Jump to content

Izdvojeni pogon u prostoru bez uporabne dozvole?


jnokaj

Preporučene objave

Poštovanje! Zanima me dali imam pravo otvoriti lokal u prostoru zgrade koja nema uporabnu dozvolu? Imam otvoren trgovački obrt,pa bi ovo bio izdvojeni pogon(prodaja i popravak nakita).Radi se poslovnom prostoru na Vrbiku(Zagreb)koji nema uporabnu dozvolu. Nadam se da ste razumijeli pitanje. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jnokaj je napisao:

Poštovanje! Zanima me dali imam pravo otvoriti lokal u prostoru zgrade koja nema uporabnu dozvolu? Imam otvoren trgovački obrt,pa bi ovo bio izdvojeni pogon(prodaja i popravak nakita).Radi se poslovnom prostoru na Vrbiku(Zagreb)koji nema uporabnu dozvolu. Nadam se da ste razumijeli pitanje. Hvala!

 

 

Itekako razumljiv post,dapače kristalno čist.

Temeljem Zakona o gradnji a koji se primjenjuje kod utvrđivanja minimalno-tehničkih uvjeta (osim ostalih npr zakon o trgovini i sl.) vi nemožete obavljati navedenu djelatnost iz toga što objekt nije "legalan".

U vašem slučaju nemožete registrirati ni izdvojeni pogon,a da bi uopće tražili utvrđenje minimalnih uvjeta, istina do 2007-e ste mogli registrirati pogon samo sa građevinskom a ranijih godina i bez toga.

Ima (možda) načina da se i to zadovolji ali to je ovako nemoguće, idite u gradski ured za gospodarstvo,rad i poduzetništvo Zapoljska 1 svaki radni dan od 8,30 do 15,30 (pauza od 12-13) kod dežurnog referenta sa papirima koje imate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija