Jump to content

T-mobile? Što je ovo?


beky

Preporučene objave

Imam veliki problem, VELIKI, T-mobile me je 16.1.2010 odnosno odvjetnicko drustvo hanzekovic tuzilo na iznos veći od 14000 kn + sve kamate + troškovi poostupka.

Imao sam velikih problema sa njima jer sam tu preplatu izgubio i na nju je nabijen taj račun od strane nekog lopova. No kad sam izgubio mobitel bez PINa javio sam t-mobile da blokiraju tu preplatu, što po ovome oni to nisu napravili, hehe i sad da ja ovo platim, a mslim stvarno.

Recite mi jel moguće da je ovo u zastari pošto me tek sad obavještavaju, prošlo je više od 2-3 godine.

 

JA NJIH NAMJERAVAM HITNO TUŽITI NE BUDE LI ZASTARA ZA OVO!

 

U priogu link: skenirano hanzekovic

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad si odjavio pretplatu zbog gubitka uređaja dali si to učinio pismeno,preporučeno i sa povratnicom.

samo usmeno odjavljivanje pretplate ili telefonskim putem a bez svjedoka nije važeće za daljnji postupak.

kad je nasto dug od kad je račun (dan mjesec i godina).

 

u svakom slučaju kada dobiješ rješenje za ovrhu od javnog bilježnika uputi prigovor (u cijelosti osporavam potraživanje ovrhovoditelja )zbog razloga kojisi naveo (prijava gubitka uređaja,(dan,mjesec,godina))a i zbog zastare potraživanja .

na zastaru sud nepazi po službenoj dužnosti,moraš je izjaviti.

 

prigovor (žalba)se šalje u roku od najduže 8 dana od primitka rješenja .

šalje se javnom bilježniku koji je i dostavio rješenje a za nadležni Općinski sud.

po uputi o pravnom lijeku.

ovrhovoditelj će biti upućen da u sudskoj parnici pvršipotraživanje.

 

nema potrebe galamiti (pisati velikim slovima)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

beky je napisao:

ONI KAŽU DA JE TO PO OVRŠNOM BROJU 2008 GODINA A TEK SAD ME OBAVJEŠTAVAJU, ILI OVAJ SLUČAJ JOŠ NIJE NI POKRENUT? MOŽE LI TKO OBJASNIT OVO? UNAPRIJED ZAHVALJUJEM

 

To što navode da je pokrenut ovršni postupak 2008. godine je vrlo vjerojatno "ako prođe-prođe" smicalica odvjetnika.

Pokušavaju te privoliti da platiš dug, iako je dug u zastari.

Da je doneseno rješenje o ovrsi, javna bilježnica bi ti ga dostavila. Dakle, ovršni postupak vrlo vjerojatno nije ni pokrenut.

Jednostavno zanemari taj njihov dopis (vjeruj mi, ne bi ti slali dopis da su pokrenuli ovrhu).

 

Ovako odvjetnici inače pišu podneske kada idu na "ako prođe - prođe" (ne navodeći iz koje godine je dug).

 

Dakle, ako se radi o računu za primjerice, srpanj 2007. godine, on dospijeva oko sredine kolovoza 2007. godine. Zastara za taj račun je godinu dana. Dakle, tužba (ili prijedlog za ovrhu) se može podnijeti do sredine kolovoza 2008. godine.

 

Kako rekoh, nemoj uopće reagirati na tu opomenu :-)

 

Ako ti ikad bude uručeno takvo rješenje javnog bilježnika (ili suda) za potraživanje koje je u zastari (a prijedlog za ovrhu ili tužba su podneseni izvan roka od godinu dana), napiši prigovor protiv rješenja o ovrsi u kojem ćeš navesti da je dug u zastari. I to je to. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

 

Jednostavno zanemari taj njihov dopis (vjeruj mi, ne bi ti slali dopis da su pokrenuli ovrhu).

 

Ovako odvjetnici inače pišu podneske kada idu na "ako prođe - prođe" (ne navodeći iz koje godine je dug).

 

Potpuno je pogrešno ne reagirati na ovakve i slične dopise!

(dobro, da se radi o 140 kn, onda to i možeš baciti u smeće).

 

Bez obzira je li optužba utemeljena, i je li otišla u zastaru, uvijek je bolje reagirati.Ipak se radi o 14000 kn.

 

Najbolje je napisati dopis u kome se navedu sve činjenice (ukraden telefon, prijavljeno policiji i HT-u) i osobno ga urudžbirati na adresu s koje je stigla opomena, da ti potvrde primitak na kopiji.

Tada je neuporedivo manja vjerojatnost da će sve završiti na sudu.

Osobno iskustvo mi govori da je to jednostavnije nego na sudu objašnjavati činjenice i dokazivati zastare.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad sam zvao hanzekovice, oni kazu da su oni meni poslali poštu, ali da nije dostavljena,uručena?!?! Mislim stvarno, i da se sve vodi od 3mj,2008. A oni mene tek sad obavještavaju? Pa gdje ovo ima? Izgleda da oni malo lažiraju ove datume, neznam kako to rade. Mislim kako je moguće da se nakon skoro 2 godine od te navodne pošiljke tek sad javljaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dopis koji si dobio od odvjetničkog ureda čuvaj.

istinitost navoda u obavjesti provjeri kod javnog bilježnika navedenog u pozivu .

(kad su zaprimili zahtjev za pokretanje ovrhe.traži pismeno preporučeno i sa povratnicom ).

ukoliko ti se učini da i javni bilježnik nešto muti

piši predsjedniku nadležnog općinskog suda ili JB komori.

 

komunikacija sa svimslužbama treba se odvijati u nazočnosti svjedoka ili pismeno ,preporučeno i sa povratnicom.

 

u policiji traži potvrdu prijave gubitka/krađe uređaja.

ako možeš dokazati da si prijavio nestanak uređaja njihov zahtjev za namirenjem potraživanja je neosnovan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Beky, vidim da su ti ovdje napisali sve i svašta, odvjetničke smicalice i slične gluposti.

 

Koliko je vidljivo iz ovog dopisa, ovo ti je opomena prije postupka prisilne naplate po rješenju o ovrsi koje je očito već doneseno i postalo pravomoćno (određen je i trošak postupka u iznosu od 1.722,00 kn).

 

Očito si primio navedeno rješenje ili ti je dostavljeno putem oglasne ploče suda.

 

Ukoliko je pravomoćno, više nemaš mogućnosti prigovora na navedeno rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam dobio nikakvu obavijest nikad, niti ovrhu, ništa! Nikakvu presudi, ništa to ja nemam! A ovo sam dobio sad prvi put. Valjda postoji nekakvo riješenje?

 

Sad sam zvao Javnobilježnički ured kod kojeg se to vodi, oni nemogu reci nista preko telefona, al kazu ako nisam nista dobio, da mogu pismeno zatrazit uvid u spis, nisu htjeli reci sto je uopce sa ovim predmetom jer nedaju informacije telefonski.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

modra je napisao:

Ja imam isti slučaj kao kolega beky samo što je u mom slučaju onadj naziv OVRV sa 2006 godine. Nije mi jasno o čemu se ovdje radi. Sutra mi je zadnji rok za poslati prigovor .. hoću li ga slati - što napisati??

 

Napiši:

 

 

Poslovni broj: ___________ (navedeš koji je)

 

Ovrhovoditelj: (napiši naziv ovrhovoditelja)

Ovršenik (napiši svoje ime)

Radi: ovrhe

 

Dana ____ sam zaprimio rješenje o ovrsi poslovni broj _____ od ____________ (navedi datum rješenja).

 

U odnosu na zaprimljeno rješenje očitujem se na način da

prigovaram potraživanju ovrhovoditelja u cijelosti jer je isto u zastari.

 

U __________ (mjesto), ___________ (datum).

 

 

_____________________(Potpiši se)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam zapravo jako malo informacija o tome. Ja sam taj broj ima negdje oko 2005 godine(ali ne kasno u 2005). Po oneme slučaju koji je smješten u 2006 pretpostavljam d nije prošla godina dana ali nisam siguran jer nikad nisam dobia ništa od t-mobile-a ili od ovog javnog bilježnika!!

 

Nezam ništa o tome ovršnom postupku ili bilo čemu sličnme! Ima li itko kakav savjet, što da napravim, meni bi pomoglo i da dobijem i mjesec dana na vremenu pa da barem imam uvid u taj ovršni postupak .. nikada nisam obavješten o njemu. Da li je to kakav temelj za prigovor, da li imam mogućnost tražiti sve to na uvid prije nego li se nastavi sve to!??

 

 

Hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Meni je sve ovo komplicirano jer ne razumijem pravne termine no predlažem da pohataš " sve konce" pa ako T-com nešto mulja to daj objaviti na Tv u "Potrošački kod" koju vodi Udruga za zaštitiu potrošača. Smatram da je prešućivanje davanja imformacija možda malo manji ali isto "grijeh". Tko se čega sjeća nakon par mjeseci a kamoli godina. Osobno sam imala natezanja s T-com-om i tek kada sam zaprijetila izlaskom s problemom na Tv preko Potrošačkog koda problem se u par min riješio, kao oni su meni gnjavatoru oprostili da se samnom ne natežu. Usput, pisanje maila help desku se ne računa kao nekakva ozbiljna žalba niti ide kod nekog višeg šefa. Za to postoji posebni obrazac koj ti daju tek kada te se ne mogu riješiti i onda ti kažu ovo što sam gore napisala. Bar je tako bilo prije godinu dana. Ovo moje iskustvo nije direktno vezano za temu no nadam de da će nekome pomoći.

 

 

 

Dobra sreća

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Imam sličan problem, naime zbog neplaćenog t-com računa nastalog 2005. godine danas mi dolazi nekakvo upozorenje iz odvjetničkog ureda. Spominje se ovršni postupak pod posl.br. iz 2007., stoga mora da je račun već bio u zastari onog dana kad su to pokrenuli?

Rješenje o ovrsi nikad nisam primila jer sam živjela u inozemstvu.

Koga da kontaktiram, odvjetnika od kojeg mi je stiglo pismo ili bilježnika kod kojeg kažu da se vodi ovršni postupak?

Imam li ikakve šanse da osporim cijelu stvar zbog zastare ili mislite da mi je bolje da se ne bunim i prihvatim ponuđenu obročnu otplatu duga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija