Jump to content

Dosjelost


danman

Preporučene objave

Evo ukratko da opišem moj slučaj.

Zemljište na kojoj mi je i kuća ograđena je betonskim zidom. Ispod zemljišta nalazi se pristupni put mog susjeda s kojim ima prilaz svom terenu.

1996.godine me susjed zamolio ako može otkinuti dio mog ugla (par kvadrata) i pripojiti svom putu da može lakše proći autom. Radi dobrosusjedskih odnosa sam to dopustio. On je srušio tadašnji pravokutni ugao i napravio novi zaobljeni zid uzevši mi par kvadrata. Nismo ništa potpisivali već sam mu dao da se koristi na rijeć.

2002. napokon uređujem svoju parcelu u ZK gdje sam postao vlasnik 1/1 pravomočnom presudom. Po toj presudi vlasnik sam i tog ugla koje je susjed ogradio.

E sada, došlo je do narušenja odnosa sa susjedom.

2004. godine sam tražio svojih par kvadrata natrag. On to nije htio dopustiti. Konzultirao sam se sa par odvjetnika i predložili mi da dignem vlasničku tužbu. Svi su bili uvjereni da ću spor dobiti jer je vlasništvo najjaće. Svo četvoro odvjetnika je potpuno isto govorilo. To me ohrabrilo i digao sam tužbu.

Dok je trajao postupak znam da je susjed na sve strane tražio veze. Ne znam dali je to presudilo.

Jučer je bila presuda i tužba je odbijena radi dosjelosti.

Obrazloženje presude nisam dobio, biti će za 8 dana mislim.

Bila je neka nova i mlada sutkinja.

Ogorčen sam. Odvjetnica se nije mogla načuditi presudi.

Zanima me vaše mišljenje, kolike su mi šanse jer se i dalje mislim sporiti, žaliti Županijskom sudu, pa ako treba i dignuti tužbu na Ustavnom sudu.

Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danman je napisao:

Dok je trajao postupak znam da je susjed na sve strane tražio veze. Ne znam dali je to presudilo.

 

Vjerojatno to i nekompetentnost sutkinje.

 

U tih osam godina (1996.- 2004.) nisu se stekli ni teoretski uvjeti za stjecanje dosjelošću.

Susjed je eventualno mogao tražiti pravo služnosti prolaza, ili da taj dio otkupi po tržnoj cijeni.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija