Jump to content

Katastar vs gruntovnica = kupus


ivopeskafonda

Preporučene objave

Naslijedio sam neke čestice ali ne znam koje pa molim za savjet, ali vrlo je komplicirano – ne znam odakle da krenem.

 

1. Dio čestica se nalazi na katastru na moje ime, a dio na djeda i tamo ne piše njegovo puno ime Ivan već piše Ivo.

Koliko znam po pričama čestice s katastra su pripadale mom djedu, ali...

Neke čestice su suvlasništvu s drugimo sobama.

 

2. Zemljišnim knjigama skroz druga situacija, samo se par čestica podudara s katastrom, i tu piše da ima puno više vlasnika, a ima i mnogo čestica koje mi ne pripadaju po katastru.

 

3. Odakle da početi, kako da saznam uopće što mi pripada od moje djedovine, a nema mi tko reći.

 

Upomooooć...

:-?:misli: :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve što je u gruntovnici pisano na tvoje ime pripada tebi.to što neke od tih čestica nisu na tebe u katastru ne znači da nisu tvoje.moja mama je imala sličan primjer(čestice su u gruntovnici bile na nju,a u katastru na njenu sestru)...koliko se sječam trebaš podići gruntovni izvadak i otići u katastar da oni to riješe..trošak ti je oko 100 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ispravno je ono što ti piše na GRUNTOVNICI.čestice koje su navedene tamo ,tvoje su vlasništvo.ono od katastra nije toliko bitno jer se katastarski izvod koristi za poreze,vodoprivredu i td..

ovo 1/1 i 1/12...koliko se ja kužimu to...u katastru si samo ti vlasnik,a u gruntovnici česticu dijeliš sa još nekoliko ljudi...(ili je neki službenik zaj...kod upisivanja kao u maminom slučaju)

idi u gruntovnicu po izvadak i sa time otiđi u katastar da ti to riješe...sretno(jer znam kako tamo rade)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i felixx i DAJA007 su u jednu ruku u pravu......

ipak su se potrudili da vam daju odgovor ali ovako putem foruma i bez pravog uvida u z.k. izvadak i posjedovni je vrlo teško, dapače opasno u neku ruku dati kvalitetan podatak, ali eto bilo kakva pomoć dobro dođe zar ne????

 

 

Velite da neznate otkuda krenuti.......pa imate rješenje o nasljeđivanju zar ne????? šta tamo piše?? u odnosu na ostavinsku masu, koja zemljišta i u kojem omjeru su naznačena kao vaše naslijeđe?

dali je rješenje o nasljeđivanju provedeno u gruntovnici?

ukoliko je izvadite vlasnički list i po potrebi naručite mjernika da vam po stanju koje je unešeno u gruntovnicu a temeljem rješenja o nasljeđivanju izvrši mjerenje npr (deda je mogao biti upisan u posjedovnom listu kao posjednik nečega ali to neznači da je i vlasnik toga, odite u katastar i tražite temeljem kojeg dokuemnta je upisan posjed pa ćete znati zašto i kako dalje stim)

te opreza radi kopirajte i rješenje o nasljeđivanju i idite stim u katastar ili eto predajte vlasnički, i rješenje o nasljeđivanju možda netreba mjerenje geodete......

i da oni će to riješiti, točnije uskladiti posjedovno stanje sa gruntovnim i to vrlo brzo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija