Jump to content

braniteljska iskaznica


Mirna-

Preporučene objave

u vrijeme kada je Ministrarstvo branitelja......slalo na kućne adrese dokaz o braniteljskom statusu ( neki je zovu braniteljska iksica) nisam bila doma, par mjeseci boravila kod djece. Tako je, pretpostavljam moja iskaznica " zalutala". Što treba napraviti da je pronadjem. Hvala na odgovoru, nadam se da ste me razumjeli.

 

ps. na tel. ministarstva nema šanse da se netko javi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E pa vjerovali ili ne, baš taj komadič, mi treba kod "optime" koji mi ne priznaju riješenje HRVI u kojem točno piše ( branitelj, dragovoljac, HRVI) jer za njih isključivo važi ISKAZNICA branitelja, za ostvarivnje nekih 150 minuta razgovora po nižoj tarifi. Eto....valjda oni iz OPTIME, vjeruju više tom papiriču, nego riješenju. To je ta naša birokracija!!!!!!!!!a KAKO I OBJASNITI TAMO MLADIM LJUDIMA DA JE UOPĆE BIO DOMOVINSKI RAT, KAD SAM TO POKUŠALA , NEMA KRAJA ČUDJENJU!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirna- je napisao:

E pa vjerovali ili ne, baš taj komadič, mi treba kod "optime" koji mi ne priznaju riješenje HRVI u kojem točno piše ( branitelj, dragovoljac, HRVI) jer za njih isključivo važi ISKAZNICA branitelja, za ostvarivnje nekih 150 minuta razgovora po nižoj tarifi. Eto....valjda oni iz OPTIME, vjeruju više tom papiriču, nego riješenju. To je ta naša birokracija!!!!!!!!!a KAKO I OBJASNITI TAMO MLADIM LJUDIMA DA JE UOPĆE BIO DOMOVINSKI RAT, KAD SAM TO POKUŠALA , NEMA KRAJA ČUDJENJU!

jeste li sigurni da su vas tražili iskaznicu branitelja,a ne iskaznicu hrvi-a?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

branko5 je napisao:

Za braniteljsku iskaznicu vjerovatno se treba obratiti pravnoj službi u MOBMS, koja će Vas uputiti dalje,a iskaznicu RVI u Hvidri,prema mjestu stanovanja.To bi trebalo da ide relativno brzo.

prvi put čujem da netko traži braniteljsku iskaznicu kako bi koristio određena prava operatera.imam je,a iskaznica rvi-a tek treba stići.mislim da ću slijedeći tjedan po nju u hvidru,ukoliko su naši predsjednici produžnica hvidri u zg napokon dogovorili statut po kojem čemo svi biti zadovoljni.zadnje što sam čuo od glavne hvidre je da su se svi uspiješno dogovorili oko statuta,ali samo usmeno.to če reći da do pismenog očitovanja iskaznice se neće izrađivati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

Sama iskaznica izdana od strane HVIDR-e ne znači ama baš ništa niti ima kakovu pravnu moć u dokazivanju statusa HRVI-a...

 

Jedino i mjerodavno je pravomočno drugostupanjsko rješenje.....(i to iz više razloga...)

pa neznam baš...meni rekoše slijedeće.da bi podnijeli zahtjev za iskaznicom trebate biti članom udruge,imati drugostupanjsko rješenje i ispuniti formular koji vam nalaže udruga (nacionalnost,godina ranjavanja,čin,ordeni..).tako sam i napravio.prema tome,temeljem drugostupanjskog rješenja,izdaje se iskaznica.osim toga rješenje je glavno pa bi iskaznica trebala vrijediti kao takvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

)

pa neznam baš.

 

Ali znam ja...

 

Kao prvo iskaznica ne vrijedi nigdje kod ostvarivanja bilo kakvih prava temeljem statusa HRVI, već rješenje kako sam naveo..

 

Naime vi i nakon prvog drugostupanjskog rješenja o statusu HRVI možete dobiti iskaznicu a koja ako ste je vidjeli nema datum do kojeg važi niti podatke o trajnosti ....

 

Stoga taj dokumenat ne prolazi kod određenih službi (večina trraži 2.st.rješenje)...ali možda je možete koristiti na ulasku na nogometno igralište...bazen.. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

Sama iskaznica izdana od strane HVIDR-e ne znači ama baš ništa niti ima kakovu pravnu moć u dokazivanju statusa HRVI-a...

 

Jedino i mjerodavno je pravomočno drugostupanjsko rješenje.....(i to iz više razloga...)

 

hm ovo je sve zbunjujuće, ma ljudi dragovoljac sam, dakle branitelj, HRVI, drugostupanjsko riješenje od 2005. godine, pa nije mi jasno moram li ja biti član neke udruge ( HVIDRE, UHDDR....Nestalih...zatočenih....i ...ima ih kao gljiva, plačati članarine, da bi ostvarila svoja prava??????? Dugo godina sam bila , čak u koordinaciji udruga, višeeeee nikada, jer sam vidjela pu no toga, čega se stidim, i ne želim više biti član. Razumjeli ili ne!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče iskaznice HRVI nije točno da ona ništa ne znači u praksi(osim ulaska na bazen i sl kako je netko mislim plemeniti naveo).

Ja sam osobno bio kod javnog bilježnika,rekao sam da sam HRVI i da imam pravo na oslobođenje od takse.

Rekli su mi dobro dajte nam iskaznicu,rekao sam da nemam iskaznicu JER NISAM ČLAN HVIDRE nego imam drugostupanjsko rješenje o invalidnosti.

Rekli su mi mora biti iskaznica da bi mi to priznali,naravno da sam poludio i svašta sam im rekao.

Platio sam na kraju taksu jer se neću iz principa učlaniti ni u jednu braniteljsku udrugu.

Zbog čega ..jer znam da su svi predsjednici udruga postavljeni po političkom diktatu i ništa ne čine da bi pomogli braniteljima,tamo su samo radi vlasti i njih samih...

Većina od njih su lopovi i muljatori koji onaj novac koji dobiju iz proračuna podjele sebi za dnevnice i nagrade.Radi s e o godišnjem iznosu od preko 15 miliona kuna koje te udruge potroše ..pitam se na što.Nikom ništa nisu pomogli.

I sad im ja još članarinu trebam platiit,kod nas u hvidri je 180 kn god,za čega da im to platim,kome da to dam.

Još uvjek smo mi banana država kad je rješenje nadležnog državnog tjela slabije od članske iskaznice neke udruge. ,ma gdje to više ima ..ima li to uopće negdje na svijetu još.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ja sam osobno bio kod javnog bilježnika,rekao sam da sam HRVI i da imam pravo na oslobođenje od takse.

Rekli su mi dobro dajte nam iskaznicu,rekao sam da nemam iskaznicu JER NISAM ČLAN HVIDRE nego imam drugostupanjsko rješenje o invalidnosti.

Rekli su mi mora biti iskaznica da bi mi to priznali,naravno da sam poludio i svašta sam im rekao.

Platio sam na kraju taksu jer se neću iz principa učlaniti ni u jednu braniteljsku udrugu.

točno je da nema iskaznice bez učlanjena u jednu od udruga.što udruge rade,koliko zagovaraju naše potrebe i nastoje naša prava svesti na jednostavno...?prilikom vađenja rodnog lista,velim da sam rvi ali nemam iskaznicu,tražili su me bilo koji dokument koji to potvrđuje.dao sam im potvrdu kojom imam pravo na besplatnu godišnju kartu za gradski prijevoz.to im je bilo dovoljno.

kako gdje!jedni traže rješenje,drugi iskaznicu,treći bilo kakav dokument..ludost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirna- je napisao:

u vrijeme kada je Ministrarstvo branitelja......slalo na kućne adrese dokaz o braniteljskom statusu ( neki je zovu braniteljska iksica) nisam bila doma, par mjeseci boravila kod djece. Tako je, pretpostavljam moja iskaznica " zalutala". Što treba napraviti da je pronadjem. Hvala na odgovoru, nadam se da ste me razumjeli.

 

ps. na tel. ministarstva nema šanse da se netko javi.

 

... malo se podsjetite o kakvoj se iskaznici radi :misli::poguzi::namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirna, ako želiš koristiti usluge "Optime" i želiš koristiti te pogodnosti koje daju samo uz iskaznicu branitelja reci im da ćeš nazvati i nazovi njihove u glavnoj upravi i pitaj ih da li je to njihovo pravilo ili iznimka.A za iskaznicu nazovi min. branitelja ili pismeno uputi zamolbu da ti je pošalju (ili duplikat ) a ona služi samo onima oko 200 000 tisuća branitelja sa braniteljskim stažom od 0 do nekoliko dana a nose je u novčanicima i svako malo im kao "slučajno" ispadne ciljano da je netko vidi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ne treba meni iskaznica tek da mi ispada iz novčanika, znam gdje sam bila , što sam radila......kako se sada osječam ( prevareno, izgubljeno, jednom riječju jadno, kad mi ne priznaju uz prvostupanjsko riješenje o invalidnosti, gdje glasno i jasno piše, ranjavanje, bolest...već traže komadič plastike koji su dobili i oni koji su natjerani u branitelje, sa "stažom " od jednog dana.Moždaje i to jedan od razloga i za prodiskutirati zašto ima gotovo 500.000 branitelja ( pitajmo se kolkio ih je sa tim "kratkim stažom". Najlakše je prozivati,i kod tog prozivanja uglavnom ti jednodnevni upiru prstom na one kojima je rat BIO RAT, a ne kao mnogima BRAT!Uh što mi vrijedi, ma plačat ću ja račune Optimi ( a čim mi ugovor istekne ....napuštam ih, jer nisu korektni...i obračun im je blago rečeno čudan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija