Jump to content

radnik mora nadoplatiti porez


BORISSS

Preporučene objave

Zvali su me iz porezne uprave da mi porezna kartica nije ispravna i da moram nadoplatiti 4500 kn poreza jer je moj poslodavac pri obračunu plaće obračunavao poreznu olakšicu na moje 2 djece, a djeca su prijavljena na suprugu i njen poslodavac obračunava tu olakšicu.

Prilikom zapošljavanja predao sam svom poslodavcu PK karticu na kojoj se vidi da se djeca više ne vode na mene.

On mi sada prijeti otkazom i vadi se da sam ja trebao vidjeti grešku na obračunu plaća jer sam imao krivi koeficijent.Ja ne radim u obračunu plaća i nisam upućen šta znači koji koeficijent, da sam znao, naravno da bih reagirao.

Pitao sam u poreznoj kakve korake mogu napraviti protiv poslodavca, a oni mi kažu, ovo je Hrvatska, dogovori se sa poslodavcem da ti nekako namiri trošak, što ovaj ne želi niti čuti.

Imam li ikakva prava i kome da se požalim, kome da da ga prijavim ili smo mi radnici totalno nezaštićeni i poslodavci mogu raditi šta hoće bez sankcija.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija