Jump to content

Kutak za apsolvente


bobby

Preporučene objave

Da, lijepi su to osjećaji i uspomene izlazaka iz kabineta sa položenim ispitom.. koji su, nažalost sve rijeđi.

Nekolicina kolega i ja, četiri ispita polažemo evo sada će biti tri godine... strašno! Naravno da smo studenti osječkog pravnog fakulteta koji je na glasu po mnogo čemu. I još nismo gotovi, ostao nam je jedan, ali vrijedan, pogodite koji???

Mislim da to nema ni na jednom faksu u Hrvatskoj, ne mislim pri tom samo na pravne.. Izgubili smo volju, polet, a i tu buduću struku su nam zgadili... Nevjerovatno je kako je neke predivne predmete moguće tako upropastiti... (profesori)..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekolicina kolega i ja, četiri ispita polažemo evo sada će biti tri godine... strašno!

 

A tome su i velikim dijelom zaslužni profesori (pretpostavljam o kojim se predmetima radi - ispravi me ako griješim), jer da studentima daju priliku da usmeno odgovaraju, neovisno o pismenom - možda bi neke stvari bile drugačije. Iako naš Statut Sveučilišta jamči studentu pravo na usmeni, neovisno o pismenom, velika većina profesora to ne poštuje. I to je jednim dijelom razlog muke studenata sa određenim predmetima. A pogotovu ako uzmemo da se iz nekih od tih "kritičnih" ispita testovi ocjenjuju potpuno subjektivno. A nije problem samo u tome. Problem je i u tome što su te katedre monopolne sa jednim ispitivačem (većina njih u OS).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Padneš jednom, dvaput... ajd, trebam više učiti, padneš treći put.. uf.. učiš, učiš, pa padneš, i tako 6,7, puta, dođe ljeto, pa onda opet padneš... i položiš... Ni na kraj pameti da će i ostali biti takvi... Nekad imaš sreću pa i prođeš iako si malo i nespreman, ali da će te svaki put opaliti, kužiš...i tako.

Pa na valjda pretprošlom roku, kod Uzelca je prošla riba koja je gpp učila samo do pravnih lijekova.. nije ju potrefio i prošla iz prve... malo prepisala pismeni, malo je znala taj prvi dio, malo pogodila i je.iga prošla... ne znam više... što da kažem..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E da, ima nekih koji navodno nauce gpp za dva tjedna. Jedna kolegica je jednom cak izjavila da je gpp naucila za dva tjedna uz odlazak na instrukcije. Zanimljivo nadasve!

 

Trenutno ucim gpp i izlazim 6. kod prof. Uzelca. Ne znam da li cu ga tada poloziti, ali vidjet cemo! Uz to jos ponavljam Upravnu znanost, pa ako ne bude nista od gpp-a nadam se da ce valjda od toga nesto biti!

Svjesna sam sto me ocekuje sa gpp-om, ali ne pada mi na pamet da se prebacujem u neki drugi grad. Bilo je teskih ispita do sada, ali kako sam to rijesila, rijesit cu i ovo. Nijedna prepreka nije nepremostiva!

I kakvu god metodu mucenja neki profesor izmisli, ne moze me zastrasiti! Mozda netko misli da nemam pravo, mozda i da nisam sva svoja, ali tako je to.

Kriv je stav! Svoje buduce zanimanje volim i nitko to ne moze promijeniti, osim mene same. A ponajmanje tamo neki profesor!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

al nije meni gpp problem. nije ni uzelac. ni garašićka. kako sam sve dosad položio, položit ću i to. i radije učim gpp, negoli Pomorsko i općeprometno. Iz POP imamo užasno jadnu knjigu napisanu, zastarjelu s obzirom na novote i sl.. ma još 4 ispita mogu izdržati..al opet kažem, radije učim gpp, negoli Pomorsko. Zanimljivo vs. Dosadno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš otići na konzultacije kod asistentice Maganić.. "jedna predivna osoba".. a i što će ti konzultacije, deri samo, deri... 900 strana moraš pojesti... nemoj zaboraviti naučiti atrakcije nadležnosti, naravno da ih moraš i shvatiti.. I nemoj se čuditi kada vidiš primjere ponuđenih odgovora, u knjizi ih nema!! Fora je, "to su stvari koje se moraju shvatiti"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

meni je sad ostalo 5 jos. transp.i pomorsko sam dala od 1.put, to mi nije bio neki problem.sad idem na tup i mp.

drustva sam dugo ucila, ali ne mog reci da je problem bio u profesoru, jednostavno dok nisam jako dobro naucila, nisam prosla.

tup sam na proslom roku bila na usmenom, ali nisam znala banalno pitanje pa me covjek morao srusiti.nisam ponavljala poslije pismenog.

sad cu vidjet kako cu proci.bas sam jutros pisala pismeni iz tup.

brine me samo da bi mi se mogli poklopiti usmeni iz mp i tup.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

ostalo mi je jos 4,

ali kao da gubim i motivaciju i zelju da ucim...

:coffe:

jel se ikad vama tako nesto vrtilo

po mislima kao da ne mogu vise ..niti uciti, niti ponavljati,

kao da me vise niti pravo niti sve te i bitne i nebitne cinjenice koje trebam nauciti,

vise uopce ne interesuju.

 

jel to neka kriza ucenja ili sto?

:bonk:

kako uopce da je savladam i krenem dalje. :sad:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

imam jos 3 do kraja -mpp,gpp i trgovacko. u Osijeku. i mene pusta volja, totalno sam nezainteresirana za ono sto ucim i ne mogu se koncentrirati. ne vidim kraj ispitima. i kad dobijem idiotski pecat u index, ostajem mrtva hladna. jel ta diploma vrijedna tolike muke i tolikih potrosenih godina? jel to vise normalno?! dajte me podsjetite zasto sam upisala pravo, pliz! mozda sam otupjela na sve. help!! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I meni je slično ostalo... a najgore mi je što više nikog na faxu ne poznam i teško dolazim do informacija o ispitima... Trenutno spremam mpp, čula sam da postoje neka pitanja po kojima se može učiti, ali ne mogu nikako do toga. Ljudi su čudni, neće pomoći- nitko se ne sjeća iz čega je učio i svi naglo gube pamćenje i literaturu čim polože ispit...

A o pečatu u indexu da ne pričam - spremaš ispit i misliš da ćeš biti najsretniji kad ga položiš, a izađeš sa usmenog kao pretučen i prvo što ti pada na pamet je to da sad sve kreće od početka - opet nabavljaj literaturu, štrebaj, izlazi sto puta... A znaš da je ispit koji slijedi još teži od onog koji si upravo položio.

Gledam svoje prijateljice koje su upisale druge fakultete ili više škole, ne zato što su htjele, već zato što nisu mogle upisati pravo zbog lošijeg uspjeha u srednjoj - one su svoje muke sa školovanjem odavno završile, rade, život im je u nekakvoj normali... Najgore mi je kad me počnu žaliti - u usporedbi s njima ja sam loš student, kao da mi se ne da učiti ili sam oglupila nakon upisa na fax...

Nitko ne shvaća kakve ja to ispite vučem mjesecima, godinama... O obitelji da i ne pričam - "Kad bi ti tek završila Elektrotehniku ili neki drugi pravi fax..."

Jednom će i tome doći kraj - nadam se... :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne dajte se, stisnite zube i izdržite do kraja.

 

Za sav uložen trud i muku, ne isplati se sada odugovlačiti, trošiti vrijeme i energiju na žaljenje, nego skupiti svu snagu i odlučno zgaziti te ispite do kraja!

Nakon što steknete zvanje i primite diplomu u ruke NEMA LJEPŠEG OSJEĆAJA! I VRIJEDI SVAKOG TRUDA!

Istina je da VAs kasnije druge muke muče, traženje posla, pravosudni i ostalo...ali zašto je život tu ako nije zato da stalno idemo naprijed i tražimo nove izazove!

Za sve kolege pravnike kojima se ne sviđa stanje kakvo je sada imam samo jednu poruku :

"Be the change You want to see. Mahatma Ghandi "

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bokic Al...

hvala ti na razumijevanju,

vec je nekad covjeku dovoljno da netko razumije i shvata

ove nase studentske krize, obicno svi ostali kazu ,

"imas brigu samo ucenje i budi sretan zbog toga" i to je sve.

ali to nije tako jednostavno onda

kad vec nemas snage a trebas napravit ono sto zovu zavrsni udarac,

kad je mozak vec premoren a treba pamtiti jos novih 1000 strana od cega je sve,

ta svaka pojedina rijec, "uzasno bitna"

I nadam se Al da ces uspjeti i ti i ja i svi ostali koji su zapali u to stanje bezvoljnosti pronaci neku svoju motivaciju,

da se sto prije rijesimo svega ovoga.

a do tad je dovoljno da znamo da je to ipak normalna i ocekivana kriza,

koja eto, kako nam i Marie kaze,

bude i prodje (hvala Bogu) :mig:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Bila sam na pismenom iz mpp-a prvi put. Moram priznati da sam se nadala da ljudi pretjeruju oko toga koliko je pismeni zeznut. Pa to je katastrofa... Nevjerojatno - imali smo trik-pitanje iz povijesti (?!?) za početak, a o ostala 24 nastojim potisnuti duboko u podsvijest (kako bih ipak živjela u nadi da ću uspjeti u 2. mjesecu)... Ma šalim se... Mogu ja to... Na štrebanje! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

kod mene ima jedna pozitivna promjena,

a to je da sam konacno "odlucila" sve snage usmjerit da konacno

privedem kraju sve ovo studiranje, manje sam na netu, manje slusam muziku,

manje sam vani- ukratko- manje postojim :-D

aaaaa ima i jedna negativna, a to je da se ipak ne mogu rijesiti gpp-a nikako.

postajem smijesna sama sebi.

pozdrav svima ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija