Jump to content

Zaštita imena još neregistrirane tvrtke


STIV_CINIK

Preporučene objave

Pozdrav.

 

Zanima me da li mogu zaštititi ime koje sam smislio a koje po evidenciji u sudskom registru još nije registrirano u Hrvatskoj (koliko sam uspio saznati,niti u svijetu)?

 

Imam manju firmu i plan registirati još jednu koja bi se bavila sasvim različitim djelatnostima ali to nije moguće još ove godine.

 

Da li postoji takva mogućnost,koliko imena smijem zaštititi,koliko to košta i gdje to mogu obaviti?

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete zaštititi ime/imena i to žigom.Postupak registracije žiga započinje podnošenjem prijave žiga Državnom zavodu za intelektualno vlasništvo.Prijava se podnosi osobno ili poštom a obuhvaća popunjeni obrazac Ž1, te dokaz o uplati upravne pristojbe i naknade troškova.

 

Upravna pristojba iznosi 100,00 kn.

 

Naknada troškova iznosi 500,00 kn (do tri razreda imena,proizvoda ili usluge koju zaštićujete) a uvećava se za 150,00 kn po svakoj idućoj stavci.

 

Zavod će Vas pozvati da uplatite troškove objave podataka o prijavi žiga (150,00 kn)u glasniku Državnog zavoda za intelektualno vlasništvo, ako žig udovoljava osnovnim zakonskim uvjetima.

 

Zatim slijedi uplata naknade troškova za desetogodišnje održavanje u iznosu od 1.500,00 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija