Jump to content

Prijava za krađu (jedne sitnice u trgovini)


ivana558

Preporučene objave

Danas sam ukrao sitnicu od 50kn security me je uhvatio i odveza na info tamo me je pitao koliko sam tih sitnica ukrao ja sam odgovorio on je poslikao i nako toga smo otisli na blagajnu i tamo je radnica otkucala toliko stvari koliko sam ukrao ja sam platio i nako toga su me pustili kuci.Nisu mi nikakve podatke uzeli niti ista i sad me zanima može li se nesto dogoditi ili dobiti neku prijavu od policije?

uređeno: od Cepi67
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 23. 11. 2022. u 9:22, Niksi88 je napisao:

Pozdrav, ukoliko idem s odvjetnikom na sud i u drz odvjetnistvo, radi promjene iskaza i da bi se branila! Zanima me kako ide daljnji tijek istrage, dal' se predmet ponovno vraća na policiju, ili ne, dali sud traje duže itd... Hvala

Tj zanima me na koji način se ja mogu s odvjetnikom branit, bila jesam po savjet, ali mi je rekao samo općenito neke stvari.. pa nisam na čisto, ni ja ni sitvacija, priznala sam nešto što nisam napravila, i čekam ewo već mjesec dana neki papir rješenje, nista još nisam dobila! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 02. 12. 2022. u 6:38, sivko je napisao:

Prvo moraju dignut optužnicu a tek onda sud.

E ok, hvala.  Postoji li mogućnost uvjetne osude ili odma zatvor za djelo Teska kradja,+djete bilo samnom i terete me i za zanemarivanje djeteta,  gdje sam kao otisla a ukrala po njihovom hlače, neznam po čemu su oni to zaključili??da ostanem pri prvom priznanju, i namirim stetu koju ni neznam da sam uzela..  Ili da ipak idem s odvjetnikom i tjeram dalje.  Da sam krivo optuzena! Nikad nisam bila kaznjavana! 

uređeno: od Niksi88
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sivko je napisao:

Ne mogu ni ja znat po čemu su zaključili.Neće bit zatvora.Zbog ovoga sa djetetom će trebati i odvjetnik a on će vidjet kako dalje s obzirom da ima uvid u spis.

Hvala Sivko od srca, da bila sam kod odvjetnika, on kaze nećeš priznat nešto što nisi napravila,I nešto šturo da nisam nista shvatila jel nisam nikad bila u takvoj situaciji, nit znam kako gdje postupati u na koji način ide dalje istraga, no ja stalno čitam i kao bolje je kad kazes i kajes se manja je kazna.samo da to skinem s vrata. WTF.. zato sam u dilemi .. hvala još jednom! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

Pozdrav, imam 13 godina za 3-4 dana cu 14 i jednog moga prijatelja su uhvatili u kradi i ha i on smo imali pune torbe ja sam otisao i tako 3-4 puta kupim nesto i prodem ali se moja skola umjesala u to i vec neko vrijeme idem kod pedagoginje radi toga novce jos nisam vratio pa me zanima da li bih trebao i hoce li to biti upisano u dosije ili nesto posto u toj trgovini kamere imaju ali ne rade pa nemaju dokaz ni sta ni kolicinu koju sam uzeo 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Plodineee je napisao:

Pozdrav, imam 13 godina za 3-4 dana cu 14 i jednog moga prijatelja su uhvatili u kradi i ha i on smo imali pune torbe ja sam otisao i tako 3-4 puta kupim nesto i prodem ali se moja skola umjesala u to i vec neko vrijeme idem kod pedagoginje radi toga novce jos nisam vratio pa me zanima da li bih trebao i hoce li to biti upisano u dosije ili nesto posto u toj trgovini kamere imaju ali ne rade pa nemaju dokaz ni sta ni kolicinu koju sam uzeo 

Zaboravio sam dodati da mi oba roditelja rade u drzavnim sluzbama(sud,bolnica) ali i to da mene nisu uhvatili u ducanu niti znaju da sam ja vec su me izdali u skoli koji me zele tuziti policiji ne znam kakve veze imaju skola i plodine ali dobro MOLIM ZA ODGOVOR

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za tebe je bolje da se time bave škola i pedagoginja, a ne policija... Idu postupno i svaka im čast na tome, a ti slušaj što ti kažu i tako i radi.

Sada nisi kazneno odgovoran, ali ako tako nastaviš, ući ćeš i u tu zonu i moglo bi ti se dogoditi da skupiš dovoljno toga da te nakon 18. god. stave u pravi postupak (zatvor).

I nemoj se zamarati snimkom, jer je i izjava svjedoka jednakovrijedan dokaz, tako da se radije bavi svojom rehabilitacijom.

Uglavnom, radio si što si radio, a sad prestani s tim radi sebe i svoje budućnosti. Godine brzo prođu, tako da ovo uzbuđenje krađe i "laka" lova nisu vrijedni kasnijih problema u životu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 47 minuta, drot13 je napisao:

Za tebe je bolje da se time bave škola i pedagoginja, a ne policija... Idu postupno i svaka im čast na tome, a ti slušaj što ti kažu i tako i radi.

Sada nisi kazneno odgovoran, ali ako tako nastaviš, ući ćeš i u tu zonu i moglo bi ti se dogoditi da skupiš dovoljno toga da te nakon 18. god. stave u pravi postupak (zatvor).

I nemoj se zamarati snimkom, jer je i izjava svjedoka jednakovrijedan dokaz, tako da se radije bavi svojom rehabilitacijom.

Uglavnom, radio si što si radio, a sad prestani s tim radi sebe i svoje budućnosti. Godine brzo prođu, tako da ovo uzbuđenje krađe i "laka" lova nisu vrijedni kasnijih problema u životu...

Pa prestao ja jesam ali trenutno se desava to da pol skole dobija ukore i to pa nam prijete da sve te izjave idu na policiju pa me zanimalo za nadalje sta ce bit,hvala vam na odgovoru..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
prije 51 minuta, nataly20244 je napisao:

Da. Mogu li to vidjeti na kamerama i prijaviti policiji?

Pa mogu, ali ovisi o X faktora. Jesu li, što su i koliko su snimile, koliko je prošlo od krađe (jer postoje rokovi koliko dugo se snimke zadržavaju prije brisanja) itd. 

U teoriji - mogu, u praksi - ne znamo ništa od informacija da bismo mogli reći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija