Jump to content

Posjedovanje marihuane


snijeg

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Policajci su mi došli na vrata sa nalogom za pretres, ja sam ih kulturno pustio u kuću i pronašli su 60 gr marihuane, 14 sjemenki i dio osušene stabljike. Ja sam im rekao da sam sam posadio za vlastite potrebe. Bili su me priveli i pustili.

Nikada nisam nikome prodao ništa.

Do sada nisam imao nikakvih kaznenih prekršaja.

 

Molim Vas da mi netko kaže šta me sada čeka jer nisam upućen u kazneno pravo.

 

Molim Vas bilo kakvu informaciju!

 

Hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost prijeti Vam najmanje 2 godine zatvora jer je očito da Vi niste samo posjedovali, već i proizvodili, a za to su kazne enormne.

 

Savjetujem da uzmete odvjetnika s iskustvom u kaznenom ako Vas budu teretili za bilo koji stavak osim st. 1. čl.173.

 

Ako bi Vas teretili za čl.172.st. obavezno uzmite odvjetnika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali gledajte, ja sam tu travu imao za sebe, ne mogu mi prikrpiti dilanje kad nisam nikad nikome ništ prodao. Ako ja zavšim u zatvoru zbog šake trave, krećem u borbu za dekriminalizaciju trave. Pa ljudi nisam nikad nikome nešto nažao učinio. Kao klinac sam preskočio prvi razred, znači nisam glup. Kuća u kojoj sad živim sa suprugom i klincima sam nasljedio od djeda. Prije 5 godina sa suprugom sam kupio imanje u Krapju na kredit. Imam dolje dvije drvene kuće koje planiram urediti kao apartmane i gospodarsku zgradu koju mi obnavlja ministarstvo kulture. U njoj planiram otvoriti suvenirnicu i etno zbirku, sakupljm starine Posavske. Izrađujem suvenire od drveta, imam 20-ak proizvoda. E sad tu gdje živim iza kuće imam hektar zemlje, tu sadim orahe, sad ih imam 70 stati će ih oko 150. Stari svinjac preuređujem u kokošinjac, za prvu ruku ću uzeti 100 nesilica. Volim raditi, ruke su mi pune žuljeva i time se ponosim. Ali eto po našem zakonu ja sam kriminalac koji mora u zatvor. Ja se neću predati, zvati ću medije, povezati se sa ljudima sa sličnim problemom i ako treba organizirati prosvjede. Kad me strpaju u buksu budem o svemu tome napisao knjigu. Jel ima tko kakvo pitanje? Ljudi sa sličnim problemima nemojte padat u depresiju. Podignite glavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

snijeg je napisao:

pronašli su 60 gr marihuane, 14 sjemenki i dio osušene stabljike. Ja sam im rekao da sam sam posadio za vlastite potrebe.

 

za svoje potrebe ili za prodaju ili za što god već, nisi smio imati, to je kazneno djelo što god ti mislio.

 

10 godina konzumiraš marihuanu, i sad reci kako nisi ni ovisnik.

 

a dekriminalizacija?

:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledaj Jazz, od pretresa nisam zapalio ni jedan joint nit hoću, pa nisu to cigarete. Cigarete pušim 20 god i ne mogu prestati. To je ovisnost. Da sam alkoholičar, da tučem ženu i maltretiram djecu dobio bi prekršajnu prijavu, platio kaznu i nikome ništa. A ovako mi za šaku trave prijeti zatvor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

snijeg je napisao:

Ali gledajte, ja sam tu travu imao za sebe, ne mogu mi prikrpiti dilanje kad nisam nikad nikome ništ prodao. Ako ja zavšim u zatvoru zbog šake trave,........

 

Vjerojatno Vam neće "prikrpiti" dilanje, ali mogu proizvodnju ili posjedovanje materijala za proizvodnju (sjemenke):

 

Čl. 173.st.4

(4) Tko neovlašteno pravi, nabavlja, posjeduje ili daje na uporabu opremu, materijal ili tvari za koje zna da su namijenjene za proizvodnju opojnih droga, kaznit će se kaznom zatvora od jedne do pet godina.

 

To je još OK i možete dobiti "žestoku" uvjetnu ili pola godine zatvora.

 

No ako Vas budu teretili za proizvodnju, onda se nagrabusili

Čl. 173.st.4

(2) Tko neovlašteno proizvodi, prerađuje, prodaje ili nudi na prodaju, ili radi prodaje kupuje, posjeduje ili prenosi, ili posreduje u prodaji ili kupnji, ili na drugi način neovlašteno stavlja u promet tvari ili propravke koji su propisom proglašeni opojnim drogama...

 

Offtopic

Inače da udarite ženu i dođe policija okladit ću se u moje auto da ćete završit u pritvoru. Vjerujte da za to djelo sustav itekako dobro funkcionira

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da će oko mog slučaja biti svega i svačega. Zna li netko dobrog odvjetnika za kazneno pravo a da nije preskup?

 

 

Nadu mi daje prošlogodišnji slučaj čovjeka iz Virovitice, gotovo smo identični slučajevi, njegova je olakotna okolnost bio PTSP. Sadio je za svoje potrebe i na kraju je oslobođen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

snijeg je napisao:

Ali gledajte, ja sam tu travu imao za sebe, ne mogu mi prikrpiti dilanje kad nisam nikad nikome ništ prodao. Ako ja zavšim u zatvoru zbog šake trave,........

 

Vjerojatno Vam neće "prikrpiti" dilanje, ali mogu proizvodnju ili posjedovanje materijala za proizvodnju (sjemenke):

 

Čl. 173.st.4

(4) Tko neovlašteno pravi, nabavlja, posjeduje ili daje na uporabu opremu, materijal ili tvari za koje zna da su namijenjene za proizvodnju opojnih droga, kaznit će se kaznom zatvora od jedne do pet godina.

 

To je još OK i možete dobiti "žestoku" uvjetnu ili pola godine zatvora.

 

No ako Vas budu teretili za proizvodnju, onda se nagrabusili

Čl. 173.st.4

(2) Tko neovlašteno proizvodi, prerađuje, prodaje ili nudi na prodaju, ili radi prodaje kupuje, posjeduje ili prenosi, ili posreduje u prodaji ili kupnji, ili na drugi način neovlašteno stavlja u promet tvari ili propravke koji su propisom proglašeni opojnim drogama...

 

Offtopic

Inače da udarite ženu i dođe policija okladit ću se u moje auto da ćete završit u pritvoru. Vjerujte da za to djelo sustav itekako dobro funkcionira

 

Utjerivač je u pravu...još ak je bio pod utjecajem alkohola tri mjeseca lječenja ovisnosti ili odmah buksa....

A to jeli nešto pravo ili nije...stvar je osobnog stava. Zakon kaže ono kaj je utjerivač napisao i tu te nemre zvadit nikakva televizija. Osim toga ti si trebao znati(neznanje te ne opravdava pred zakonom) što te čeka ako te ulove,a jesu .....pa sretno. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

 

Čl. 173.st.4

(4) Tko neovlašteno pravi, nabavlja, posjeduje ili daje na uporabu opremu, materijal ili tvari za koje zna da su namijenjene za proizvodnju opojnih droga, kaznit će se kaznom zatvora od jedne do pet godina.

 

To je još OK i možete dobiti "žestoku" uvjetnu ili pola godine zatvora.

 

No ako Vas budu teretili za proizvodnju, onda se nagrabusili

Čl. 173.st.4

(2) Tko neovlašteno proizvodi, prerađuje, prodaje ili nudi na prodaju, ili radi prodaje kupuje, posjeduje ili prenosi, ili posreduje u prodaji ili kupnji, ili na drugi način neovlašteno stavlja u promet tvari ili propravke koji su propisom proglašeni opojnim drogama...

 

 

mali ispravak!

ovo u drugom odlomku je st. 2., ne st.4.

 

ali,

 

nema šanse da za uzgoj, sadnju, pa makar bila i za osobnu upotrebu, to se kvalificira po st. 4. to jednostavno ne stoji, a st.4. uostalom smisleno predstavlja nešto drugo nego je u konkretnom slučaju /po pisanju postavljača upita/

 

ov

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da vam još pojasnim svoju situaciju. 11.5 godina radio sam u ljevaonici. Uvjeti su bili neljudski. Dim se u hali mogao nožem rezati. Ljeti je temperatura na radnom mjestu bila 45 stupnjeva. Cijelo vrijeme radio sam u smjenama i to od ponedjeljka do petka, vikend slobodan. Znači jedan tjedan treća, pa jedan tjedan druga, pa prva, pa ispočetka. Tj. jedan tjedan spavaš popodne, jedan dopodne i jedan ponoći. I tako 11.5 godina. Sa 18 godina operirao sam želudac, ne podnosim tablete, kad popijem tabletu imam jake bolove u želudcu. Svakih par godina moram na gastroskopiju. Gutanje kamere, užas. Na trećem kralješku od kičme imam kljun koji mi pritišće živac. Uklješti me a ne smijem tabletu popiti. Kad zapalim te tegobe mi se smire. Ima toga još dosta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nacrt novog Kaznenog zakona tek je u pripremi, a Vlada je na posljednjoj sjednici donijela smjernice za njegovu izradu. Svakako je najzanimljivije da Vlada u tim smjernicama opširno obrazlaže potrebu rasprave o učinkovitosti kažnjavanja posjedovanja droge za osobnu upotrebu.

U dokumentu koji određuje smjernice izrade novog Kaznenog zakona, pak, priznaje se da je hrvatsko kazneno zakonodavstvo najstrože kažnjava posjedovanje droge za osobnu upotrebu od svih zakona s kojima je uspoređeno.Zbog takvih rješenja u drugim državama, Vlada napominje da bi i u Hrvatskoj trebalo razmisliti o blažem kažnjavanju posjedovanja droge za osobnu upotrebu. Ili barem o mogućnosti da se Državnom odvjetništvu daju šire ovlasti za nepokretanje postupka za posjedovanje malih količina droge, odnosno o mogućnosti da se za male količine izriču kazne rada za opće dobro.

To mi je još jedna slamka spasa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidi,

kužim ja što ti hoćeš reći.

jasno mi je i ovo što govoriš oko "slamke spasa", ali u startu si zanemario da se tek razmatra mogućnost dekriminalizacije odnosno blažeg kažnjavanja - posjedovanja malih količina (dodajem i to da bi se gledala i vrsta droge!), a kod tebe je konkretno slučaj proizvodnje - uzgoja, a tek onda posjedovanja, i to ne male količine.

imaš odluka vsrh gdje su se okr. pozivali i na svoj ptsp, na druge bolestine koje bi ublažavali konzumacijom marihuane, ali nije prošlo.. nije isto imati-posjedovati par grama ili uzgojiti i posjedovati 60 grama.

jednako kod uzgoja, gledalo se koliko stabljika je pronađeno (2,3 može proći kao beznačajno djelo, ali više puno teže)

 

ono što možeš pokušati, to je doista prilaganje sve medicinske dokumentacije i vještačenjem izvući za sebe najbolje što se može (ići na ovisnost, utvrđivati dnevne potrebe, mjesečne), ali to je opet ono dokazivanje da ta i tolika količina nije bila za daljnju prodaju ili davanje drugome, već proizvodnja za svoje potrebe iz tih nekih medicinskih razloga ( i recimo i zbog cijene koja je na tržištu, a nemaš za nabaviti toliku količinu, uppitna je i kvaliteta kupljenog, pa vjeruješ samo sebi i onome što sam uzgojiš) ovo su sve varijante koje sam čuo u obranama i kako nisu prošle, ostajem i dalje pri tome da nemaš velikih šansi.

zasada (po trenutno važećem zakonu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav. Za sve navedeno imam lječničku dokumentaciju. Na otvaranju teme sam napisao kako je policija pronašla travu, ispravak, nije pronašla nego sam ju dragovoljno predao. Nisam ja sadio u kući u nekakvom labaratoriju, već vani, imao sam 3 stabljike. A na sadnju sam se odlučio upravo zbog cijene. Dok nisu postrožili zakon, cijena 50g trave se kretala 250-300 kn. Tada nisam ni pomišljao na sadnju. Postroženim zakonom nastaje kontra efekat na "tržištu". Pošto ne postoji kategorizacija na lake i teške droge, kao i kažnjavanje za najmanje količine, nastaje ono najgore. Cijena jednog grama trave skače na 60-100 kn po gramu. Kazna za dilanje trave jednaka je kazni za dilanje heroina. Cilj svakog dilera je novac, logično je da su se okrenuli heroinu, jer pred sudom mu je isto ako ga uhvate s travom ili heroinom. A ujedno ima sigurnije tržište jer kada nekoga navuče na heroin on je njegov. Mrzim dilere. Rezultati postroženog zakona su ovakvi, napuniti zatvore ovisnicima, bolesnim ljudima kojima je potrebna pomoć. Svakodnevno se povečava broj ovisnika o teškim drogama, logično kad im zakon ide u korist. Vide to ovi gore na vlasti, i nadam se da će izvaditi glavu iz pjeska. Ja se neću predati. Ljudi heroin je smrt, uništi čovjeka, ispere mu mozak, napravi invalida, proizvodi lopove, ubojice i samoubojice. A put k tome paklu otvara u najvećem djelu alkohol a ne trava.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

snijeg je napisao:

Za sve navedeno imam lječničku dokumentaciju. Na otvaranju teme sam napisao kako je policija pronašla travu, ispravak, nije pronašla nego sam ju dragovoljno predao. Nisam ja sadio u kući u nekakvom labaratoriju, već vani, imao sam 3 stabljike. A na sadnju sam se odlučio upravo zbog cijene. Dok nisu postrožili zakon, cijena 50g trave se kretala 250-300 kn. Tada nisam ni pomišljao na sadnju.

 

e vidiš, zato ja ne volim putem foruma davati nekakve savjete i prognoze jer, mogu se i okladiti, u usmenom kontaktu bih dobio još detalja koji mogu biti vrlo bitni i dati potpuno drugačiju sliku samog događaja, i ono što je najvažnije, dovesti do potpuno drugačijeg ishoda.

 

forum može biti i vrlo "opasno" mjesto, sklizak teren, nikada ne znaš koga imaš s druge strane, o kakvoj osobi se radi, pa da nedaj bože moj odgovor napravi neku štetu ili tko već zna.

 

moj savjet je svima protiv kojih je podnesena kaznena prijava - ljudi, nemojte savjete tražiti po forumu, odite kod odvjetnika i u živom razgovoru mu iznesite svoj slučaj. kod težih djela imate mogućnost dobiti i branitelja po službenoj dužnosti, a ako nemate sredstava, mislim da je posudba, manja ili veća, ili dogovor sa odvjetnikom oko plaćanja, puno manja nesreća nego ono što može uslijediti.

 

nadam se da sada nisam rekao nešto krivo :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

snijeg je napisao:

Upad policije je bio prije tjedan dana. Koliko imam otprilike vremena do prvog ročišta? Radi pripreme obrane.

 

niste privedeni, predmet nije hitan, nije pritvorski, ide u redovnu proceduru, sve ovisi o zatrpanosti dorh-a, pa onda suda.

 

još bih jednom rekao da za sada još uvijek ne znamo za koje djelo će ići prijava i kakva će po toj prijavi biti odluka dorh-a i čija će biti nadležnost (odo ili ždo)

obranu možete spremati tek kada vidite za što vas se tereti, do tada bolje ništa.

o kvalifikaciji djela ovisi i potreba za odvjetnikom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

snijeg je napisao:

Pozdrav. Može li moja obrana na sudu trajati 3 sata, mogu li koristiti videoprojektor? Smijem li za vrijeme rasprave postaviti kameru i snimati raspravu?

 

 

uzimanje i davanje obrane ni kod kaz. djela silovanja, ubojstava ne traje 3 sata.

ne znam što bi okrivljeni imao toliko pričati. pa knjigu može pročitati za to vrijeme i to podeblju. ;-)

 

nema videoprojektora

nema postavljanja kamere

nema snimanja rasprave

 

pogotovo ne u privatnoj režiji okrivljenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok, evo zašto bi moja obrana trajala tako dugo:

1. posjedujem medicinsku dokumentaciju na preko 70 stranica, operacija želudca, nepodnošenje ljekova ...

2. u mom slučaju napravljeno je puno propusta od strane policije

3. postojanje mogućnosti tuđih interesa u mom privođenju, dokumentirano na 6 stranica

4. 30-tak minuta sažetog videozapisa zašto koristim kanabis

 

Kamera bi bila postavljena radi mogućeg lažnog svjedočenja. Po mome bi to tu negdje trajalo.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

snijeg je napisao:

Bok, evo zašto bi moja obrana trajala tako dugo:

1. posjedujem medicinsku dokumentaciju na preko 70 stranica, operacija želudca, nepodnošenje ljekova ...

2. u mom slučaju napravljeno je puno propusta od strane policije

3. postojanje mogućnosti tuđih interesa u mom privođenju, dokumentirano na 6 stranica

4. 30-tak minuta sažetog videozapisa zašto koristim kanabis

 

Kamera bi bila postavljena radi mogućeg lažnog svjedočenja. Po mome bi to tu negdje trajalo.

Pozdrav

 

1. to ne čitaš već kažeš da si bolestan o čemu govori dokumentacija koju priložiš u spis

2. da li je nešto propust ili ne, odlučuje sud, a ne ti. ti možeš reći da je neki dokaz nezakonit jer je pribavljen na nedopušten način i tražiš njegovo izdvajanje iz spisa, a to moraš potkrijepiti kratko i jasno.

3. uhićenje, dovođenje istražnom sucu, zadržavanje i pritvor su stvari koje moraju biti obrazložene i moraju se temeljiti na činjenicama uz postojanje zakonskih uvjeta. kod vas je koliko se sjećam bilo samo uhićenje, niste pritvoreni, slijedi kaznena prijava, prema tome postojala je osnova za uhićenje. tih 6 strana vaših doživljaja i razmišljanja isto priložite u spis, nema suda koji bi vam dozvolio da čitate.

4. nema šanse, jedino ako je nekom sucu dosadno pa bi se zabavljao.

 

kamera - nema šanse, to je sud, ne ulica. vi niste turista već okrivljenik.

neć vas ni pustiti u zgradu sa svim tim što bi vi željeli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

dekriminalizacija...bilo bi super, onda bi se mogli i pobrinit za pravi kriminal. ali sam zaboravio da je murija veca mafija nego mafija. tuku legalno u stanici i onda jos lazu na sudu ali on je drot njemu se vjruje zato sto je drot!

nas, meni je pun kurac vise te hrvatske koja samo kenja i se uvlaci drugima u guzicu! pola svijet (osim ove totalno cudne zemlje) akceptira marihuanu , nije da je tolerijaju nego je jedan nas ,na ovoj zemlji postojeca kultura, koja ce uvijek postojati.

a oni koji to puse neka puse, legalizacija i konzumacija bi pala za 50%.

nego na ovu temu da se vratim,

i ja sam zasadio..ali je proslo kao pokusaj -.- 3 biljke do 3cm i 2,72g suhog lisca! O.o

ja sam dobio 2g 7mj od toga sam bio vec 9mj u iztraznom. znaci jos 20mj bi trebo od sjedit!

ja sad se zalim na presudu koju mi je dao srbin koji sad u vukovaru sudi hrvatima a sam je dobio 12g robije za ratni zlocin samo da ga tudman aboliro -.-

ma taj zakon ovdje u rh nije normalan!

ja se nadam da ce od 1.1.13 bit bolji zakon...

 

zivio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"3. postojanje mogućnosti tuđih interesa u mom privođenju, dokumentirano na 6 stranica"

 

kakvi su to tuđi interesi, policija ne ide od vrata do vrata sa nalozima i pretažuje kuče, oni su imali nekakvu dojavu ili što drugo jer im ni jedan sudac nebi izdao nalog

 

Za tu količinu i ako nema nikakvih dugih dokaza za prodaju ili što drugo vrhovni sud gotovo sigurno dosuđuje bznačajno djelo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija