Jump to content

Gdje da pronadjem dokumentaciju koju su sklonili ?


ikam

Preporučene objave

Poštovanje svima!

 

Može te li mi savjetovati gdje da potrazim projektnu dokumentaciju, za stambenu gradjevinu izgradjenu 1987god.

 

Ucrtana i upisana u ZK bez tereta u C listu.

Bilo je nekada zabilježba da nema uporabnu , a onda to sudci rješenjem "očistili" 2004 god.(izgleda velika muljaža)

 

Ja kupila stan 2006 g u takvoj ,zgradi , bez tereta na gradjevini, C-list "čist" , a sad kažu da je totalno nelegalna, izdao čak i g. inspektor rješenje da se ruši.

 

Kako saznat na koliko je stanova glasio projekt, i gradjevinska , kako saznat ,gdje ima primjerak projektne ovjerene dokumentacije (ja pretpostavljam da se bez toga nije mogla ucrtati i upisati)1996god.(sve su mafijaši sklonili)

 

Stan platila gotovinom, a sad jos malo pa ću na psihijatriju.

 

Pomozite molim vas , molim vas sve !

 

Puno hvala . :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto od prodavatelja nisi tražila svu popratnu dokumentaciju za stan.

kao:njugov kupoprodajni ugovor da se vidi od koga je kupio stan,ugovor o najmu stana itd.

 

Članak 410.

(1) Kupac koji je pravodobno i uredno obavijestio prodavatelja o nedostatku može po svom izboru:

1) zahtijevati od prodavatelja da nedostatak ukloni,

2) zahtijevati od prodavatelja da mu preda drugu stvar bez nedostatka,

3) zahtijevati sniženje cijene,

4) izjaviti da raskida ugovor.

(2) U svakom od tih slučajeva kupac ima pravo i na poprav¬ljanje štete prema općim pravilima o odgovornosti za štetu, uključujući i štetu koju je ovaj zbog nedostatka stvari pretrpio na drugim svojim dobrima.

(3) Troškove otklanjanja nedostatka i predaje druge stvari bez nedostatka snosi prodavatelj.

 

Kad kupac može raskinuti ugovor

Članak 412.

(1) Kupac može raskinuti ugovor samo ako je prethodno dao prodavatelju naknadni primjereni rok za ispunjenje ugovora.

 

prouči Zakon o obveznim odnosima

UGOVORI

ili angažirajstručnu osobu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala bovu , na javljanju , stvarno hvala na trudu.

 

Ja sam u svog prodavatelja imala povjerenje , a sad što je tu je, on mi je i rekao, da kuća-zgrada nije jedino etažirana , ali mi je isto tako dao ZK izvadak gdje se jasno vidjelo da je on upisan u vidu suvlasništva u odredjenom omjeru sa sedam ostalih suvlasnika , vidjelo se da je kuća upisana i da u C-listu

nema primjedbi i tereta. nego da je potpuno "CISTO" SUVLASNISTVO.

 

Moj prodavatelj, je prije mene kupio taj stan od jednog vrlo uglednog i poznatog gospodina , a koji je takodje prethodno kupio od prvog vlasnika koji je uopće i gradio

kuću- zgradu.

Ja sam kupila 2006god.

 

Obzirom da nista nije stojalo u ZK -nisam imala razloga da sumnjam.

Kuca je izgradjena 1987 god. upisana u ZK 1996god, istina poslije sam iz povijesnog ZK saznala da je pri upisu kuce- bila stavljena zabilježba da kuca nema uporabnu , ali ta je zabiljezba 2004 brisana temeljem rjesenja ZK suca -da kuci nije potrebna uporabna. Sve su izbrisali prije moje kupovine ,a dokumentaciju vec davno sklonili.

Nisam znala niti sumnjala , izvadila sam prije kupovine vlasnicki i posjedovni , izvadila kopiju katastarskog plana i sve je bilo ok. nego tek sad kad hoću etazirati stan,

ispostavilo se cijela havarija.

 

Zasto gruntovnica nema primjerak projektne, i kako je sad moguce da je nelegalna kad su joj u ZK sudu , skinuli teret-zabiljezbu.

 

Hvala opet puno ,puno, nisam u stanju angazirati odvjetnika

zato sto su svi imali vec prste u ovoj zgradi -ispostavilo se da je puna kriminala, a nece ni da me zastupaju-jedan odvjetnik mi rekao da me prevarila drzava pa bi nju trebalo tuzit a on to ne bih cinio jel gdje će protiv "gazde"- tako mi je doslovice rekao , a i preskupi su.

Hvala to jedino vi u ovoj drzavi pokusavate ljudima pomoc

pa cak besplatno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija