Jump to content

pomoć


lacika56

Preporučene objave

lacika56 je napisao:

pozdrav svima , supruga mi je umrla prije 5 g imam dvoje djece koji primaju obiteljsku mirovinu, naknadu , upoznao sam ženu koja ih je prihvatila , imam 30 g. i htio bih se ženit , dali djeca mogu primati naknadu i nakon moje ženidbe ili ne , hvala

 

lacika56,

svojepitanje postavite na stranici "obiteljskog prava". :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Djelatnica sam državne ustanove 23 godine. Prije 15 godina koristila sam neplaćeni porođajni u trajanju od 2 godine. Prava iz radnog odnosa su mi mirovala u ustanovi u kojoj radim,ali sam sama uplaćivala radni staž i mirovinsko . Računa li se meni da sam djelatnica te ustanove od prvog datuma zaposlenja ili od datuma poslije prekida porođajnog. To me zanima radi Kolektivnog ugovora po kojem nakon 20 godina radnik ima pravo na uvećanje plaće od 4 % i radi jubilarne nagrade jer je iznos uvećava s godinama staža.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lacika 56.

 

obiteljska mirovina djece je njihovo zakonsko pravo.

to pravo imaju do navrše 18godina života a ako se redovito školuju do 26 godine života.

na prevo djeteta na obiteljsku mirovinu od jednog roditelja

ne utiče novo sklapanje breka drgog roditelja.

ali o tim primanjima ovisu prosijek prihoda za kućanstvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lijepo molim za savjet...naime,dragi je radio do prošle godine kod jednog obrtnika punih 9 god.sve dok ovaj nije odlučio zatvoriti obrt 11.9.prošle god.Otkazni rok nije radio,otpremninu nije naravno dobio.Sad smo tek vidli da je uplatio samo 4 mj.mirovinsko za 2009.god.,a na IP obrascu piše da je plaća i sve ostalo isplaćivano još i u 10 mj.Sad nam nije jasno kak može bit na ip obrascu kad je 11.9.zatvorio obrt.I da,naravno brine nas,hoće li bit problema kod prijave poreza na dohodak,jer je odmah s danom odjave ostvario pravo na novčanu naknadu preko zavoda za zapošljavanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija