Jump to content

Ispiti po težini...


anonimno

Preporučene objave

Znam da je možda i malo neoubićajeno pitanje, ali bih upitao sve one koje su položili ili već prošli svu literaturu, za neku vrstu rang liste ispita poredanih po težini za ućiti…naime koliko sam uspio zaključiti najviše vremena, pažnje i ostalog odlazi ustvari na KAZNENO i GRAĐANSKO ako se ne varam…dok preostalih 6 ispita su po meni «manji»…e sad zanima me, među njima, koji su teži a koji stvarno 3,4 dana poštenog učenja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...da ima dijelova ispita za koje treba vise vremena i dijelova za koje treba manje...

...ja sam polozila pravosudni prije par mjeseci i mogu reci slijedece...

...najvise vremena treba za KPP i GP...

...s tim da generalno za sve predmete vazi pravilo: proci u prvoj rundi "glavni" zakon za pojedini predmet (npr. ZKP za KPP, KZ za KP, ...), a tek se u drugoj ili trecoj rundi zezati s "malim" zakonima i to iskljucivo po pitanjima...

 

RUNDA PRVA

...predlazem poceti sa ZKPom koji ce vam tek "sjesti" nakon nakon treceg citanja (napomena - za vrijeme vjezbenickog nisam puno radila kazneno)...

...zatim presječi s KPom za koji treba koncentrirana 2 dana s razumijevanjem...

...zatim GP... koji presječi s nekim manjim i zaokruzenim cjelinama (npr. Obiteljski zakon, Zakon o nasljeđivanju, Zakon o radu)...

...zatim GPP i upravno (ZUS i ZUP)...

 

RUNDA DRUGA

 

...ponavljanje... (slicno ko prva runda samo vremenski krace)

 

RUNDA TREĆA

 

...ponavljanje... (jos krace)

 

...nekih 3 tjedna prije ispita ustavno i organizacija (tad cete tak biti ufurani u ucenje, a koncentracija na zavidnoj razini, da cete ova dva predmeta odraditi u par dana)...

 

RUNDA ČETVRTA

 

...a onda ponavljanje, ponavljanje, ponavljanje...

...i moze se...

 

...e da jos nesto...s vremena na vrijeme prodjite gradivo po pitanjima i odgovarajte na glas... (dobar trening za pravosudni...

 

SRETNO SVIMA! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Općenito je glupo prepucavati se kome koliko treba za neki dio. Ljudi su radili razne poslove prije pravosudnog, u različitom trajanju i imaju različito predznanje.

 

Isto tako ljudi imaju različitu mogućnost pamćenja i povezivanja gradiva, koncentracije pod pritiskom i sl.

 

Npr. neki se zgražavaju nad zajedničkim hipotekama koje Josipović pita a neki ih u praksi rade barem 1 tjedno i ne trebaju niti pogledati taj dio gradiva.

 

Sve u svemu ovakva pitanja su jaaako individualne naravi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Činjenica je da ti lupaš gluposti ili nisi polagao pravosudni.

 

Šta ti možeš povezati za 3 dana i to čitav kolegij i da ti još ostane u glavi do kraja učenja? Zajednička hipoteka je 0,001% onog što treba iz građanskog.

 

Ovo je odličan primjer kako neki moraju više puta pročitati neki tekst da bi uopče shvatili o čemu se u istom govori :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo, vidim da imamo probleme s anonimcima jer je tu malo teže poloviti koliko tu osoba uopće sudjeluje u raspravi - ja nisam onaj sa 3-4 dana :-D

 

Drugo, ono o čitanju više puta se odnosilo na tekst kome osoba prije odgovara i imputira mu stalno 3 dana a da to uopče u onoj poruci ne piše - to jesam bio ja :-D

 

Treće, JA ne mogu naučiti niti jedan kolegij za 3 dana :-D

 

Četvrto, ajmo malo matematike za pojašnje:

-osoba A ima dobro predzanje i sposobnosti učenja i treba joj 100 jedinica vremena da dostigne količinu znanja 100,

-osoba B nema predzanje i sposobnosti učenja i treba joj 200 jedinica vremena da dostigne znanje 100

-osoba A je samouvjerena i smatra da može proči sa znanjem 50 ako se usredotoči na najvažnije, znači za to joj treba 50 jedinica vremena

-mogući ishod: osoba A prođe ispit sa 4 puta manje uloženog vremena (200/50) jer je imala sreće s pitanjima i improvizacijom a osoba B je zablokirala iz nekog razloga i nije se mogla snaći na ispitu.

 

Zaključak: sve je ovo trabunjanje uzalud, svatko sam zna koliko spreman želi izaći na ispit i koliko mu vremena treba za to :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljudi dragi, pa nakraju nitko nije odgovorio covjeku na pitanje. naime, ja izlazim na pravosudni u 2.mj. tako da nemam osobno iskustvo i mozda i ja trabunjam gluposti, al mislim da je ipak važno razlučiti bitno od manje bitnog, obzirom da ja recimo ne mogu savrseno nauciti sve ono sto je na popisu, bar ne u 2 mjeseca. dakle, ja smatram da ZKP, ZPP i opci dio KZ treba znati skoro napamet, građansko treba znati prilično dobro, dok nije baš nužno znati napamet sve poslove koje ulaze u djelokrug mjesne samouprave i slično. moj savjet je, dakle, prvo krenuti s najtežim dok još imaš živaca a i da možeš to sve kasnije još 500 puta ponoviti, a onda se zezati s ovim malim pa koliko uspiješ. osim toga, ako sam dobro primijetila, i ispitivači na ovim manjim predmetima su nekako blaži...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vremenom ćeš shvatiti. zkp se naučiti napamet nemožeeeeeeeeee!

je napisao:

ljudi dragi, pa nakraju nitko nije odgovorio covjeku na pitanje. naime, ja izlazim na pravosudni u 2.mj. tako da nemam osobno iskustvo i mozda i ja trabunjam gluposti, al mislim da je ipak važno razlučiti bitno od manje bitnog, obzirom da ja recimo ne mogu savrseno nauciti sve ono sto je na popisu, bar ne u 2 mjeseca. dakle, ja smatram da ZKP, ZPP i opci dio KZ treba znati skoro napamet, građansko treba znati prilično dobro, dok nije baš nužno znati napamet sve poslove koje ulaze u djelokrug mjesne samouprave i slično. moj savjet je, dakle, prvo krenuti s najtežim dok još imaš živaca a i da možeš to sve kasnije još 500 puta ponoviti, a onda se zezati s ovim malim pa koliko uspiješ. osim toga, ako sam dobro primijetila, i ispitivači na ovim manjim predmetima su nekako blaži...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija