Jump to content

Kako da steknem uvjete za polaganje pravosudnog ispita?


ivanabt

Preporučene objave

MOLIM VAS DA MI POMOGNETE OKO OVOG PITANJA...KAKO DA STEKNEM UVJETE ZA POLAGANJE PRAVOSUDNOG ISPITA?

 

NAKON ZAVRŠENOG PRAVNOG FAKULTETA GODINU DANA SAM RADILA U STRUCI U HRVATSKIM VODAMA KAO PRIPRAVNICA PRAVNICA. NITI JEDNOM U TIH GODINU DANA NISAM SUDJELOVALA U RADU SA PRAVOSUDNIM ORGANIMA, NISAM ZNAČI BILA NITI NA SUDU, NA NITI JEDNOM ROČIŠTU ILI SLIČNO. SAMO SAM ZA PRAVNU SLUŽBU U HRV VODAMA RADILA PRAVNE POSLOVE, SASTAVLJALA UGOVORNU DOKUMENTACIJU, PREGLEDAVALU ISTU, RADILA IMOVINSKO-RAVNE POLOVE UKNJIŽE ODNOSNO UPUČIVALA DOPISE SUDU ZA UKNJIŽBU I SLIČNO...

POLOŽILA SAM KOD NJIH PRIPRAVNIČKI ISPIT NA KOJEM SU ME MOJA MENTORICA I JOŠ DVOJE ZAPOSLENIKA UGLAVNOM ISPITIVALI O TOME ŠTO SAM KOD NJIH NAUČILA, O NJIHOVOM PREDMETU POSLOVANJA, O ZAKONU O VODAMA I SLIČNO.

 

SADA SAM SE ZAPOSLILA KOD PRIVATNIKA U JEDNOJ GRAĐEVINSKOJ FIRIMI I ŽELJELA BIH SAZNATI KAKO DA UOPČE STEKNEM UVJETE ZA POLAGANJE PRAVOSUDNOG ISPITA, JER MOJ SADAŠNJI POSLODAVAC MI JE REKAO DA ĆE ME SLATI NA SVA ROČIŠTA U VEZI NJIHOVIH PREDMETA I DA ĆE MI USTUPITI DOKUMENTACIJU ISTIH OD NJIHOVOG ODVJETNIKA KOJEG SU KAO FIRMA IMALI ANGAŽIRANOG TE DA ĆU SURAĐIVATI SA TIM NJIHOVIM ODVJETNIKOM.

 

DAKLE, KAKO DA STEKNEM UVJETE ZA POLAGANJEM PRAVOSUDNOG ISPITA, JER TO JE ŽELJA MENI I MOM SADAŠNJEM POSLODAVCU, DALI UOPČE JA TO MOGU POLAGATI AKO NISAM VJEŽBENIK PRI PRAVOSUDNIM ORGANIMA, KOLIKO VREMENA TREBAM RADITI U PRAVNOJ STRUCI DA BIH MOGLA UPUTITI ZAHTJEV TA POLAGANJEM PRAVOSUDNOG I MOGU LI I JA TO UOPČE???

 

AKO MI NETKO TO MOŽE OBJASNITI BILA BIH VAM JAKO ZAHVALNA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

4 godine rada u pravnoj struci u gospodarstvu ili možeš godinu dana obavljati praksu na sudu (to će ti sud odobriti jer ti poslodavac uplaćuje doprinose) - s njima se dogovoriš da dolaziš jednom ili dvaput tjedno. Nakon 2 godine staža (uključujući u tome 1 godinu prakse na sudu) imaš uvjete za polaganje ispita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HVALA VAM PUNO ŠTO STE MI ODGOVORILI NA POSTAVLJENO PITANJE KAKO DA STEKNEM UVJETE ZA POLAGANJE PRAVOSUDNOG ISPITA...

 

MOLIM VAS SAMO JOŠ NEŠTO...

KAKO DA SE SA SUDOM DOGOVORIM DA DOLAZIM KOD NJIH NA PRAKSU TJEDNO? KOGA DA TO UOPČE PITAM I GDJE, NA KOJEM SUDU I DALI SUD SVAKOME TO ODOBRI ILI NE?

ŠTA TREBAM UOPČE DOSTAVITI SUDU DA BIH KOD NJIH BILA TJEDNO NA PRAKSI?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija