali u kuću i uređenje okućnice,nemamo sve u cjelosti pokrepljeno računima, ali imamo brdo svjedoka koji to mogu dokazati.Sada, u ovom trenu nam nije prioritet utvrđivanje koliko smo uložili, već samo da li nas ona može iseliti, a ponavljam tata je nikako ne podržava u tome.

najljepša hvala svima koji su do sada odgovarali i onima koji će to ubuduće napraviti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nekretnine koje su stečene u braku su bračna stečevina.

ako se sva imovina u gruntovn vodi na jednog bračnog partnera

iste nekretnine su izvanknjižno vlasništvo (1/2)drugog partnera .

jedan bračni partner nemože samostalno raspolagati imovonom koja je bračna stečevina bez suglasnosti (potpisa)drugog bračnog partnera zbog povrede bračne stečevine.

tek po podjeli bračne stečevine jedan bračni partner može raspolagati svojim idealnim djelom (pokloniti ga ,prodati)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija