Jump to content

Forma izjave o odricanju od suvlasničkog dijela


800XL

Preporučene objave

Molim pomoć!

Većinski sam vlasnik nekretnine. Suvlasnik, star i nepokretan ali vrlo bistra uma, živi u drugom gradu u Hrvatskoj,voljan je dati izjavu kod bilježnika u svom gradu kojom se odriče svog dijela u moju korist, kako bi ja mogao biti vlasnik 1/1.

Da li sud priznaje takvu izjavu i ako da, da li mi netko može predložiti formu takva izjave? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Suvlasnik treba napisati darovni ugovor i ovjeriti ga kod bilježnika ,a Vi kao daroprimac plaćate 5% poreza .Javni bilježnik ovjerava ugovor i dostavlja ga poreznoj upravi ,te ista dostavlja Vama rješenje o iznosu poreza kojeg

trebate platiti .

 

Na temelju darovnog ugovora upisujete se u gruntovnicu nakonšto platite porez i podnesete zahtjev za uknjižbu uz zahtjev plaća se taksa u iznosu od 250.kuna.

 

Izjava o odricanju je prihvatljiva samo u ostavinskom postupku .

 

Pozdrav 1

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...
Na koji se iznos obračunava tih 5 posto?

5 % od osnovice poreza koju čini tržišna vrijednost nekretnine u trenutku

nastanka porezne obveze,a pod tržišnom vrijednosti nekretnine podrazumijeva se cijena nekretnine koja se postiže ili se može postići na tržištu u trenutku nastanka porezne obveze.

I u kojem se roku mora platiti taj iznos

u roku od 15 dana od dana dostave rješenja o utvrđivanju poreza na promet nekretnina.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Majka i ja suvlasnice smo kuce u kojoj zivi moj brat. Tu kucu zelimo da nakon majcine smrti naslijedi brat. Kako na toj ostavinskoj ja ne mogu pokloniti svoj dio brat, da li da ja svoj dio sada darujem majci pa na ostavinskoj on naslijedi uz moje odricanje sve ili da poklonim njemu. Placa li se u oba slucaja porez i.koliko?

Kuca je sagradjena u Dubravi 1964., i ima75 kvadrata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija